PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne znam zašto gosp.Klaus daje ovakve izjave koje blago rečeno nisu smislene. Zašto bi netko kupio jednu od najjačih svjetskih tvornica za umjetna gnojiva da bi ju onda pretvorio u skladište nekvalitetnog gnojiva.
Novi gazda dapače proširiti će kapacitete i zaposliti nove radnike, sve ono što država ne može ili neće.
Klaus, Klaus, sramota te bilo.

Boji se on novog gazde da nebi više radio, kapacitete će vjerojatno povećat ali zaposlit još ljudi teško. Ipak je svjetski trend obrnut “manje za više”


mika: ” Ne znam zašto gosp.Klaus daje ovakve izjave koje blago rečeno nisu smislene. Zašto bi netko kupio jednu od najjačih svjetskih tvornica za umjetna gnojiva da bi ju onda pretvorio u skladište nekvalitetnog gnojiva. Novi gazda dapače proširiti će kapacitete i zaposliti nove radnike, sve ono što država ne može ili neće. Klaus, Klaus, sramota te bilo. ” Boji se on novog gazde da nebi više radio, kapacitete će vjerojatno povećat ali zaposlit još ljudi teško. Ipak je svjetski trend obrnut “manje za više”

Prema načelima sindikalnog poslovanja Klaus bi trebao štititi interese radnika ptkm. Strateški partner će donijeti jako puno dobroga većini radnika ptkm. A svima će donijeti povećanje vrijednosti dionice debelo iznad sadašnjih cijena. Ovakve izjave su zlonamjerene i pitanje je čije interese štiti spomenuti gospodin.
Ono što je zabrinjavajuće, izjava o pretvaranju ptkm u skladište kad ju kupi strateški partner ozbiljno dovodi u pitanje i intelektualne kapacitete glavnog sindikaliste ptkm. Može li on nakon ovoga zastupati interese radnika i dalje??.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ma on je rekao šta su radnici htjeli čuti, kao i svaki vođa, priča šta raja želi čuti

pa, da….
svi ovdje u Rvackoj gledaju samo da sto manje rade….od kapitalizma ni K, samo se boje za svoje g….

o pretvaranju u distribucijski centar…to je glupost….kao prvo, ne bih drzava gradila dva skladista plina, spajala slavonski brod sa madjarskom, gradila Pula-Karlovac plinovod i eventualno krenula u gradnju LNG-a pa da onda zatvori i proizvodnju, ciji je kljucni input plin….to su gluposti…a jos vise, da dopusti radnicima da prodaju dionice i zarade nekih 10000 kuna ili manje pa da ih se otpusti….na taj nacin bi dobili jako puno glasova…:)

sve ide samo u kontra smjeru…bio je i jedan clanak u business.hr o prehrambenoj industriji…ni P od PTKM…
izgleda da im nije cilj da se digne cijena…dok neki pojedinci se ne nakupuju, neciji rodjaci

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Kako sad stoje stvari očito če PTKM i dalje stagnirati na razini oko 240-250 kuna, kad se Crobex diže se ona za niansu (puno manje nego večina ostalih dionica) gore, kad Crobex padne ide za niansu dole, opet manje od večine. I to, po mojoj prognozi, sve do prvih radničkih prodaja (sa lock-upom 1 mjesec, kupnjom po 65-70 kuna). Tada očekujem jako ponudu radničkih dionica, što če katapultirati cjenu na dole, uzrokovat paniku (sindrom Telekoma) i bar za određeno vrijeme spustiti cjenu pod 200 kuna. Možemo biti sad svi pametni “niko neče prodavat na ovim razinama, radnici nisu glupi, svi znaju koliko vrijedi tvornica…..”, ali kad se jim daje sad svaki dan na znanje da privatizacije neče biti (odnosno da država sadrži kontrolni paket), ili da če biti privatizacija, kojoj se jako protivi sindikat, sprovedena tek u narednih par godina, ili idiotizam o nekom distribucijskom/preembalažnim centrom, puno če njih odmah prodat sa još uvjek 2-3 kratnom zaradom.
To očekuju vrlo vjerovatno i fond manageri, zato se nikome ne žuri sa kupnjom na razini oko 250 kuna. Iz ovoga razloga tako relativno mali promet na takvoj “perspektivnoj” dionici.

