PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo nek se kolega Cartman izjasni o ovom naslovu iz Poslovnog dnevika o odnosu između INE i Petrokemije ! Aj da vidimo. Kako se vidi nije u problem kolika će bit cijema plina, već osigurana godišnja količina, naravno u kontinuitetu i tijekom cijele godine. Ako bude veća cijena plina, bit će skuplje gnojivo. A ako bude više plina bit će više gnojiva, ali skupljeg. Sve ostalo je pusta demagogija.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Sjetite se Plive, prije privatizacije vrijednost dionice kretala se od 400 – 500 kuna tek nakon ozbiljnih najava o privatizacije vrijednost se digla na 600 – 700 kuna a u samoj privatizaciji prodana po 800 kuna. Pliva je ipak firma sa svjetskim renomeom, tako da me ovo s PTKM ne iznenađuje u ovo doba svjetske krize na burzama.


Thx. ” Kolega, postoji dosta dionica koje su na smiješno niskim razinama pa ih nitko ne želi! Jednostavno trenutno je takav sentiment tržišta da se svi boje oštrije krenuti u kupnju. Ako neće kupovati na ovim, kupovati će na višim i dobro!

Kolega, a možda i na nižim! Vidjet ćemo, rekli su slijepci. Ja sam uvjeren da ću kopovati na nižoj razini.

Kupovat ćeš naravno,kada će ti rođo prodati jeftinije. Stara priča.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Da je nekome u interesu digao bi cijenu prema gore i u zadnjih 30 dana na burzi protrgovano je 54.731 dionica, a bio sam prisutan kada se PTKM digla sa 120-240 Kn i onda pred izvješće 3q od -85 milijuna Kn su je digli gore, i tako se zaštitili od gubitka, a sada je obratna situacija, što je bolje izvješće žele ga još više štopati da uzmu još dionica, u istom trenutku tržište počinje polako shvaćati koliko PTKM vrijedi a koliko će još više vrijediti i zato se se pravi dioničar PTKM ne boji i čeka na duži rok………….
[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ukoliko se osigura dovoljna količina plina za 12 mjeseci nesmetanog rada uz iste fixne troškove PTKM cijena plina može slobodno gore a dobit će biti još veća.
Sada PTKM kontinuirano radi samo 11 mjeseci te svake godine ide u remont u 12 ili 1 mjesecu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


avax10: ” ” Da je nekome u interesu digao bi cijenu prema gore i u zadnjih 30 dana na burzi protrgovano je 54.731 dionica, a bio sam prisutan kada se PTKM digla sa 120-240 Kn i onda pred izvješće 3q od -85 milijuna Kn su je digli gore, i tako se zaštitili od gubitka, a sada je obratna situacija, što je bolje izvješće žele ga još više štopati da uzmu još dionica, u istom trenutku tržište počinje polako shvaćati koliko PTKM vrijedi a koliko će još više vrijediti i zato se se pravi dioničar PTKM ne boji i čeka na duži rok…………. [thumbsup]

[rolleyes][rolleyes][rolleyes]

t a k o j e ! ! !

do sada uvijereni, sa nadom i zrnom sumnje. ali eto od sada miran san!!!![yawn][yawn][yawn]

12m12:

Thx. ” Kolega, postoji dosta dionica koje su na smiješno niskim razinama pa ih nitko ne želi! Jednostavno trenutno je takav sentiment tržišta da se svi boje oštrije krenuti u kupnju. Ako neće kupovati na ovim, kupovati će na višim i dobro!

Kolega, a možda i na nižim! Vidjet ćemo, rekli su slijepci. Ja sam uvjeren da ću kopovati na nižoj razini.


Sve je moguće, u slućaju da cijelo tržište doživi još jednu korekciju, niti Petrokemija neće biti izolirani slučaj pa ćete možda i kupovati jeftinije, ali tada ćete se opet pitati vrijedi li sada kupovati PTKM ili neku drugu dionicu koja je još više pala. PTKM sama bez ostatka tržišta nebi trebala pasti ozbiljnije!

čudni se ovdje sveci slave....


Ukoliko se osigura dovoljna količina plina za 12 mjeseci nesmetanog rada uz iste fixne troškove PTKM cijena plina može slobodno gore a dobit će biti još veća. Sada PTKM kontinuirano radi samo 11 mjeseci te svake godine ide u remont u 12 ili 1 mjesecu.

Napominjem Gorane da se u Hrvatskoj proizvede 75 posto svih potreba za plinom a samo 25 posto uveze i taj trošak plina je oko 10-20 dolara po 1000m3 kada se instalira pogon za izvlačenje plina. I stvar je u tome što INA zaustavlja proizvodnju kada bi PTKM trebala imati oko 1 milijardu KN prihoda da nema zaustavljanja proizvodnje krajem 12 mjeseca znači za 1,2,3 ukupni prihodi bi bili oko 1 milijardu KN više od 60-70 posto od 1q 2007.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Ukoliko se osigura dovoljna količina plina za 12 mjeseci nesmetanog rada uz iste fixne troškove PTKM cijena plina može slobodno gore a dobit će biti još veća. Sada PTKM kontinuirano radi samo 11 mjeseci te svake godine ide u remont u 12 ili 1 mjesecu.

PTKM će i dalje imati redoviti remont. Jedina je razlika što su troškovi remonta 50% niži po ljetu. Izvor: radnik PTKM

A šta li će tek biti kad INA shvati da se preko njene grbače ostvaruju ekstra profiti. [smiley]


A šta li će tek biti kad INA shvati da se preko njene grbače ostvaruju ekstra profiti. [smiley]

Tada će cijena biti 400 i nešto kuna.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close