PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


BigBoss: ” fisherman: ” ” Ma nemoj gledati tako, ako imaš dionice PTKM do kraja godine zaboravi da ih imaš, jer isplatiti će ti se to, ako ne možeš tako onda si u problemima……….. Pozdrav ” OK, čujemo se za godinu dana. Možda neće vrijediti onoliko koliko Mika piše u potpisu, ali sam zadovoljan i sa manje. [cool]

Jedno je sigurno da ću tražiti još ulagača u PTKM ne iz Hrvatske već iz inozemstva, ako cijena bude takva kakva je…….[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ne bi me iznenadilo da rumeni kroz par tjedana objavi vijest koju svi cekamo , privatizacija! Izvjesce izvrsno,radnici rijeseni, uskoro potpisivanje ugovora za cijenu plina , drzavna blagajna prazna, sve u svemu nazire se odgovor na ovu asocijaciju.A sto se tice radnika i njihovih dionica po meni nece se desiti neki znacajniji pad jer nisu radnici vesla sisali pa da ne znaju zbrojiti dva i dva.A vjerujem da ce im i sindikat objasniti neke stvari glede buducnosti PTKM.

Ovo je prva faza, a nakona nje slijedi druga a to je prodaja do 25 % dionica strateškom partneru a država i dalje ostaje večinski vlasnik.
Namirisali su i mirovinci sudbinu Petrokemije.
[cool][cool][cool][cool][rolleyes]


Tih 25 posto jedino će biti moguće kupiti na burzi, to je početak privatizacije…………Postupno preuzimanje PTKM

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Svaki dan cca 2000 skrivenih na kupnji .. danas 196×10 na 235kn. A mali im omogućuju da svaki dan ljestvica bude po 5-10kn niže. Moraš biti slijep pored zdravih očiju. [wink]


ne bi me iznenadilo da rumeni kroz par tjedana objavi vijest koju svi cekamo , privatizacija! Izvjesce izvrsno,radnici rijeseni, uskoro potpisivanje ugovora za cijenu plina , drzavna blagajna prazna, sve u svemu nazire se odgovor na ovu asocijaciju.A sto se tice radnika i njihovih dionica po meni nece se desiti neki znacajniji pad jer nisu radnici vesla sisali pa da ne znaju zbrojiti dva i dva.A vjerujem da ce im i sindikat objasniti neke stvari glede buducnosti PTKM. Ovo je prva faza, a nakona nje slijedi druga a to je prodaja do 25 % dionica strateškom partneru a država i dalje ostaje večinski vlasnik. Namirisali su i mirovinci sudbinu Petrokemije. [cool][cool][cool][cool][rolleyes]

nisam vjerovao da će mi se to desiti odnosno postaje mi žao da će se firma prodati. Preko dividende dioničari bi bili više nego zadovoljni i profit bi ostao u Hrvatskoj i ne bi išao u Rusiju ili Norvešku. Zamislite da se isplaćuje 150 kuna po dionici dividende ili 500 milja dobiti. Cijena dionice bi bila jako visoko, i svi bi profitirali. Sad sam dobio još jednu potvrdu da su skladišta praktički prazna, a kupci vise na grbi. Ptkm je postao regionalni lider definitivno

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Vlada je vec donjela odluku da država ostaje vecinski vlasnik i to na temelju konsenzusa Vlade, uprave ptkm i sindikata, to je gotova prica, kao da raspravljate tko ce biti premijer nakon paralamentarnih izbora 2007.

Prije ce splitsko brodogradiliste dobiti privatnog vecinskog vlasnika nego Petrokemija. Isplativije je graditi novu tvornicu u npr. Albaniji na putu plinovoda prema Italiji ili cak u Srbiji s obzirom na cijenu rada, nego kupovati PTKM i dobiti 3000 radnika od kojih vecina krade Bogu dane do penzije. Drzavna subvencija je jedino što spašava tih 3000 radnih mjesta tj. spasavamo ih mi porezni obveznici koji placamo pdv.

Da stvar bude gora, moramo izdvajati i za obvezne mirovinske fondove koji su redom u velikim gubicima, a oni su jos poslali fond da brani cijenu s nasim parama. Cijena bi vec bila na 180kn i niže da svaki dan ne stave branu s cca. 2000 dionica, a i ta brana često pukne.

Ovdje ima jedan najveći špekulant na forumu i on stalno piše negativno, biti će još više fondova, a i potencijalnih kupaca, niti INA se nije privatizirala odmah, MOL ima 25 posto + 1 dionica, pa tako sada može strateški kupiti dionice jedino na burzi, dakle vlada neko vrijeme neće prodavati, ali to znači da sve dionice strateški će [color=blue]morati kupovati na burzi, još bolje jer s time se jako mijenjaju uvjeti potražnje za dionicom.[/color][thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Zar ne bi ta brana trebala onda biti vidljiva kolega Cartman a ne nevidljiva? Po mojoj pocetnickoj logici…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Da je PTKM precjenjena, ona bi danas pala 10% odmah po otvaranju. Takav je dan, takav je sentiment. Ali to se nije dogodilo.

Oni iskusniji mogu se sjetiti skandala Bago-Granić. To je bila loša vijest u lošem trenutku, ali KOEI nije spao ispod 80, što je bio siguran signal podcjenjenosti.

A ulazak mirovanaca govori jednu značajnu stvar – postoje i oni fond menadžeri koji nisu baš toliko blentavi kao oni iz AZ-a.

Jučer sam se načitao forumskih komentara (ne s ovog foruma) i iznenadilo me koliko ljudi pojma nije imalo o radničkim dionicama. Izuzetno mi je drago što takvi nisu u PTKM. Ili barem neće još dugo ostati.

Sutra Sanader ide u Kutinu. Većinski gazda ide pogledati šta ima. Možda Gazda veli i koliko će plin koštati do 2011. godine.

Za jedno sam siguran. Sindikalci će sutra izjaviti “nadamo se da će država zadržati većinski paket”. Što za neke znači da neće biti privatizacije.

Da vi zaista imate dionice PTKM i da ste zaista ulazili kad ste to tvrdili i nagovarali druge da ulaze “dok je jos vrijeme” – ne bi se smijali vec plakali.

Svak tko zaista ima dionice to najbolje zna, samo vecina plače skrivečki!

Zašto bih ja trebao plakati? Niti ikome govorim da ulazi. Takvi rezultati moraju bti vrednovani kao što baloni moraju biti ispuhani. Jedino je vrijeme u pitanju kada će se nešto valuirati.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ma zašto da se plaće, nema razloga, PTKM posluje sve bolje i bolje, najsmješnije je što je taj sektor u kojem je PTKM rastao dakle dionice su rasle u zadnje dvije godine 3-6 puta, dok od PTKM je na istoj razini kao i u 2006. 9 mjesec, eto to je nasmješnije…………
A sve u životu se plati i ovo što radiš, pa i dalje mogu da se smijem, jer postoji tko sve zna i to što radiš naplatiti će ti se i drugima koji pljačkaju ljude zbog ovisnosti o novcu i stvaranjem panike i širenjem straha.

Ono što daš to ti se i vrati, pa tako najbolje se smijati jer u životu postoje godišnja doba, doba berbe, doba sadnje, zimsko doba, za sve postoji vrijeme, i zato treba uvijek znati u kojem si vremenu………….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close