PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sad sam zainteresiran, nudim 100kn po dionici onima s 40g radnog staza, isplata odmah! [wink]


Kako pričaju stariji forumaši,
vjerovatno tebi neće htjet prodati jer si im išao zapaliti tvornicu, sva sreća da si se kliznuo na taj sapun (kao što je kolega Alien napisao) inače marljivi radnici Petrokemije ne bi došli do prilike da zasluženo dobiju pokoju dionicu

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


TvrtkoPTT: ” ” Sve dionice koje će kupiti radnici plaćene su u punoj cijeni dakle 270 Kn po dionici, a sada ako država daje s popustom daje s pravom, sada je prikazano što dalje želi vlada s PTKM, a to je razvijati PTKM u lidera u srednjoj Europi i u ovome dijelu regije, i sada se će biti napravljeni potezi, i ne treba za očekivati da će biti pretjerano poskupljenje plina, početi će se graditi skladišta plina a i povećavati će se sami kapaciteti u tvornici……….

povećanje kapaciteta je ključna riječ. Pitanje je kako će se situacija u ptkm dalje razvijati. Hrvatska će liberalizacijom tržišta sama trošiti svo gnojivo koje Kutina proizvede za koju godinu i to će se prodavati po svjetskim cijenama. U takvoj situaciji prestaje potreba za izvozom i okolne poljoprivrede (Slovenija i Bosna pogotovo) gube osnovnu sirovinu za svoje potrebe. Kako će se snaći na nekoj drugoj strani veliko je pitanje.
I te države bi trebale biti zainteresirane za povećanje naših proizvodnih kapaciteta jer im to znatno olakšava stvar. Također osim država biti će i puno zainteresiranih privatnih kupaca bliskih vladajućoj garnituri (bez obzira koja opcija vladala) koji dobro zarađuju na proizvodima đubretare.

Ovih dana se strateški slažu kockice za dugi niz godina. Ptkm će se pozicionirati ne kao regionalni nego kao jedan od evropskih lidera u proizvodnji gnoja.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.



Ljudi nisu čuli priču o sindikatu i radnicima u PTKM, ovaj lock up stavljen je radi našeg traženja, stoga trebamo biti zadovoljni našim utjecajem.
Nadalje ja ću se potruditi da svim radnicima ali i sindikatu u PTKM prenesem vijesti u vezi PTKM poslati ću dopis u vezi špekulanata i tako ću spriječiti bilo kakvu prodaju dionica od PTKM špekulantima………

Eto kasnije ću napisati kako mi možete pomoći…………

Primite puno pozdrava pravi dioničari……….. PTKM

Pozdrav[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ako ne bude dovoljno prijavljenih, pretpostavljam da će “višak” dionica ostati Vladi?
Jesu li sindikati pokrenuli kakve kredite za kupnju dionica? Mislim da će se morati plaćati kešom.

Ja ne očekujem da će radnici pokupovati sve dionice iz više razloga:

– ponuđene količine neće biti velike
– dionice će se kupovati za keš
– lock-up će većini trajati do godinu dana
– trenutni diskont, koliko god sad izgledao ogromno, i nije prevelik

Živo me zanima kako će se cijena ponašati sljedećih dana. Da vidimo od čega smo.

sjednica vlade rh
Radnici će povoljnije moći kupiti 12,45 posto dionica Petrokemije

Vlada se danas suglasila sa sporazumom koji regulira prodaju 12,45 posto dionica Petrokemije sadašnjim i bivšim radnicima kutinske tvrtke, kao i o načinu prodaje, cijeni, posebnim pogodnostima, vremenu i uvjetima prodaje dionica

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Goran8:

Ljudi nisu čuli priču o sindikatu i radnicima u PTKM, ovaj lock up stavljen je radi našeg traženja, stoga trebamo biti zadovoljni našim utjecajem.
Nadalje ja ću se potruditi da svim radnicima ali i sindikatu u PTKM prenesem vijesti u vezi PTKM poslati ću dopis u vezi špekulanata i tako ću spriječiti bilo kakvu prodaju dionica od PTKM špekunatima………

Eto kasnije ću napisati kako mi možete pomoći…………

Primite puno pozdrava pravi dioničari……….. PTKM


Prijatelju podupirem tvoju ideju
Ako su neki zaboravili BigBoss je pokrenuo ideju da se slanjem mailova upravi predloži lock up period za zaštitu nas malih dioničara i kako vidite uspio je u tome

