PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

USPJEŠNA PREDSTAVLJANJA U OSIJEKU I SPLITU
11. ožujak 2008

Naša tvrtka prošli se tjedan već tradicionalno predstavila s paletom svojih proizvoda na 15. Osječkom proljetnom sajmu – Međunarodnom sajmu poljoprivrede i prehrane. Zanimanje posjetitelja za Petrokemijine proizvode bilo je zaista veliko, a najviše su se kupovali «Florini» i «Fertine». [color=blue]Prvog su dana pojedine formulacije naprosto razgrabljene. [/color]Sajam je okupio više od 300 izlagača iz Hrvatske, Češke, Slovenije, Srbije i Makedonije. Otvorio ga je Josip Friščić, potpredsjednik Hrvatskog sabora, koji se prilikom obilaska sajma sa suradnicima kraće vrijeme zadržao i na izložbenom štandu naše tvrtke.
Prošli je tjedan Petrokemija nastupila i na 13. međunarodnom Sajmu GAST u Splitu, najvećem gastronomskom događaju u regiji. Predstavili smo se s kompletnim asortimanom, a najveći su interes posjetitelji pokazali za tekuća gnojiva i gnojidbu maslina. «Vrlo nam je važno da na našem sajmu imamo i velike tvrtke poput Petrokemije. Sajam GAST bilježi trend rasta iz godine u godinu, kako izlagača, tako i posjetitelja, pa se nadamo da će Petrokemija doći i sljedeće godine», istaknula je Marija Dupor, voditeljica marketinga i komunikacija na ovom sajmu. Na GAST – u se ove godine predstavilo 1269 izlagača iz 21 zemlje, a zemlja partner bila je BIH.
[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

moze neko kupnja prodaja

Kupnja – PTKM-R-A
26 259,05
94 259,00
50 258,10
265 258,00
3 257,02

Prodaja – PTKM-R-A
7 259,50
99 264,99
190 265,00
900 267,00
50 267,99

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

big boss hvala

Kupnja – PTKM-R-A
23 260,00
26 259,05
94 259,00
50 258,10
265 258,00

Prodaja – PTKM-R-A
99 264,99
190 265,00
900 267,00
50 267,99
50 268,70


big boss hvala

Eto još jednom nije teško….Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

eto drugovi nije puno al ovih na 260 je mojih a nadam se da sam i 7 skinuo po 259.5 kad za to dojde vrijeme ode i mojih 312 kom ht za ptkm

TERRA NITR CO COM UT(NYSE: TNH)
Last Trade: 132.28
Trade Time: 3:31PM ET
Change: 14.22 (12.04%)
Prev Close: 118.06
Open: 122.02
Bid: N/A
Ask: N/A
1y Target Est: N/A
Day’s Range: 122.02 – 132.82
52wk Range: 49.00 – 168.19
Volume: 368,496
Avg Vol (3m): 444,032
Market Cap: 2.47B
P/E (ttm): 12.13
EPS (ttm): 10.903
Div & Yield: 17.80 (13.70%)

je li vrijeme da i mi krenemo malo gore prema normalnim vrijednostima. Ne moramo kao tera na P/S 3,47, ali barem na 2 bi mogli.[thumbsup]

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

http://finance.yahoo.com/

rast svih burzovnih indexa na US marketu je veći od 3% u trenutku pisanja mog posta.
+
Najave visoko pozicioniranih dužnosnika RH su da će se ubrzati svi pregovori oko ulaska u EU i sa se očekuje završetak istih do sredine 2009 godine.
Godinu dana čekati privatizacije Petrokemije i nije tako dug period.
Sutra će mo vjerojatno i mi UP.
Strpljen – spašen.[thumbsup]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Realna ocekivanja su da VLADA (vlasnik PTKM) nece podijeliti radnicima dionice i zatim ih prepustiti trzisnim Ajkulama, da im dionice pojedu za sicu. Opravdan razlog je i to sto je potencijalni kupac vec mogao neki % dionica skupiti po nizoj cijeni, pa mu vise ni nece puno trebati do 25%, pogotovo kada bi pokupio jos i radnicke jeftino.
Dakle za ocekivati je da ce Vlada paralelno s podjelom dionica radnicima raspisati i natjecaj za prodaju PTKM-ije.
Osim toga Vlada treba privatizirati PTKM prije INA-e, kako bi unovcila (dobila visu cijenu) onaj ugovor s INA-om o cijeni plina.
I moji dragi sugradjani, bio (jednom) jedan ANTE koji je lijepo govorio HR.gradjanima: “Bilo bi dobro da svatko od vas kupi barem 200 dionica Plive dok joj je cijen bila 305kn”. No svi su bili pametni i govorili kako ce pasti ispod 290kn, a vidite Pliva isla u prodaju Barru i danas cijenu znate.

