PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vrlo moguće, čak ima i pismeno zapisano da DRŽAVA OČEKUJE RAST I ZARADU NA DIONICI UPRAVO ZATO I JE GURNUTA FINANCIJSKA INEKCIJA prošle godine.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

valentine:

Pa koliko se sjećam država očekuje rast cijene dionice PTKM, nije zabadava dala inekciju prije godinu dana.

svi samo pišemo šta će napravit Bank of NY, pa šta će KD, pa ovi nesretnici iz HYPA, a nitko ne piše o večinskom gazdi. Pa valjda je i tom gazdi stalo da dionica bude u prodaji 2000 kuna , a ne 240. Zato ćemo vjerovatno vidjeti u ovoj godini gadnu dobit kutinskog diva i još puno dobrih vijesti..


Neki će vidjet, a neki će bome i osjetit što je puno ugodnije ![thumbsup]

A neki neće ni vidjet, ni osjetit ![tongue]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Nakon svega sto sam ovdje procitao i nakon proucavanja FI PTKM, cini mi se da je neupitno da PTKM ima stvarno veliki potencijal ostvarivanje značajne dobiti. Dojam (okvirni grubi izracuni) je da bi PTKM poslovala odlicno i uz trzisnu cijenu plina, uz ocigledan visak radnika, ako bi se proizvod naplacivao po trzisnoj cijeni i ne bi bilo “rupa” u isporuci plina. To nazalost ovisi o politici. Dakle, cini se da ako drzava ne zabrlja stvar moze zavrsiti jako dobro, a ako zabrlja, onda ovisno o tome koliko je zabrljala (igre vlada-INA-PTKM-poljoprivrednici HSS-sindikati). Iz svega ovdje recenog cini mi se da su u pravu i Mika&co. koji isticu pozitivne strane, ali i Cartman u dijelu kada kaze da ima previse radnika (sto samo po sebi ne znaci da ne moze vrlo profitabilno poslovati), te da je ovo ulaganje s velikom mogucom dobiti, ali i velikim rizikom (ovdje se referiram na Cartmanovu mozda pretjeranu usporedbu s kladjenje na Medjimurje protiv Hajduka uz visoki koeficijent)… Btw. Medjimurje-Hajduk bilo je 2:2, ili? [smiley]

Molim te porasti, pogledaj kakvo je izvješće bilo odlično, molim te pogledaj i porasti

Kupnja – PTKM-R-A
150 242,00
62 241,51
134 241,50
500 241,01
300 240,01

Prodaja – PTKM-R-A
69 245,00
92 247,97
28 247,98
110 247,99
19 248,00[pray]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

evo da nebudu baš sve blistave vijesti

Vaš link

“Pod pritiskom će se naći i plinski biznis kojeg bi ove godine mogao pogoditi i sve veći gubitak uslijed povećanog uvoza. Razlog je tome procijenjena 30% manja proizvodnja ove godine u jadranskim poljima.”

Mada mislim da nas problemi mogu tek na zimu uhvatit uzevši u obzir da smo uve godine izvezli više od milijarde kuna plina po ljeti po smiješnoj cijeni. I opet… skladište skladište skladište nam je spas…



Je super povoljno je izvješće dok psihologija ljudi u strahu, zato jedni gube a drugi imaju više………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


evo da nebudu baš sve blistave vijesti Vaš link “Pod pritiskom će se naći i plinski biznis kojeg bi ove godine mogao pogoditi i sve veći gubitak uslijed povećanog uvoza. Razlog je tome procijenjena 30% manja proizvodnja ove godine u jadranskim poljima.”

Ovo što pišu gore je nelogično od izvješća INE u kojem navodi da su se rezerve i povećale

[color=blue]Dokazane rezerve su 2007. godine iznosile 270,4 MMboe (milijuna barela ekvivalentne nafte), 9,3 MMboe više nego 2006. godine[/color], dok su se dokazane i vjerojatne rezerve smanjile za 6,1 MMboe na 375,1 MMboe. [color=black]Koeficijent obnove rezervi iznosio je 141,0 % za dokazane i 72,6% za dokazane i vjerojatne rezerve.[/color]
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/INA-fin2007-1Y-REV-K-HR.pdf

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ajmo podignut pricu na malo visu razinu, puno ljudi ovdje raspravlja (hvali i kudi) o Petrokemiji ali da vas pitam ko je od ovih sta hvale i kunu se u petricu kupio dionice petrice od kad je izislo izvjesce i ko je od vas koji kudite imao petrokemiju i dali je izisao iz nje i na kojoj razini.

