PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma nemam ja ništa protiv vas i vašeg načina trgovanja. Ako je dobar vama – i meni je.
Ali ako to pokušavate proturiti kao nešto što bi drugi trebali prihvatiti – e tu se ne bi složio sa vama.
Prihvaćam argumente za vaše mišljenje i način trgovanja ali preporuke tipa, “ja očekujem ovo ili ono” su besmislene. Nema tu učenje sa time ništa – to sve ovisi kakav imate mentalni sklop. Pa prema tome dozvolite drugima da se ne slože sa vama. Pozdrav.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Moja logika je jednostavna. Ja sam danas kupovao PTKM kad je padala i prodavao DDJH pošto je porastao. DDJH sam kupovao prošli tjedan kad je padao. Toplo se nadam da je današnja razina 210 bilo dno i da slijedi sutra slijedi rast.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Što je to danas bilo na burzi s PTKM. ukratko.
– poštovani gospodin cartmann je prodavao u panici jer je cijena padala, da bi ubo sitnu zaradu.
– ja sam je danas dokupljivao jer je bila meni jeftina, ja oćekujem na njoj veliku zaradu.
– svaki dan na ovoj dionici ima puno više kupaca nego prodavača.
– kad dionica pada na ovakvom prometu nema straha.
– kad će dionica početi brže rasti? Sada mora proći jedno kraće razdoblje da dođe ponovno na 240kn tada će je investitori tipa “cartmann” ponovno kupovati da bi istu kasnije prodavali za 280kn.

Pogrijesili ste u procjeni. Osnovni razlog moje prodaje je taj sto mi je trebao cash za obrtna sredstva u firmi koja nema veze s dionicama, ali joj u ovo doba godine nestane obrtnih sredstava, pa sam odlucio da je bolje tako nego ici na kredit. Sekundarni razlog je taj sto je PTKM znacajno porasla proslih tjedana i nema jasnih pokazatelja da bi se mogao nastaviti ovako strelovit rast, dapace, vec dva dana mijenja smjer pa sam odlucio da se najbolje rijesiti ostatka ptkm. Ipak, ako opet pokaze jasne znakove strelovitog uspona, kupit cu je, vjerojatno iznad cijene po kojoj sam je prodao, ali mislim da mi je isplativije zrtvovati dio profita i ici na sigurno (koliko to moze biti) nego je hvatati u padu (tko zna dokle ce pad ici), ili prije no sto opet upadne u stadij mirovanja kao sto je to bila skoro godinu dana.

Može li netko staviti TA da vidimo kako to izgleda?

Olovka pise srcem


Pogrijesili ste u procjeni. Osnovni razlog moje prodaje je taj sto mi je trebao cash za obrtna sredstva u firmi koja nema veze s dionicama, ali joj u ovo doba godine nestane obrtnih sredstava, pa sam odlucio da je bolje tako nego ici na kredit. Sekundarni razlog je taj sto je PTKM znacajno porasla proslih tjedana i nema jasnih pokazatelja da bi se mogao nastaviti ovako strelovit rast, dapace, vec dva dana mijenja smjer pa sam odlucio da se najbolje rijesiti ostatka ptkm. Ipak, ako opet pokaze jasne znakove strelovitog uspona, kupit cu je, vjerojatno iznad cijene po kojoj sam je prodao, ali mislim da mi je isplativije zrtvovati dio profita i ici na sigurno (koliko to moze biti) nego je hvatati u padu (tko zna dokle ce pad ici), ili prije no sto opet upadne u stadij mirovanja kao sto je to bila skoro godinu dana.

Ljudi često gledaju samo svoj slučaj i skloni su krivim zaključcima. Npr. Edo smatra da DDJH i PTKM treba samo kupovati, zašto prodavati? Npr. u mom slučaju da bi nešto kupio trebam nešto prodati pošto mi količina sredstava nije neograničena. Upravo zbog toga sam sa većinom kapitala usredotočen da dionice koju su u fokusu. Drugi razlog brze kapitalizacije dobiti je i u tome što za trejdanje koristim margine account i plaćam kamatu samo na korišteni iznos margina. Uglavnom margine mi je rezerva u slučaju korekcije i služi isključivo da trejdanje.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Mislim da je Edo naveo krivu procjenu , barem u djelu gdje je napisao da nema straha kada dionica pada u ovakvim prometima.Promet je bio gotovo 4 miliona i to je po meni zabrinjavajuće.
Prosiječna cijena bila ja na donjoj granici raspona , što je također zabrinjavajuće.

Navod da svakim danom ima više kupaca nego prodavatelja baš i ne shvačam.
Mislim da je Cartman dobro napravio što je prodao , iako nisam pristalica Petrokemije , činjenica da je dionica dostigla cijenu 240 kuna po dionici, sa respektabilnim prometima , govori mi da ukoliko se pojavi prilika za kupovinom oko 150 mislim da ću kupiti , unatoč riziku koji ova dionica u sebi donosi.[smiley2]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

evo malo za usporedbu trenda…


Mislim da je Edo naveo krivu procjenu , barem u djelu gdje je napisao da nema straha kada dionica pada u ovakvim prometima.Promet je bio gotovo 4 miliona i to je po meni zabrinjavajuće. Prosiječna cijena bila ja na donjoj granici raspona , što je također zabrinjavajuće. Navod da svakim danom ima više kupaca nego prodavatelja baš i ne shvačam. Mislim da je Cartman dobro napravio što je prodao , iako nisam pristalica Petrokemije , činjenica da je dionica dostigla cijenu 240 kuna po dionici, sa respektabilnim prometima , govori mi da ukoliko se pojavi prilika za kupovinom oko 150 mislim da ću kupiti , unatoč riziku koji ova dionica u sebi donosi.[smiley2]

Fantastično, znalac si nema što, samo bih se nadovezao kako će Hrvatska uskoro u Europsku Uniju, ma što god to značilo.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

evo kratke analize.

Pod pretpostavkom da SZIF ne prodaje dionice 1 443 397 dionica (vlada, szif, kapitalni fond, središnji ured) je van trgovanja što znači da preostaje 1 028 324 za trgovinu. Ako oduzmemo i cca 111 000 koje ima Bank of New York krajem 7 mjeseca, 70 000 cca koje ima HPB na trećem mjestu, 50 000 cca koje ima 6 dioničar, i cca 60 000 koje imaju zadnja tri skrbnička te 10 000 za koje pouzdano znam da nisu na prodaju ostaje nam oko 727 000 slobodnih dionica. (dakle gruba kalkulacija jel osim ona 4 gore navedena svi ostali mogu prodavati). Puno je i malih dioničara koji imaju po 214 dionica.

Od 29.08. do danas prošlo je po min.161-239,98 maksimalno ukupno 239 224 dionice.

Da li sve ovo ukazuje na porast ili pad vidjećemo ubrzo.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Pozdrav svima, tko se boji vuka još!!!!!![smiley2][smiley2][smiley2]

PO meni dolazak do dna jr iza nas, sad se opet možemo lagano,ali sigurno prema gore kretati na veliku žalost mojih starih prijatelja!!!

Zadnja 222,00 kune, lupa se po prodaji što znači da se stvari još nisu smirile.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

New Report

Close