PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nadalje, citat:

“Naime, Vijeće je prilikom donošenja odluke uzelo u obzir činjenicu da je negativan financijski rezultat, odnosno gubitak u poslovanju posljedica okolnosti na koje poduzetnik Petrokemija d.d. nije mogao utjecati: državna kontrola cijena, ukidanje regresa za mineralna gnojiva te obustava isporuke plina tijekom zimskih mjeseci kao i pretrpljene ratne štete. Gubitke u poslovanju koji su nastali zbog navedenih razloga, poduzetnik Petrokemija d.d. uglavnom je sam snosio, zbog čega nije mogao podmiriti dug za plin iz 1999.
Ukupni iznos štete koju je poduzetnik Petrokemija d.d. pretrpio zbog navedenih okolnosti iznosi 982.629.000,00 kn i odnosi se na sljedeće:
– 187.329.000,00 kn preostale nekompenzirane štete nastale temeljem državne kontrole cijena u razdoblju od 1993. – 2000.,
– 100.900.000,00 kn štete nastale temeljem ukidanja regresa za NPK gnojiva,
– 464.400.000,00 kn štete nastale neisporukom plina tijekom zimskih mjeseci,
– 230.000.000,00 kn odnosi se na pretrpljenu ratnu štetu.”

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

I za kraj, citat, možda najbitnije zbog čega bi cijena i dalje trebala rasti:

“Nadalje, tržišna vrijednost dionica poduzetnika Petrokemije d.d. u stalnom je porastu, kao što je to opisano u točki 2.5. obrazloženja ovog rješenja i buduća privatizacija poduzetnika (misli se na Petrokemiju) omogućile bi RH kao većinskom vlasniku povrat iznosa koji je pretvoren u temeljni kapital.”

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

pa naravno da će rasti i dalje… pitanje je da li će u medjuvremenu padati (ja bi volio da da dok ne dobijem nofce ali svejedno ostaje pitanje)

jer to se može protegnuti još tko zna koliko, možda i godinu dana…

nema mi druge nego se zae..ti

da je situacija ne vjeojatna, je…
ispada da trebaš samo svako jutro kupit.

A omjer kupnje i prodaje je i dalje nevjerojatan…
36916/9619

Ili 3,84 “kupca” na jednog “prodavatelja”

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


pa naravno da će rasti i dalje… pitanje je da li će u medjuvremenu padati (ja bi volio da da dok ne dobijem nofce ali svejedno ostaje pitanje) jer to se može protegnuti još tko zna koliko, možda i godinu dana…

Tako je. Trajat će to, naravno svejedno ako je uzlazni trend, bit će opet tzv. korekcija na dolje, prilike za dokup.
Reći ću ovo. Kada je Belje bilo na 250,00 u prvom naletu, htio sam ga prodati jer sam znao da je tada bilo “skupo”, ničim nisam mogao opravdati tu cijenu. Iipak volim znati koliko za nešto plaćam i da li mi se to isplati. Ali Petrokemiju, uz uvjet svih onih činjenica, ne mogu je smatrati skupom.
Privatizirat će se po nominali, uz određeni diskont (tko zna možda ga neće i biti) + veličina AKTIVE + PRIHODI, potencijal i dalje postoji, strpljenje najpotrebnije.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Vidljivo je i danas i jučer dizanje cijene ujutro i onda mala korekcija popodne, vidjet ćemo hoće li se trend nastaviti sutra i hoće li najavljena BARR-ova ponuda za Plivu utjecati na ostale dionice pa tako i PTKM. Ovakav promet preko 6 milijuna kuna po prosječnoj cijeni od 230 govori da su očekivanja i dalje visoka za ovu dionicu.

Nisam za računalom ovih dana pa sam zbog toga danas likvidirao PTKM, tako da ću danas dobro spavati. 30% u par dana meni je i više nego dovljno. Ako se korigira nalozi su spremni.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

evo malo TA, meni izgleda jako dobro.

molim komentar eksperata.

Danas sam kopao po internetu i skužio da je vlasnik 50% Luke Šibenik d.o.o. Transadria a vlasnik 24,98% je PETROKEMIJA! Ne znam je li to već netko stavio ali ako nije dobro dođe.

Još bih nadodao kad si već ti napisao:

osim u Luci Šibenik, Petrokemija je vlasnik udjela u Furmante d.o.o. Ljubljana manje od 25 posto.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Također, tu postoji još:

Poduzetnik Petrokemija d.d. ima dva povezana društva koja bitno ne utječu na rezultat poslovanja samog poduzetnika. U 100 postotnom vlasništvu poduzetnika Petrokemije d.d. jesu:

(i) Restoran Petrokemija d.o.o. Kutina. Vrijednost udjela na dan 31. prosinca 2005. je 2.714.582,51 kn.
(ii) Petrokemija export-import d.o.o. Novi Sad. Vrijednost udjela na dan 31. prosinca 2005. je 369.890,30 kn.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

New Report

Close