PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


davorin: ” Neko je spomenuo kako forum navlači, ja stojim da može navući, ali u malim količinama i malim postocima, ali da tiskana izdanja, ona koje čita masa ljudi itekako navlači na kupnju/prodaju. Dobro bi došla jedna korekcija, iako je već nastupila, za masovno dopunjavanje portfelja Petrokemijom. ” U pravu si Davorine, moj post, koji je od moderatora propušten oko 13.30, a koji odstupa od opće čađave euforije, spustio je PTKM na 225 (skoro -5%). Kao zaključak se nameće da je, ili tržište tako slabo, ili forum toliko jak[smiley8]

Niste mi odgovorili kolega, jel to onaj isti Galenc koji je kupio tvrtku sa 250 mil. gubitka?
[smiley7]

Slijede za PTKM pozitivne vijesti. Prema izjavi zamjenika ……..na TV, tehničko preuzimanje plinovoda Pula – Karlovac predvidjeno je za 25.09. što će zbog dužine trase potrajati nekoliko dana. Nakon toga puštanje u probni rad. Puštanje u redovan rad, svečano, predvidja se u prvom djelu 10 mjeseca.

marcello

naša petra odjednom ima puno obožavatelja [smiley2]
nemrem vjerovati uspijeli su zgotoviti plinovod na vrijeme, izgubio sam okladu za to.

Čini mi se da bi ovakorekcija mogla biti kratkotrajna zbog ovih vijesti. Nadao sam se da bi sutra bilo lijepo šopingirati po niskim cijenama, PTKM naravno, možda se uhvati još nešto…[smiley7]

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.


Vidite po ovim zadnjim transakcijama tko prodaje, i koliki je promet, 200-tinjak tisućica!!![smiley1]

Kolega Hakela ne treba zuriti s zakljucima, promet je bio 3,355 milijuna kuna, sto je znacajno vise od prosjecnog trgovanja čađarom ove godine. Jedino je pitanje jesu li danas izlazili veliki ulagaci, a ulazila nova hrpa malih potaknuta nedavnom jurnjavom, ili su mali kupili slag ocekujuci korekciju, a ulazili veliki koji imaju poneku informaciju vise.

Koji veliki su izlazili ,što je tebi!!![smiley2]

kako bilo da bilo, možda je samo korekcija, a možda i “bulls trap” do proljeća..[smiley11]
možda da bi strelicu na ovom zelenom znaku ipak trebalo drukčije okrenuti, nije fora zbog ljudi slabijih živaca[smiley1]
a vidjet ćemo, rekli su slijepci..


Osjećam potrebu reći nešto o privatizaciji PTKM, jer sam dosta upućen u
njihovo poslovanje. Kolega Doma-goj je u pravu. Todorić NEĆE kupiti
Petrokemiju, ne zato što mu ne treba, nego ljudi dosta više…pa ne
može on kupiti cijelu državu. Zar će mu dozvoliti da kroji sudbinu još
dodatnih 3000 zaposlenih uz postojećih 17.000. A i bolje
(profitabilnije) mu je surađivati sa “ovakvom” tvornicom koja radi
gubitke, nego kupiti ju.
Privatizacija će se dogoditi kad tad, pitanje vremena… ali sigurno ne
ove niti slijedeće (izborne) godine, kada i sadašnjoj Upravi PTKM
istjeće mandat.
A do tada pratite jačinu zime i moguće probleme s isporukom plina, kao
i Kanaderove večere, …gdje ide na skijanje…, jer koliko ja znam u
igri su Austrijanci.

Ovo bi trebalo riješiti isporuku plina a samim time i poslovanje tvrtke u budućnosti. Mislim da se o tome već pisalo ali evo opet:
“Napokon kraj redukcijama plina
……..Tako će sada dva najveća potrošača, kutinska Petrokemija i HEP, na koje otpada polovica ukupne potrošnje, moći sami ugovoriti dodatni uvoz plina da bi izbjegli uobičajene zimske redukcije. ……..”

http://www.tportal.hr/fset.html

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

Trgovanje zadnjih par dana:

11.09.2006 227,98 238,97 225,00 -2,57 14.382 3.355.782,51
08.09.2006 234,00 239,98 230,00 2,19 14.984 3.539.281,28
07.09.2006 228,99 238,00 217,00 5,53 28.046 6.415.876,02
06.09.2006 217,00 220,00 198,00 9,05 32.750 6.834.863,15

To su milijunski iznosi i velika akumulacija dionica, a jucer se kao i obično što se dešava nakon većeg rasta netko iskrcavao, pa je i cijena pala. No, to ne bi trebalo biti dugog vijeka, mislim da neće puno ispod, ali tržište je tržište i svašta može učiniti.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Da kažemo ovako:
Svaki porast cijene kao u slučaju PTKM je neodrživ u dužem periodu Zastoj u porastu ili lagana korekcija je sasvim normalna i očekivana stvar. Sad je samo pitanje da li će kupnja izdržati određeni period na ovom nivou. Meni se čini da hoće.
Ako ne izdrži slijedi pad otprilike do polovine porasta računajući u grubo od 140 do 240 a to je oko 190.
Moguća nova događanja i vijesti oko ove dionice poremetit će ovaj prirodni tijek.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Da kažemo ovako: Svaki porast cijene kao u slučaju PTKM je neodrživ u dužem periodu Zastoj u porastu ili lagana korekcija je sasvim normalna i očekivana stvar. Sad je samo pitanje da li će kupnja izdržati određeni period na ovom nivou. Meni se čini da hoće. Ako ne izdrži slijedi pad otprilike do polovine porasta računajući u grubo od 140 do 240 a to je oko 190. Moguća nova događanja i vijesti oko ove dionice poremetit će ovaj prirodni tijek. Pozdrav

ono što je lijepo rekao jedan korisnik ova moguća dogadjanja uključuju i igre fondova tako da je sve teško predvidjeti…

nema mi druge nego se zae..ti

Gospodine Mreich, da li ja to vidim 140,00 kuna. Zar ste takav iluzionista? Tu cifru ne biste trebali uzimati pa čak ni u grubo. Ne vjerujem da će ispod 200,00 kuna iz razloga što su milijuni prošli iznad 200,00 kuna, onako laički, osim nekog margin calla pa sve ode dolje.
Kod Petrokemije trenutno nisu u igri ni rezultati, ni nadolazeća zima zbog plina kao što neki to žele prikazati ovdje, ni Todorić, već potvrda Vlade onu odluku Agencije (Sanader obećao). To ju čini zanimljivom i kada se to desi tada treba staviti suma sumarum i primiti se posla pravog, privatizacija, dovoljna količina plina, širenje tržišta, konkurentnost itd.
Najveći uvoznik Petrokemijinih gnojiva je Slovenija, a jedan od najvećih pojedinačnih korisnika je Agrokor.
Svatko ima svoje interese.
Agrokor je također veći korisnik proizvoda Varteks.
Tako se to radi u našoj državici, pomaže se jedan drugome.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

New Report

Close