Meni jedino nije jasno zašto Erste ako će pasti kao što tvrdiš sada skuplja, a nije pričekao radnike. Tu mi nešto smrdi.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Kako sad stoje stvari očito če PTKM i dalje stagnirati na razini oko 240-250 kuna, kad se Crobex diže se ona za niansu (puno manje nego večina ostalih dionica) gore, kad Crobex padne ide za niansu dole, opet manje od večine. I to, po mojoj prognozi, sve do prvih radničkih prodaja (sa lock-upom 1 mjesec, kupnjom po 65-70 kuna). Tada očekujem jako ponudu radničkih dionica, što če katapultirati cjenu na dole, uzrokovat paniku (sindrom Telekoma) i bar za određeno vrijeme spustiti cjenu pod 200 kuna. Možemo biti sad svi pametni “niko neče prodavat na ovim razinama, radnici nisu glupi, svi znaju koliko vrijedi tvornica…..”, ali kad se jim daje sad svaki dan na znanje da privatizacije neče biti (odnosno da država sadrži kontrolni paket), ili da če biti privatizacija, kojoj se jako protivi sindikat, sprovedena tek u narednih par godina, ili idiotizam o nekom distribucijskom/preembalažnim centrom, puno če njih odmah prodat sa još uvjek 2-3 kratnom zaradom. To očekuju vrlo vjerovatno i fond manageri, zato se nikome ne žuri sa kupnjom na razini oko 250 kuna. Iz ovoga razloga tako relativno mali promet na takvoj “perspektivnoj” dionici.

Nisi u pravu prijatelju;
– radnici koji sada rade neće prodavati dionice jer su zabrinuti za radna mjesta ( i bit će ona stara psihologija iz 90-tih kad imaš dionice vjeruješ u tvrtku a kad nemaš ili si prodao – ponašaš se kao da ti nije stalo, a to nije doborodošla stvar)
Dionice će prodavati samo špekulanti – bivši zaposlenici i umirovljenici.
Kad bi radnici prodali svoje dionice a od Države tražili da oni ne prodavaju svoje (51%) bilo bi smiješno.

drugi privatizacijski ciklus će krenuti kad – tad i za pregovarači stol će sjesti i sindikat sa svojim paketom od 12%dionica i zajedno sa Vladom odlučivati o sudbini ove tvornice, u protivnom ako prodaju dionice izgubit će kredibilitet i njihova pregovaračka pozicija neće imati smisla.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Gubitak -28 milijuna kuna[bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

katastrofa izvjesce. a bas sam je poceo pratit [bye]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


Meni jedino nije jasno zašto Erste ako će pasti kao što tvrdiš sada skuplja, a nije pričekao radnike. Tu mi nešto smrdi.

Nema tu što smrditi, nije stajsko đubrivo, nego mineralno !

Sve ono što je napisano treba sažeti :

– privatizacija ( strateški partner),
– organizacija malih dioničara (radnika koji kupe – “dobiju” dionice, a tu smo i mi),
– već su se pojavili neki zainteresirani kupci.

ovo treba uzeti u obzir što je napisano, ali ono čega nema u tekstu je :

– velika potražnja za umjetnim gnojivom, ne mogu se podmiriti sve potrebe,
– stalno poskupljenje mineralnih gnojiva na svjetskom tržištu,
– veliki skok cijena dionica koje se bave proizvodnjom umjetnog gnojiva,
– izgradnja podzemnih skladišta (2 kom) … plinovodi… znači kako gašenje i prekapiranje, prije će biti proširenje kapaciteta…
ima toga …
Zato uzmite u obzir tko, što, kada, kako netko nešto iznosi, a možete analizirati i sve padeže !

Ja se iskreno ne sekiram što je Klaus rekao, naprotiv ! [thumbsup]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Ma užas, evo priznajem cartmannu da je bio u pravu vezano za izvještaj, kapa dolje.

Užas, gade mi se ta manipuliranja i sranja sa zalihama i valoriziranjem… fuj…

Gadi mi se više i petrokemija i vlada i sindikati…http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/PTKM-fin2008-1Q-NotREV-N-HR.xls

Kako je bio odlično godišnje tako je ovo stvarno loše, a i radnici su tu.

Do kraja godine će se oporaviti, ali ostaje gorak okus u ustima.

Trebaš biti lumen za ovakvu sliku dobiti stvoriti, Mesarić je car, nema ga nitko.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close