PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega alesar,
gazda Toza obožava kupovati od države. Sjetimo se samo Belja i sličnih tvrtki. Također smatram da mu je zanimljivo sve čime se dolazi do proizvođača ( naročito seljaka poljoprivrednika ). A tko je kod nas najveći kupac umjetnih gnojiva i k tome nemaju baš novaca za kupnju ? Tko otkupljuje pšenicu ?
Tako da gazda Toza recimo sigurno gleda iz prikrajka Zdenku i PTKM. ZAŠTO ?
Pa sad kad je banka za obnovu i razvoj ušla u Agrokor ima para na bacanje.
Naravno neće ih bacati ali neka kupnjica od države gdje se neće znati svi uvjeti i detalji osim cijene su idelne kupnje za gazdu Tozu. A kako je ovih dana dobio još jednog unuka pa treba i njemu nešto kupiti zar ne ?

A jos svi oni kooperanti koji preko Agrokora “dobivaju” gnojiva[smiley1]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

netko je lijepo rekao na ovom forumu za nešto slično …. “neka gospodin Burza kaže svoje” [smiley1]

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

i zajedničke nabave sa bosanicima.
to da ivica kupuje ptkm samo na prvi pogled izgleda kao nevjerojatna fantazija…ali iza toga se krije upravo todina životna želja: monoplo na hranu!


Doma-goj: ” Ovdje sam pročitao takvu glupost ( molim da se netko ne uvrijedi ) – da Todorić kupuje Petrokemiju??? Veću glupost sam pročitao samo na temi Lola Ribar , i tamo Todorić kupuje . Neka se ne uvrijede gospoda koja su to pisala , ali mislim da je očito kavoj to svrsi služi. Čudi me da moderatori dopuštaju ovakvo pisanje, uskoro če na svakoj temi pisati da Todorić možda kupuje.[smiley2] ” Red je i kultura prvo se predstaviti kad pišeš na određenoj temi prvi put!!! Ovo o čemu Vi pišete da je glupost ćemo tek vidjeti, ja sam to naveo iz svojih inside informacija , ali i drugi o tome pričaju ,pa ćemo vidjeti tko čće na kraju biti dobro informiran ,a tko tu piše tekstove poput tebe da bi diskreditirao PTKM iz čiste zavisti !!!! POZDRAV Doma-gey !!!!

Gospodine Hakela, ja nisam gay kako ste to naveli. To prvo.
Drugo ja sam se predstavio na forumu prilikom svog prvog posta, pa da ponovim ukratko:
Ime mi je Domagoj , dionicama se bavim oko 5 godina struka mi je blizu toga ( ekonomist ), pa već kada sam se školovao za to , zašto ne i iskoristiti priliku za zaraditi .Koliko sam vidio po vašim postovima , vi baš i niste neki stručnjak u području znanja o dionicama ili ekonomiji pa se sa vama može samo raspravljati na način na koji ja to inaće ne radim niti nažalost imam vremena.
Protiv Petrokemije nemam ništa protiv, ali imam svoj osobni stav, koji sam već iznio isključivo radi toga jer je ova tema stalno pri vrhu , a pojedini korisnici pišu što ih želja i volja.

Dakle ukratko – zima se približava, približava se kraj godine sa očekivanim financijskim izvješčem o gubitku većem nego lani, pozitivno poslovanje se očekuje tek za nekoliko godina.

Jasno ima i dobrih stvari – mislim da su one već itekako ukalkulirane u sadašnju cijenu.
To je moje mišljenje , oprostite ako sam vam poremetio vašu temu za koju se uvijek trudite da je pri vrhu , a već ste počeli i obečavati ljudima razno razne stvari , iako u takvoj poziciji niste.A to da Todorić kupuje Petrokemiju , i slažem se sa onime što je napisao korisnik Alesar – izgleda da če Todorić kupiti cijelu Hrvatsku.
lijep pozdrav

[smiley2]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Osjećam potrebu reći nešto o privatizaciji PTKM, jer sam dosta upućen u njihovo poslovanje. Kolega Doma-goj je u pravu. Todorić NEĆE kupiti Petrokemiju, ne zato što mu ne treba, nego ljudi dosta više…pa ne može on kupiti cijelu državu. Zar će mu dozvoliti da kroji sudbinu još dodatnih 3000 zaposlenih uz postojećih 17.000. A i bolje (profitabilnije) mu je surađivati sa “ovakvom” tvornicom koja radi gubitke, nego kupiti ju.
Privatizacija će se dogoditi kad tad, pitanje vremena… ali sigurno ne ove niti slijedeće (izborne) godine, kada i sadašnjoj Upravi PTKM istjeće mandat.
A do tada pratite jačinu zime i moguće probleme s isporukom plina, kao i Kanaderove večere, …gdje ide na skijanje…, jer koliko ja znam u igri su Austrijanci.