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ljudi nisu čuli priču o sindikatu i radnicima u PTKM, ovaj lock up stavljen je radi našeg traženja, stoga trebamo biti zadovoljni našim utjecajem.
Nadalje ja ću se potruditi da svim radnicima ali i sindikatu u PTKM prenesem vijesti u vezi PTKM poslati ću dopis u vezi špekulanata i tako ću spriječiti bilo kakvu prodaju dionica od PTKM špekulantima………

Eto kasnije ću napisati kako mi možete pomoći…………

Primite puno pozdrava pravi dioničari……….. PTKM

Pozdrav

——————————————————————————–

[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

I što se ustanovilo na kraju, koliki je popust tj. cijena po kojoj ce moci kupiti radnici s npr. 25 godina staža?

Pretpostavljam da je to 114kn – 1% za svaku godinu, ali tamo piše i opcija 114kn – početnih 20% – 1% za svaku godinu staža.

Meni se ovo čini jako dobro s podjelom dionica radnicima. Prosječan radnik sa 20 godina staža dobit će dionicu po cca 70 kn što je ipak manje od očekivanog. S druge strane rok od 1-12 mjeseci je razuman i mislim da će tržište lako to progutati mada će se isprva sigurno osjećati pritisak. S obzirom na dnevni promet od recimo prosječno samo 2000-3000 komada ispada da se godišnje protrguje oko 700.000 tisuća dionica. Od 400.000 radničkih dionica mislim da sigurno više od 30% neće ići odmah u prodaju što bi bilo nekih 150.000 dionica koje bi tržište trebalo progutati. Kupce sa skrivenim nalozima imamo i mislim da ćemo na ljeto 2009. znati gdje smo sa PTKM.


I što se ustanovilo na kraju, koliki je popust tj. cijena po kojoj ce moci kupiti radnici s npr. 25 godina staža?

Pretpostavljam da je to 114kn – 1% za svaku godinu, ali tamo piše i opcija 114kn – početnih 20% – 1% za svaku godinu staža.


Naravno ali to nije jasno
Vrijedni radnik Petrokemije s 20g staža će moći kupiti cca 70dionica po cijeni od 68,4kn odnosno za tih 70 dionica bi platio 4788kn
Kada bi danas tu količinu prodao na burzi dobio bi 16800kn i onda bi nakon toga tražio da Država svoj dio ne prodaje
[thumbsup]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

cartmann:

I što se ustanovilo na kraju, koliki je popust tj. cijena po kojoj ce moci kupiti radnici s npr. 25 godina staža?

Pretpostavljam da je to 114kn – 1% za svaku godinu, ali tamo piše i opcija 114kn – početnih 20% – 1% za svaku godinu staža.

Naravno ali to nije jasno
Vrijedni radnik Petrokemije s 20g staža će moći kupiti cca 70dionica po cijeni od 68,4kn odnosno za tih 70 dionica bi platio 4788kn
Kada bi danas tu količinu prodao na burzi dobio bi 16800kn i onda bi nakon toga tražio da Država svoj dio ne prodaje
[thumbsup]

Mislim da ti računica s zbrajanjem popusta (oduzeo si 40%) nije ispravna vec treba početnih -20%, a zatim – 20% za godine staža, ali to i nije bitno vec da ce oni u kategoriji s najvecim popustom dobiti dionice (ako je tvoj izracun i priblizno tocan) po cijeni 45-55kn i moci ce ih prodavati za mjesec dana.

Ljudi nisu čuli priču o sindikatu i radnicima u PTKM, ovaj lock up stavljen je radi našeg traženja, stoga trebamo biti zadovoljni našim utjecajem.

Nadalje ja ću se potruditi da svim radnicima ali i sindikatu u PTKM prenesem vijesti u vezi PTKM poslati ću dopis u vezi špekulanata i tako ću spriječiti bilo kakvu prodaju dionica od PTKM špekulantima………

Eto kasnije ću napisati kako mi možete pomoći…………

Primite puno pozdrava pravi dioničari……….. PTKM

Pozdrav

——————————————————————————–

Forum je jako utjecajan i ja znam da je, ako su mogli čekati od 1997 i nisu prodali po 1000 Kn a kupili bi po 116 Kn, zašto bi sada prodavali, a opet ja ću napraviti svoj dio posla stoga svatko tko ima dionice PTKM moći će mi još pomoći i time napraviti najbolju stvar za sve prave dioničare PTKM………….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close