PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jel znate možda kojeg datuma će radnici moći kupiti dionice? jel se znaju uopće kakvi datumi ili se to još mora dogovorit?

do ljeta a pošto danas bude novih info pričekajmo sanadera i rumenigea da kažu preciznije
12,45 % dionica ide u prodaju…
referentna 114 kn
za neke oko 70 kn po dionici


I poruka cartmannu-malo više odgovornosti sa svojim postovima, totalno je nemoralno navlačiti neiskusne na prodaju sa ovakvim komentarima-a sa svojim iskustvom bi morao znati da se to često dešava nakon ovakvih postova.

Ja nikog ne nagovaram na prodaju, dapače, niti ne savjetujem prodaju, a mnogi krivo protumače nakon što mi na pm ili mail s cartmann.coma pošalju upit što kupiti ili prodati, na koji dobiju odgovor da ne dajem takve savjete. To je i pisalo u potpisu do prije par dana, ako se kojim slučajem nađu oni koji to ne kuže iz samih komentara.

Takav stav mozes primjetiti i u komentaru na koji odgovaras, s druge strane imaš forumaše koji su doslovno nagovarali ljude kupnju u maniri najdosadnijih top shop prodavaca, a mene nazivali pušioničarem kad sam rekao da cu JA prodati po 260kn i staviti “mine” na 220, 200 i 180kn jer ocekujem da bi to moglo i niže. Tad su vrijeđali, ali ako ima onih koji su me tad poslušali usprkos mom savjetu da ne kupuju na temelju komentara s foruma, sad su zaradili 40kn po dionici, skoro 20%. To nisu priče, to su činjenice. Na svijetu se trguje desecima tisuća dionica, ne možemo uložiti u svaku. Npr. ja nikad nisam uložio u Ledo, ali ne smatram da sam time izgubio i tražim krivca, uložio sam u IGH, CROS, INU, HT,..i druge dionice te zaradio. Onaj tko se grize zbog svake dionice u koju nije uložio brzo će u vrapče. Jer ako npr. imaš mali stan i prodaš ga za 300.000 kn racunajuci godinu dana biti u podstanarima i zaraditi na burzi za veci pa ulozis u PTKM na 300, a ona padne na 220kn, ti si izgubio 80.000 kuna. Ali ako npr. ulozis u HT i zaradis 10%, a u međuvremenu VIRO skoci 150%, nisi izgubio ništa, vec umjesto 300.000kn imas 330.000kn.

Pa usudio bih se reći da si puno utjecajniji od mnoštva drugih forumaša-koji stvarno znaju davati nevjerojatno glupe komentare, sa očitom namjerom navlačenja..i baš zato mislim da je šteta što ti se omaknu ovakve izjave kao navedena vezana za mirovinca koji je upravo ušao u top 10 PTKM

Mislim da se moraš složiti sa mnom da oni nemaju nikakvog razloga braniti cijenu na 235 ili 240 kuna i da su stavili taj nalog tamo zato što su procijenili da je to isplativa cijena. To je bila moja poanta, ništa više. Niti jedan mirovinac nema razloga braniti bilo koju cijenu jer se ne mora plašiti masovnog otkupa udjela, kao recimo otvoreni fondovi.

Mislim da su zato zadnje kupnje mirovinaca prvi znakovi potencijalnog znaka da smo konačno dosegnuli dno, i da možemo ići polako prema gore.

To je slučaj naročito kod Petrokemije, jer ako je istina da će njena privatizacija ići u dva dijela, a prvi se upravo provodi sa podjelom dionica radnicima…

lud bi bio onaj tko prodaje ptkm a ne želi uložiti taj novac na burzu ponovno tj. držati ga u kešu a prodati neku dionicu… ja sam prodao recimo inu po 2190 i kupio viro po 1030 mogao sam i jeftinije proći ali čuj znaj Bože da će biti burza u ovakvoj komi. Ista stvar za ptkm možda ju netko proda i kupi recimo belje koje je stvarno nisko palo ali prodati ptkm (ili većinu drugih dionica ako novac stvarno nije potreban nego se prodaje radi straha e taj radi glupost po meni) priče o zatvaranju ptkm ili da će se otvoriti neka druga tvornica negdje drugdje pa što ptkm će sniziti cijenu gnojiva u inozemstvu i na taj način konkurirati mada ne bi bilo pametno otvoriti nekome tvornicu pa spustiti cijenu gnojiva bez obzira na jeftiniju radnu snagu i sl. jer očito neki ovdje nisu čuli za pojam nesavršena konkurencija (nije baš oligopol ali nije ni daleko od njega)

Bilo u dnevniku. Cijena 114 kn minus 20% i još minus 1 % po godini staža. Dakle tko ima 30 godina staža kupit će po 56 kn. Samo nam je to još trebalo na burzi. Kaj je vlada poludjela. Ja sam svoje dionice u firmi platio po nominali od 400 kn koliko je cijena i sad nakon 15 godina. S tim da je pala na 55 kn 2 godine nakon što sam je kupio. Ode PTKM isto u mp3. 100-120kn, nažalost. Međutim treba ništa ne prodavati i onda niste izgubili.
Nemam PTKM i neću ju kupiti jer čak i na cijeni 120 kn je trenutno skuplja od Dalekovoda i još nekih dionica.
Realno vrijedi 500kn. Treba samo čekati i ne prodavati.

