PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i još bi ododao za one koji još ne znaju[smiley2]

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira PBZ-R-A
Stanje na dan: 01.09.2006

Naziv vlasnika računa Mjesto
INTESA HOLDING INTERNATIONAL S.A. LUXEMBOURG, LUKSEMBURG
Skrbnički račun:
ZAGREBAČKA BANKA D.D./EUROPEAN BANK FOR RECONSTRUCTION AND DEVELOPMENT ZAGREB, HRVATSKA
PBZ D.D. ZAGREB, HRVATSKA
Zastupnički račun, zastupana osoba:
HZZO ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB ZAGREB, HRVATSKA
PETROKEMIJA D.D. KUTINA, HRVATSKA
Skrbnički račun:
ZAGREBAČKA BANKA D.D. ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PBZ D.D. ZAGREB, HRVATSKA
RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PBZ D.D./KAPITALNI FOND D.D. ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND ZAGREB, HRVATSKA

nije puno al čovjeka veseli[smiley2]

Analitičati u Petrokemiji vide potencijal i preporučuju kupnju dionica

Analitičati tržišta kapitala u Petrokemiji vide dobro ulaganje i investitorima preporučuju kupnju dionice.
Državnu najavu otpisa 231 milijun duga za plin iz 1999. godine u zamjenu za povećanje vlasničkog udjela s dosadašnjih 54,68 na 63,26% analitičati ocijenili kao uvod u skoru privatizaciju.
Inače, u brokerskim krugovima proširila se špekulacija da je za skok cijene odgovorna brokerska kuća Auctor koja je zajedno sa jednim od fondova iz vlasničke strukture Petrokemije krenula u kupnju dionica, navodno, namijenjenih Agrokoru. Iz Auctora te navode odbacuju i kažu da su dionice kupljene kao portfeljna investicija za razne klijente.
Unatoč, ostvarenom gubitku u prvih šest mjeseci, Wilim Klemen, direktor Erste vrijednosnih papira, smatra kako rast Petrokemije ima podlogu s obzirom na to njezin problem leži u nekontinuitetu proizvodnje u zimskim mjesecima, za što nije odgovorna Petrokemija.

Izvor: business

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Ako su ovi navodi točni da g. Todorić ima bilo kakve veze sa najdražom nam PTKM onda ne čudi ovaj rast cijene. Oni koji su tu informaciju imali ranije debelo su omastili brk. Što će tek biti ako i kad država objavi oprost duga, plinovod krene, ne smijem ni pomisliti. Do kraja godine nominala ili preko nje. Ipak svaka čast kolegi zemljaku što je imao “onu stvar” da stavi sve unutra, neću ga imenovati.
Želim sreću svima koji su unutra!

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

Naravno da će Todorić biti jedan od kandidata za kupovinu PTKM jer mu ona fali za zaokruživanje kompletnog lanca zemlja-prodaja u dućanu. Pogotovo kad se vlasnički poveže sa Deltom koja treba strašne količine gnojiva za svoju zemlju. Jedan od ključnih Todorićevih ljudi bio je u upravi PTKM prije par godina i dobro zna što vrijedi ova firma.Jedini problem imaju što neće biti jedini kandidati a tender će biti javni.

sve u svemu sadašnja cijena je vrlo niska u odnosu na očekivanu

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Vezano za udio Petrokemije u PBZ-u. Petrokemija ima 22.651 dionicu ili 0,14% PBZ-a i vrijednost tog udjela je bio 16.988.250 kuna za 2Q/2006. Znači, kako će cijena dionica PBZ-a rasti, rasti će i vrijednost financijske imovine Petrokemije. Danas taj udio iznosi 24.916.100 kuna, tj. 8.000.000 kuna više.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Danas sam definitivno odlučio ostati u , PTKM do privatizacije!!!
HDZ će ju privatizirati puno prije izbora, zašto? Zato što im trebaju novci za izbore koje će Toda tradicionalno da im pruži ; ali i oni će njemu nešto dati??? A tad će cijena PTKM biti puno veća od ove!!!
[smiley2]


Da tražim trenutno pet tvrtki u RH za koje sam siguran da neće propasti tri bi sigurno bile: INA, PTKM i JNAF.

Napisano u svibnju!!![smiley2]


Ništa to nije bitno ,bitno je to da će Sanadern otpisat dugove(jer to mora) i onda će PTKM da dođe na svoju razinu od 250KN!! To vam ja kažem iz vrlo, vrlo povjerljivih izvora!!!!

Napisano 02.06.06. ,A još nisu službeno otpisani dugovi,a kad budu????[smiley2][smiley2][smiley2]

hakela9 si ti među prvih 10 dioničara?
pozdrav!

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."


Netstrider: “Mada, moram priznati da me jedna stvar sinoć iznenadila, na momnovcu je došao novi korisnik i prvi post koji je napisao bilo je otvaranje teme PTKM koja postoji. Kaže da ga prijatelji savjetuju i pita šta da ostali misle. S tim u svezi, lako je moguće da znate za nešto što ne znam.” Taj koji je uletio jučer s tom pričom na forumu mojnovac.com očiti je manipulator pa su ga i maknuli sa foruma jer to i zaslužuje. Zbog takvih ne volim razgovarati pristojno, a i na ovom ih ima previše. Treba s njima čvrsto i odlučno jer su obični provokatori. Moj je osobno, ne volim kad me savjetuje, kako dobro tako ni loše.

Napisano 11.06 06
Ma tko li je taj provokator??? To sam bio ja ,nek se zna,ali tad (i sad) na moj novac nemožeš pisati nešto što se kosi sa interesima moderatora,tj. čitavog foruma moj novac.com ”
Ali sad je istina došla na svoje!!! [smiley1][smiley1][smiley1]
“kašola” vas pozdravlja!!!!!

Cuo sam da se u kontekstu gnojiva-u-nas spominje neka “Alo Alo” firma … nadam se da je istina.

You gotta have two things to win. You gotta have brains and you gotta have balls. And you got too much of one and not enough of the other.

Vlasnici prvih 10 PTKM na dan 01.09
1. HFP
2. SZIF
3. PBZ NY
4. HPB D:D
5. PBZ D.D. zif
6. HPB D.D.
7. RBA D.D.
8. RH VLADA
9. ZABA D.D.
10. RBA D.D.
Vlasnici prvih 10 PTKM na dan 08.09 2006. g.
1. HFP
2. SZIF
3. PBZ NY
4. HPB D.D.
5. PBZ zif
6. RBA D.D.
7. RH, VLADA
8. ZABA D.D.
9. CENTAR BANKA D.D.
10. RBA D.D.

New Report

Close