PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po 100.-ti put: NEMA OTPISA duga, već se dug pretvara u vlasnički udio. Pozdrav

Dragi novi prijatelji, moje jučerašnje uključivanje ste više-manje popljuvali. Žao mi je da sam bio zao prorok ili možda čak i okidač korekcije. No citirana Bigger fool theory potpomognuta fondovskim igricama će djelovati i voljenu nam čađaru opet vinuti u nebo.

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

Slijedi tu oporavak, i to vrlo brzo. Znaš što će se dogoditi dalje. Svi oni koji su pljuvali Petrokemiju, sad će doći na svoje i počet će je kupovati sve više i više, i uskoro neće biti pljuvanja jer će je svi imati. Dovoljno je bilo da netko počne rušiti cijenu, i onda lanac, također može biti dogovoren, u što ne sumjam. Nas par koji imamo više komada, zaradismo i ajmo udariti po kupnji i tako rušimo cijenu, margin callove i cijena ode dolje, brzo ukrcaj itd.
Ja svoje ne prodajem, kako nisam htio na 235 tako neću ni sada, ulaz mi je mali tako da mi je i ova cijena zarada.

SAMO HRABRI POBJEĐUJU!

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

50 minuta trgovanja, a već je prošlo 10 000. Jako dobro.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

U zadnje vrijeme je petrokemija porasla prenaglo, pa je ovakav pad i bio ocekivan. Glavno da se zadržala iznad 200 kunica. Ona se ionako ne uzima na par dana (mada se moglo dobro zaraditi prosli tjedan), nego na duzi vremenski period. A svi znaju da se ceka službena potvrda o vlasničkom udjelu, pa ćemo onda vidjeti do kuda će to potegnuti.
jedino mi žao šta sad nemam para za dokup [smiley5]

Why do only fools and horses work?

Pretjerani pad, obično vrati cijenu i do 10% kod ovakvih dionica.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Meni je ovo izgledalo kao dogovoreno rusenje. Vama?

Ma dajte ljudi, ako se cijena spusti na 210, zašto onda nije i moj nalog bio poklopljen???


Meni je ovo izgledalo kao dogovoreno rusenje. Vama?

Ne samo da je dogovoreno nego čini se kao da je namijenjeno “povlaštenim” klijentima. Neće to dugo…….Sjetite se kako je to išlo izmedju 150 i 140 kn
[smiley2]

marcello


Po meni najrealnija je procjena da će PTKM kroz neko vrijeme doći na svoju BV ( mislim da je 325 kuna ). Ostaje samo da vidmo da le će doći kroz niz padova i uspona ili će kroz tjedan dva ići samo gore. Očito je da je u trendu, da TA tu ne daje neku sliku a svima je u cilju postići visoku cijenu.

Naravno da je korekcija PTKM koja se događa potpuno normalna pojava. Ne zaboravimo da je PTKM narasla sa 140 na 238 kuna ( 70% ) i da dosta investitora želi realizirati profit. To je pojava kod svih dionica. Također postoji uvijek i grupa paničara koja kad vidi veliki pad odmah želi prodati svoje dionice bez obzira na profit.
Međutim realno očekivanje je da će se cijena ovih dana kretati oko 220 kuna ( +- 5% ) do slijedećeg trenda.
Relativno velik promet je uvijek dobar pokazatelj jer je dionica u trendu. Loše bi bilo recimo da postoji mala likvidnost. Po meni dugoročno gledajući investitori mogu biti bezbrižni na ovaj dionici koja je ponavljam tek na 66% booka za razliku recimo od DDJH koji je već na 1.5 booka a ima vrlo loše rezultate.


znanac: ” Po meni najrealnija je procjena da će PTKM kroz neko vrijeme doći na svoju BV ( mislim da je 325 kuna ). Ostaje samo da vidmo da le će doći kroz niz padova i uspona ili će kroz tjedan dva ići samo gore. Očito je da je u trendu, da TA tu ne daje neku sliku a svima je u cilju postići visoku cijenu. ” Naravno da je korekcija PTKM koja se događa potpuno normalna pojava. Ne zaboravimo da je PTKM narasla sa 140 na 238 kuna ( 70% ) i da dosta investitora želi realizirati profit. To je pojava kod svih dionica. Također postoji uvijek i grupa paničara koja kad vidi veliki pad odmah želi prodati svoje dionice bez obzira na profit. Međutim realno očekivanje je da će se cijena ovih dana kretati oko 220 kuna ( +- 5% ) do slijedećeg trenda. Relativno velik promet je uvijek dobar pokazatelj jer je dionica u trendu. Loše bi bilo recimo da postoji mala likvidnost. Po meni dugoročno gledajući investitori mogu biti bezbrižni na ovaj dionici koja je ponavljam tek na 66% booka za razliku recimo od DDJH koji je već na 1.5 booka a ima vrlo loše rezultate.

da PTKM nije dobra dionica ne bi svi mi toliko pisali i ne bi bilo 73 000 posjeta.
pametnom dosta

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Brijem da ste se malo previse zanijeli s PTKM i ja je imam u portfelju i drzim je ali ovakvo stofanje stvarno prevrsava svaku mjeru

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

New Report

Close