Kolega Tenkista, ako si kao zaposlenik tvrtke dionice platio po nominali, bez ikakvog popusta e onda vas je sve netko gadno preveslao

Ne znam čemu sad takva panika, pa “zna se” več godinu dana da če radnici kupiti po cijeni ispod 100 kn i sad kad je odluka donesena svi iznenađeni i ne znaju šta s dionicama, imate tri opcije
1. da odmah u ponedjeljak prodate
2. da pričekate da cijena padne pa krenete u nadokup
3. da prodate i više nikad ne kupite PTKM

Danas u 15 sati Polančec je dao izjavu za HR 1. u budučnosti se traži strateški partner koji će biti spreman ulagati u ovu firmu za daljni razvoj a država ostaje i dalje večinski vlasnik, dakle to je druga faza, nije naveo jeli to bliska ili dalja budučnost svi su oprezni i odmjereni u davanju izjava.
Teško mi je za povjerovat da će vlada dozvoliti tako kratak lock up a da nema rezervnu varijantu to se vidi iz uloženog napora u HT. Nije im u cilju da radnici kupe dionice po 70 kn i za mjesec dva prodaju i ruše si cijenu po 180 – 150 kn već da prodaju po što većoj cijeni u protivnom sva ona govorancija i slikanje s radnicima kao socijalono osjetljivi brinemo se o radnicima padaju u vodu.

A sada jedna bomba koliko cujem od teta Barice na placu samo se i cekalo da radnici dobiju dionice da se moze sa sindikatima uci u dogovor da PTKM udje u 1. kotaciju.A ja lud i naivan pitam tetu pa kome je to u interesu a tete ce meni na to, onima sinko koji mogu kupiti puno vise kada je dionica u 1.kotaciji.

Molio bih vas za pomoc, ko moze povecati svoj udijel u dionici ako dionica udje u prvu kotaciju?

Pozdrav od zabrinutog poglavice molim hitan odgovor.[wink]

SAM PROTIV SVIH

@tenkista
po koliko je a.vlaho kupio i dobio dionice na atpl, 35kn , ne?
i zato se sada prodaje po 1000 kuna?
ne miješam ni kruške ni jabuke, nego nitko ne može 100% reči, di če dionica, kad počne prodaja radničkih!
oko buduče cijene, čak se i cartman suzdržao, ponovo če doći vrijeme (1-6mj.) za trejdere, lešinare i ostale, koji šišaju one koji kupuju dionice, a ne firme!
po mom mišljenju ove radničke su baš za stabilizaciju cijene, (jer kad se oporavi burza, bile bi prevelike oscilacije), i onda lagana rast prema cijeni na kojoj može svak na vlastitoj stepenici izači ili ostavit dici!

pozdrav svim vjernima, goran8,bigboss,mika,pandi & co. i naravno cartmannu, koji je pravilno upozorio i na negativne stvari (al je neugodan za razpravu)….
osobno ne prodajem, napisao sam, da i trenutno ne ulazim dublje ali ako toliko padne morat ču prodat neš drugo, jer cash-ra više na ovim razprodajama nemam ….
[thumbsup]


Danas u 15 sati Polančec je dao izjavu za HR 1. u budučnosti se traži strateški partner koji će biti spreman ulagati u ovu firmu za daljni razvoj a država ostaje i dalje večinski vlasnik, dakle to je druga faza, nije naveo jeli to bliska ili dalja budučnost svi su oprezni i odmjereni u davanju izjava. Teško mi je za povjerovat da će vlada dozvoliti tako kratak lock up a da nema rezervnu varijantu to se vidi iz uloženog napora u HT. Nije im u cilju da radnici kupe dionice po 70 kn i za mjesec dva prodaju i ruše si cijenu po 180 – 150 kn već da prodaju po što većoj cijeni u protivnom sva ona govorancija i slikanje s radnicima kao socijalono osjetljivi brinemo se o radnicima padaju u vodu.

Uz to jos ide u prijedlogu za godisnju skupstinu i prijedlog za dividendu.
Mislim da si drzava vise nemoze dozvoliti drugacija izvlacenja kapitala od normalnih za kapitalisticki svijet. A lova joj treba, samo objava malo neka priceka da jos neki jeftino kupe.
Dividenda ce ujedno biti najbolji lock-up (moras imat dionice), jer ce ju svaki htjet dobit.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

gospodo, zavaravanja više nema.preko dividende ova dionica mora preko 1000 kuna. sa povećanim kapacitetima preko 2000 kuna. Kad čujete sa više strana od dobrih ljudi da su skladišta prazna sve vam mora biti jasno.

Osim toga šef Vlade ne dolazi u zabadava u ovakvu tvornicu. I on želi ostaviti trag u regionalnom lideru.
Ovo je firma na ponos svih nas.

živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close