PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

marcello, upitno je je li isplativo kupovati na ovom nivou. Ipak je najveći broj ušao u ptkm po 130-160 kuna. Ovo je sad visoko i vrlo riskantno. Tomislav je u pravu da kupnja nema uporišta u rezultatima, ali ne kupuje se prošlost nego nadanje i budućnost. Osobno nisam fan petrokemije i smatram ju lošom dionicom, ali vidim da ima jako puno fanova i ogromne promete. Da sam to slutio, uzeo bi ju po 130 i sad prodao, ali nisam uzimao jer me bilo strah. Vama sretno koji imate, valjda st svjesno ušli u taj rizik.

Da u pravu si cayman, ima raznih mišljenja o svakoj dionici, ne samo o PTKM. Upravo tako su mnogi razmišljali i na nivou 130 koji spominješ. Strah sprječava dok hrabrost donosi nagradu……..[smiley8]
Netko će, kad se Petrica privatizira, pisati: e da sam slutio kupio bih po XXX kn!

marcello


Ipak je najveći broj ušao u ptkm po 130-160 kuna.

Ovo nije istina, najveći prometi i najveći ulazi su bili na razinama iznad 160

Osobno ne mogu odoljeti odnosu ponude i potražnje . Trenutno ima otvorenih 82 naloga za kupnju 26 . 810 dionica PTKM , a 58 naloga za prodaju 10 . 453 dionice . Navedite mi postoji li još neka dionica sa ovim ili boljim odnosom ?

cayman006:

Ipak je najveći broj ušao u ptkm po 130-160 kuna.

Ovo nije istina, najveći prometi i najveći ulazi su bili na razinama iznad 160

Ne znam baš jel bilo više do 160 ukupno u povijesti ili nakon 160. nisam gledao kad ne kupujem. znam da je dugo bila na cca 130-150.

danas sam pratio ovu temu bilo je interesantno, u međuvremenu nešto i cenzuriranu.Digle su se velike tenzije, pa ista i gora situacija je bila i na đuri DDJH prije desetak dana, danas se je ta dionica oporavila bez velikih diskusija kad je padala i rasla. Pogledajte KABA isto šokantna dionica.
Što je to danas bilo na burzi s PTKM. ukratko.
– poštovani gospodin cartmann je prodavao u panici jer je cijena padala, da bi ubo sitnu zaradu.
– ja sam je danas dokupljivao jer je bila meni jeftina, ja oćekujem na njoj veliku zaradu.
– svaki dan na ovoj dionici ima puno više kupaca nego prodavača.
– kad dionica pada na ovakvom prometu nema straha.
– kad će dionica početi brže rasti? Sada mora proći jedno kraće razdoblje da dođe ponovno na 240kn tada će je investitori tipa “cartmann” ponovno kupovati da bi istu kasnije prodavali za 280kn.


danas sam pratio ovu temu bilo je interesantno, u međuvremenu nešto i cenzuriranu.Digle su se velike tenzije, pa ista i gora situacija je bila i na đuri DDJH prije desetak dana, danas se je ta dionica oporavila bez velikih diskusija kad je padala i rasla. Pogledajte KABA isto šokantna dionica.
Što je to danas bilo na burzi s PTKM. ukratko.
– poštovani gospodin cartmann je prodavao u panici jer je cijena padala, da bi ubo sitnu zaradu.
– ja sam je danas dokupljivao jer je bila meni jeftina, ja oćekujem na njoj veliku zaradu.
– svaki dan na ovoj dionici ima puno više kupaca nego prodavača.
– kad dionica pada na ovakvom prometu nema straha.
– kad će dionica početi brže rasti? Sada mora proći jedno kraće razdoblje da dođe ponovno na 240kn tada će je investitori tipa “cartmann” ponovno kupovati da bi istu kasnije prodavali za 280kn.

Ima li možada koji argument, molim…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Danas sam prodavao Petrokemiju. Uvijek je mudro kapitalizirati dobit ( dok je imas ). Kolega Cartmann je mudro postupio isto prodajuci. Narocito je problematicno za dionicu kada tone uz veliki promet. I na kraju treba reci kad svi misle da ce dionica gore ona ce zapravo dolje i obratno. Toga se uvijek sjetim.

Sad drzim pare na racunu i ako pocne tonuti – kupujem. Ako ne – kupiti cu PBZ i ZLAR.

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g

Kolega Fedor Vi sve gledate crno bijelo. ( pretržno crno ). Obzirom da PTKM proizvodi između ostalog i čađu logično je da je gledate crno.

A recite mi ovo kad svi misle da će dionica dolje ona će gore i obratno da li se to odnosi i na PTKM ?
( jer mislim danas su svi mislili da će dolje )

Gospodine studoš i ostali cijenjeni forumaši moji argumenti su, nisam ekononist ali po stažu na burzi završio sam fakultet. Kad sam kupovao ATPL po 23kn ona je nekima danas jeftina na 900. Plive je bilo po sto u novinama članak od Škegre da je to dobra dionica, javno je govorio kupite ljudi da ne spominjem ZABU i ostale prilike koje sam uspješno iskoristio.
U gornjem članku sam naveo dva tipa ulagača ja i cartmann, da se može vidjeti razlika kod ulaganja.
Moj portfelj čini uvijek min. dvadesetak dionica, ili 50 – 60 investicija. A sada zadnje investicije.
DDJH kupio veću količinu na 106. kasnije više puta nadokupljivao dionica išla do 165 pa nazad oko 140. Danas je oko159 ako nastavi rasti sutra je nadokupljujem (sve u zadnja tri tjedna)
PBZ kupio po 720 pa nadokupljivao danas preko 1150. (nekada sam je kupovao po 150-160.
KABA kupio ispod 300. Išla je od 290- 365 danas (tko prati ovu dionicu primjetiti će puno smeča)
PTKM veće količine kupovao po 130, 160, 185, 180 jučer i danas sam također kupovao.(možda sam i pogriješio) ali znam da ako ne rizikiram i profiti će biti mali. Uostalom sav višak love i ova reinvestiranja su od dionica. blaženi je ovaj kapitalizam za onoga tko zna. Knjige su u knižnicama ućite ljudi,

U pravu ste Edo. Evo ja sam kupovao Plivu preko dvojice radnika koji se nisu usudili kupiti dionice vlastite firme. Lijepo sam im dao neku pinku i preko njih upisao dva paketa po 20.000 DEM. Poslije mi je to vrijedilo 10 x vise.
Blazeni kapitalizam za one koji su se rodili na vrijeme.

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g

Cijenjeni gospodine znanac dobro ste me nasmijali u ova Vaša zadnja dva posta.
Tu na forumu ima dosta novih koji rade kraće vrijeme na dionicama, moj savjet je:
– da na dionicama se može obogatiti preko noći, samo morate pričekati jedno dvadeset godina.

New Report

Close