PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

*** obrisano ***

Petrokemija može preživjeti isključivo u naručju države, to da nema privatizacije je dobra vijest, kad je drzava napusti stečaj je pitanje vremena.


Erste ušao u prvih 10. Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa 1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun 2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun 3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 212.863 6,37 Skrb. račun 4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 91.729 2,75 Skrb. račun 5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun 6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 53.348 1,60 Skrb. račun 7. HPB D.D. 42.948 1,29 Skrb. račun 8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun 9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 31.054 0,93 Skrb. račun 10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 30.854 0,92 Skrb. račun Ukupno: 79,36

Bravo za mirovinski fond, na vrijeme su počeli skupljati dionice…………………
[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Drukam za mirotvorce, placa me UN izravno, Sanader je posrednik. [lol] [lol] [lol] Što sve neću pročitati na ovoj temi. Btw., dobro što su pobrisani nepotrebni komentari tj. bilo bi bolje da nisu ni odobreni, ali eto. Ipak bio je jedan u kojem pišem svoj stav o kupnji i prodaji ptkm, smatram da to nije trebalo biti pobrisano jer ima više veze s ovom temom neko većina komentara koji su ostavljeni na temi. Petrokemija može preživjeti isključivo u naručju države, to da nema privatizacije je dobra vijest, kad je drzava napusti stečaj je pitanje vremena.

kad ju država napusti doći će u ruke Rusa ili YARE. Daj me prosvijetli zašto bi oni dozvolili stečaj.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

a doki nas država ne napusti mogli bi dijeliti dobit od 100 kuna po dionici. Ni to nebude loše.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Mika ti si pisao prije 3-4 tjedna da postoji veliki interes za dionicu PTKM od strane fondova, stoga ovo što si pisao potvrdilo se……..
A i dionica od PTKM što će kupiti od države tržište neće vidjeti do 2 godine, jer 2008. najbolja do sada, a to će svi radnici znati, i cijena plina neće se povećati jako…………[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


12% Petrokemije radnicima po osnovnoj cijeni od 14x kn – popust. Većinski paket ostaje u rukama države jer je “tako najbolje za zaposlene”. Kaže Polančec u dnevniku.

Ode ovo u MP3.[cry]

nista ja ne bi imao protiv da polacenc vodi ptkm do kraja mandata
jos malo i eto nam đabe plin do 2011
daljna poskupljenja gnojiva su vec odavno najavljena
danas smo dobili mirovinca u top10,a ne znam da li ste primjetili kako zadnjih dana u vijestima kada se govori o bf-u ciji analiticari sjede pokraj polanceca i daju izjave,a njihov mirovinski cijelo vrijeme u tisini skuplja dionice
kad tad ce ovaj cirkus prestati i ptkm ce doci na svoju fer vrijednost

cartmann:

Drukam za mirotvorce, placa me UN izravno, Sanader je posrednik. [lol] [lol] [lol] Što sve neću pročitati na ovoj temi. Btw., dobro što su pobrisani nepotrebni komentari tj. bilo bi bolje da nisu ni odobreni, ali eto. Ipak bio je jedan u kojem pišem svoj stav o kupnji i prodaji ptkm, smatram da to nije trebalo biti pobrisano jer ima više veze s ovom temom neko većina komentara koji su ostavljeni na temi. Petrokemija može preživjeti isključivo u naručju države, to da nema privatizacije je dobra vijest, kad je drzava napusti stečaj je pitanje vremena.

kad ju država napusti doći će u ruke Rusa ili YARE. Daj me prosvijetli zašto bi oni dozvolili stečaj.

Nece doci u ruke Rusa jer je Rusima bolje izgraditi tvornicu u Rusiji nego kupiti PTKM. Čak i ako to zanemarimo, opet ce prije kupiti tvornicu/graditi u Srbiji kako bi pomogli braći Srbima i stekli politički utjecaj (cijena gnojiva), a tamo rade plinovod.

Prije mjesec dana sam spomenuo Yaru i sad odjednom je spominjes u svakom drugom komentaru, Yara SIGURNO nece kupiti ptkm jer i ako se budu širili to će biti na područje Kine i Indije, u najboljem slučaju Ukrajne, Hrvatska s prosjecnom bruto placom od skoro $1500 mjesecno im nije zanimljiva (naspram Kine, Indije, Ukrajne,..), cak su i u Srbiji manja davanja na place.