HVALA

Kupujem po malo od ljeta. Da imam casha kupio bih jos malo po ovim cijenama. Pazim da ne budem s prevelikim udjelom unutra jer ovo smatram ipak nesto rizicnijom investicijom i to najvise zbog toga sto politika ima veliki utjecaj na firmu. Namjeravam drzati barem par godina, osim ako se ne desi nesto nepredvidjeno. Svjestan sam da sam propustio neke prilike, ali to je tako kad diverzificiras…


evo da nebudu baš sve blistave vijesti

http://www.seebiz.eu/hr/a…-ine-2391-kuna,12067.html

“Pod pritiskom će se naći i plinski biznis kojeg bi ove godine mogao pogoditi i sve veći gubitak uslijed povećanog uvoza. Razlog je tome procijenjena 30% manja proizvodnja ove godine u jadranskim poljima.”

Taj što je pisao pije, on ne zna što piše, samo želi zvučati pametno, to mu je jedini cilj.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

cartmann:

Zato što je 18 godina osvarivala enormne gubitke i ništa ne ukazuje da tako neće biti i sljedecih 18 godina, a dobit je iskljucivo posljedica financijske pomoci drzave te je upitnog porijekla, što najbolje pokazuju reakcije velikih igrača koji nisu nasjeli, jučer se zatvara na 240kn što je ispod prosjeka, danas u prva dva sata trgovanja protrgovano tek 100njak tisuca kuna. Interes velikih za ovu dionicu je nikakav, koji su razlozi tome – tek cemo saznati.

cartmann,
Ne slažem se sa Tobom.
Uzmi primjer ATPL firma je prebacila dobit u prvom kvartalu 2008 u odnosu na cjelokupnu dobit 2007 godine i nije se skoro pomakla na burzi.
Kako da to nisu prepoznali ulagači i nasjeli na iznimno dobru vijest kap. Jerkovića o dobiti za 1Q 2008.
Kako to da na procjene Erste i Hypo da će HT 400 kn i INA 3.000 kn skoro da nitko ne ragira već veći investitori režu svoje pozicije

Kolega imaš pravo na svoje mišljenje, ali argumenata nemaš ili ih niste u stanju naći.
Pozdrav.

Argumenti su milijun puta napisani, a ako ih ne želiš vidjeti ja ti ne mogu pomoci.

Kad sam u ovo vrijeme prošle godine pisao kako cijene nerealno rastu bez temelja i kako nam sigurno predstoji znacajan pad ekipa se smijala, gozbili su se i slavili, nikog nije briga dok pare dolaze. To vrijedi i za ATPL.

Cijena ptkm sad nije niska vec je u granicama realne, samo sto je nerealno porasla proteklih godina.

Tek kad ove rezultate potvrdi u realnijim uvjetima poslovanja, mozemo govoriti o značajnom rastu cijene dionice, a velik broj navlakača sad slavi i naslađuje se (makar realno nemaju čime) jer su i sami svjesni da postoji ogromna šansa da za tjedan-dva budu trazili opravdanje za pad cijene.

Angriff, 02.04.2008. u 17:22
Cijena ptkm sad nije niska vec je u granicama realne, samo sto je nerealno porasla proteklih godina.

Tek kad ove rezultate potvrdi u realnijim uvjetima poslovanja, mozemo govoriti o značajnom rastu cijene dionice, a velik broj navlakača sad slavi i naslađuje se (makar realno nemaju čime) jer su i sami svjesni da postoji ogromna šansa da za tjedan-dva budu trazili opravdanje za pad cijene.

A koji su realni uvjeti poslovanja? Realni uvjeti poslovanja bi bili da Petrokemija ne prodaje ispod cijene gnojivo na domaćem tržištu i da plaća veću cijenu plina-čime bi ta veća cijena plina ponovo bila ukalkulirana u cijenu.

Realni uvjeti poslovanja bi došli i sa privatizacijom, nakon kojega bi se Petrokemija riješila viška radnika i imala bi još bolje pokazatelje.

Osim toga malo usporedi slične firme u inozemstvu pa ćeš vidjeti da li je Petrokemija potcijenjena ili nije-za objektivnog promatrača nema dileme.

I još nisam vidio nikoga tko je u stanju toliko pljuvati po nekoj dionici i navlačiti je nadolje..da mi je znati koje dionice imaš u svom portfelju kada ti Petra toliko smeta? Ili to radiš promišljeno?

New Report

Close