Za ove vaše zadnje postove primjerenija je Iskrica, smokvica, sex.hr i ostali chatovi. Udaljili ste se s teme. U svezi čađare citirao bih našeg nestora Galinca: “Čak i kupnja bitno precijenjene dionice(…)može biti unosno ulaganje. Da to nije specifičnost hrvatskog tržišta, pokazuje i termin bigger fool theory kojim se na Zapadu opisuje sasvim legitiman motiv ulaganja – kupnja u očekivanju većeg naivca (budale). (…) Količina naivaca je ipak ograničena, a promjena trenda često vrlo brza i oštra. Stoga, ako vam susjed koji do jučer nije razlikovao dionice od obveznica, gorljivo preporuči ulaganje (u Hrvatskoj ili Crnoj Gori, svejedno…) vrijeme je da razmislite o rasprodaji portfelja” FINANCIJSKI MAGAZIN INVESTITOR Ipak, utješno je, na svaku dionicu ponuđenu na prodaju, još uvijek čeka 4,4 kupaca[smiley2], pa stoga najrizičniji dio svog portfelja i dalje je na hold!

jel to onaj isti Galinc koji je kupio INDG? pa njemu stvarno treba “much bigger fool” da to proda[smiley2]

Opet se vraćam na moj cenzurirani post, kod prodaje PTKM P/S bi morao biti barem 1, a to znaći da bi se PTKM mogla prodavati (od strane države) i po 500 kuna (u to je već uračunati diskont!)
Todorić sa PTKM može dobiti dvije stvari:
1. nadzor nad proizvodnjom hrane (repo matertijal)
2. Ulaznicu na energetsko tržište, posebno na tržište plina! što misliš ako kupuješ npr. u IRANU 500 mil m3 godišnje da nećeš uzeti još 200-300 mil. m3 ekstra, da se nađe a i da se trguje time zimi..

a daj mi reci šta fali onima koje je kupio Todorić. Možda bi bilo bolje da ih kupi Kutle, Gucić ili neko takav.
Kakvi su bili Vrbovec i Belje dok ih Toda nije uzeo a vidi sad.
O Sanaderu i razgovorima sa austrijskim investitorima je već pisano i tu si dobro upućen.
A o tome ponešto zna i Galinec.

Ne fali im ništa, samo se nameće pitanje koliko je Todorić u mogućnosti još zadužiti Agrokor a da ne razbije trenutnu pozitivnu ekspanziju. Prema sadašnjim prilikama nakon konverzije kredita i on izgleda traži mogućnost za stabilizacijom i rješavanjem sadašnjih opterećenja. Sada kada mu još uvijek drugi veliki trg. lanci ulaze u konkurenciju, mislim da nije vrijeme za kupovinu PTKM-a iako bi mu se dobro uklopila u sliku.
PTKM je krupan zalogaj i još veća obaveza.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Ma ne znam sto se to pozitivno dogodilo da bi PTKM odrzala i opravdala ovako visoku cijenu. Pa lijepo vam je Silvana Milic napisala u Jutarnjem neki dan.

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


Neko je spomenuo kako forum navlači, ja stojim da može navući, ali u malim količinama i malim postocima, ali da tiskana izdanja, ona koje čita masa ljudi itekako navlači na kupnju/prodaju. Dobro bi došla jedna korekcija, iako je već nastupila, za masovno dopunjavanje portfelja Petrokemijom.

U pravu si Davorine, moj post, koji je od moderatora propušten oko 13.30, a koji odstupa od opće čađave euforije, spustio je PTKM na 225 (skoro -5%). Kao zaključak se nameće da je, ili tržište tako slabo, ili forum toliko jak[smiley8]

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"


Za ove vaše zadnje postove primjerenija je Iskrica, smokvica, sex.hr i ostali chatovi. Udaljili ste se s teme.
U svezi čađare citirao bih našeg nestora Galinca:
“Čak i kupnja bitno precijenjene dionice(…)može biti unosno ulaganje. Da to nije specifičnost hrvatskog tržišta, pokazuje i termin bigger fool theory kojim se na Zapadu opisuje sasvim legitiman motiv ulaganja – kupnja u očekivanju većeg naivca (budale).

To je jedini nacin ulaganja! [smiley2] Zamisli da se u ovom trenutku zamrzne trgovanje na burzama, teoretski nitko nista ne gubi, oni koji su kupili dionice firmi su i dalje suvlasnici tih kompanija koje su kupili. Sve u najboljem redu, a kao suvasnici imaju pravo na udio u dobiti ovisno koliki % firme posjeduju. Zamisli kako bi se usrecili dionicari ptkm (i ja medju njima), da cekamo da nam ptkm isplati dividendu? [smiley2]

Svakako, mislim da bi ova mini-korekcija moga biti i pocetak stagnacije (230-250) dok ne dodje sljedeci “kick”, odnosno pozitivna vijest za PTKM. U sljedecih par tjedana ne ocekujem pad cijene, bar ne znacajniji. A hoce li i kad ce biti sljedeci val rasta cijene ovisi kad ce vlada krenuti u konkretnu realizaciju svojih prijedloga, a koliki ce tad biti rast ovisi i o tome koliko je tog vec uracunato u sadasnju cijenu.

Vidite po ovim zadnjim transakcijama tko prodaje, i koliki je promet, 200-tinjak tisućica!!![smiley1]

New Report

Close