Da bi preživio u ovom kraju moraš biti visoko efikasan što PTKM nije jer ima 3x vise zaposlenih od konkurenata s identičnom proizvodnjom, a dugo godina je bila gubitaš usprkos subvencioniranoj cijeni plina tj. glavnu supstancu je placala znacajno manje od konkurenata.

opa evo ih na 9 mjestu top liste. Zajedno s forumašima to je 80 000 dionica.
Ovo je povjesni trenutak za petrokemiju kad se ovakav investitor pojavio u strukturi dioničara.
Vjerovatno su i danas skidali prodaju. Kako izgleda radničke dionice ukoliko će se prodavati mogle bi brzo nestati.

mika, dodaj jos 1789 komada….
a ako odemo jos dolje, dodati ces ih jos

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Dobio sam informaciju da PTKM na EU tržište izveze skoro 500 000 tona gnojiva, a od 15.3.2008. Ukinuta je antidumping naknada od 65 Kn po toni gnojiva ili 32 500 000 Kn više………
Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

mika:

cartmann:

Drukam za mirotvorce, placa me UN izravno, Sanader je posrednik. [lol] [lol] [lol] Što sve neću pročitati na ovoj temi. Btw., dobro što su pobrisani nepotrebni komentari tj. bilo bi bolje da nisu ni odobreni, ali eto. Ipak bio je jedan u kojem pišem svoj stav o kupnji i prodaji ptkm, smatram da to nije trebalo biti pobrisano jer ima više veze s ovom temom neko većina komentara koji su ostavljeni na temi. Petrokemija može preživjeti isključivo u naručju države, to da nema privatizacije je dobra vijest, kad je drzava napusti stečaj je pitanje vremena.

kad ju država napusti doći će u ruke Rusa ili YARE. Daj me prosvijetli zašto bi oni dozvolili stečaj.

Nece doci u ruke Rusa jer je Rusima bolje izgraditi tvornicu u Rusiji nego kupiti PTKM. Čak i ako to zanemarimo, opet ce prije kupiti tvornicu/graditi u Srbiji kako bi pomogli braći Srbima i stekli politički utjecaj (cijena gnojiva), a tamo rade plinovod.

Prije mjesec dana sam spomenuo Yaru i sad odjednom je spominjes u svakom drugom komentaru, Yara SIGURNO nece kupiti ptkm jer i ako se budu širili to će biti na područje Kine i Indije, u najboljem slučaju Ukrajne, Hrvatska s prosjecnom bruto placom od skoro $1500 mjesecno im nije zanimljiva (naspram Kine, Indije, Ukrajne,..), cak su i u Srbiji manja davanja na place.

Da bi preživio u ovom kraju moraš biti visoko efikasan što PTKM nije jer ima 3x vise zaposlenih od konkurenata s identičnom proizvodnjom, a dugo godina je bila gubitaš usprkos subvencioniranoj cijeni plina tj. glavnu supstancu je placala znacajno manje od konkurenata.

Stvarno si uporan svaka čast ali jasno je i malom dijetetu da i JDPL iATPL imaju viška radnika pogotovo JDPL pa na ovakvim visokim vozarinama ni ne osjete da imaju viška radnika.Ista situacija je i sa PETRICOM vozarine na svijetskom tržištu su skočile(cijena gnojiva) i nisu ciklicne kao kod brodara da će se sutra srušiti već su analize svijetskih analitičara takve da i za sljedeće 3 godine predviđaju povećanje istih.Sve tvrtke koje proizvode gnojivo u svijeti doživele su ogroman rast pogotovo zadnjih mjeseci kada je sve u svijetu padalo ,neke su naraslei po 100%.

Očekujem brutalno povećanje dobiti ove godine .A teta Barica mi je rekla da plaćaju plin 0.95 lipa i za tvoju inf akumulacija je tek počela.[wink]

SAM PROTIV SVIH

Vidim da moderatori neće ili ne mogu vratiti jedan pobrisan komentar koji je očito uletio u smeće kad su se brisale stranice zato što poprilično ima veze s temom.

U njemu je pisalo da ja ne tvrdim nikako ne smijete kupiti dionice PTKM ili da ih morate odmah prodati ako ih imate, vec da je situacija i s firmom i s cijenom dionice daleko od bajne kako je neki zele prikazati te da budete spremni prihvatiti i moguci gubitak. Ali ako ste spremni prihvatiti rizik i očekivanja su realna, kupovina ne mora biti loš potez. Skoro pa sigurno nećete zaraditi 3x do nove godine, s obzirom na trenutno stanje mnogo su vece sanse da izgubite, ali tako je s svim dionicama, ptkm nije nista drukcija od njih osim što je nešto rizičnija. Lakše će pasti dodatnih 30% od vecine blue chip dionica, a ako krene momentum tržišta nešto brže bi mogla i porasti, ali ne na 2000kn vec na 350-400kn.


Plaćaju trenutno 0.96 Kn po m3 a troše 525 m3 po toni proizvedenog gnojiva, prosjek je 800 u EU dok u Rusiji je oko 1300 m3……………
Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close