Za Ernt moram reci jedino je Galinac javno govorio ne prodavajte tu dionicu po 60 i do 500 kn, ali nitko nije mogao sanjati koliko se lukavosti krije iza prekaljene svedske (iskusne kapitalisticke) mudrosti.

A danas ja vam kazem bit ce sretan tko ce PTKM imati. Pogotovo se danas pokazalo da nema vise ljudi koji bi je prodali samo tako za sicu, mozda tu i tamo netko po par kom za kruh ili uskrsni meni.

Ako Vlada dobro odigra mogli bi imati Uskrsnulu Petricu.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi


Realna ocekivanja su da VLADA (vlasnik PTKM) nece podijeliti radnicima dionice i zatim ih prepustiti trzisnim Ajkulama, da im dionice pojedu za sicu. Opravdan razlog je i to sto je potencijalni kupac vec mogao neki % dionica skupiti po nizoj cijeni, pa mu vise ni nece puno trebati do 25%, pogotovo kada bi pokupio jos i radnicke jeftino. Dakle za ocekivati je da ce Vlada paralelno s podjelom dionica radnicima raspisati i natjecaj za prodaju PTKM-ije. Osim toga Vlada treba privatizirati PTKM prije INA-e, kako bi unovcila (dobila visu cijenu) onaj ugovor s INA-om o cijeni plina. I moji dragi sugradjani, bio (jednom) jedan ANTE koji je lijepo govorio HR.gradjanima: “Bilo bi dobro da svatko od vas kupi barem 200 dionica Plive dok joj je cijen bila 305kn”. No svi su bili pametni i govorili kako ce pasti ispod 290kn, a vidite Pliva isla u prodaju Barru i danas cijenu znate. Za Ernt moram reci jedino je Galinac javno govorio ne prodavajte tu dionicu po 60 i do 500 kn, ali nitko nije mogao sanjati koliko se lukavosti krije iza prekaljene svedske (iskusne kapitalisticke) mudrosti. A danas ja vam kazem bit ce sretan tko ce PTKM imati. Pogotovo se danas pokazalo da nema vise ljudi koji bi je prodali samo tako za sicu, mozda tu i tamo netko po par kom za kruh ili uskrsni meni. Ako Vlada dobro odigra mogli bi imati Uskrsnulu Petricu.

upravo to se i događa. Tender mora pratiti radničke dionice. Zašto baš 12% radnicima , a ne više. Dobro razmislite o tome. Sve iznad toga išlo bi potencijalno na štetu vrijednih radnika ptkm koji će za svoje pakete dobiti lijepe pare. Dr. IVO je eksplicitno najavio privatizaciju ptkm. Tu može biti lijepih novaca za sve koji budu pametni. Sad je vrijeme.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ako se podijeli 12% dionica namjenjenih radnicima (sadašnjim, bivšim i penzionerima) ispada da bi svaki od više od 8.000 takvih osoba mogao kupiti cca 50 dionica PTKM. To je dodatni razlog da ih i te kako čuva svaki od onih koji će ih kupiti. Uostalom dobra škola su im IPO Ina-e, HT-a. Predpostavljam da će to biti više od 95 % potencijalnih kupaca uz popuste. Da li moja računica štima ?

marcello


Ako se podijeli 12% dionica namjenjenih radnicima (sadašnjim, bivšim i penzionerima) ispada da bi svaki od više od 8.000 takvih osoba mogao kupiti cca 50 dionica PTKM. To je dodatni razlog da ih i te kako čuva svaki od onih koji će ih kupiti. Uostalom dobra škola su im IPO Ina-e, HT-a. Predpostavljam da će to biti više od 95 % potencijalnih kupaca uz popuste. Da li moja računica štima ?

Kolega ja čisto sumnjam da će biti 8000 osoba koji će kupiti radničke dionice, zašto to tvrdim ( naveo već više puta ) jer neki radnici su već iskoristili mogućnost kupnje po povlaštenim uvjetima, a to su radničke dionice od ine, stoga moja prosjena je da će sudjelovati oko 4000 do 5000 tisuća radnika što im povećava skoro za duplo količinu dionica od 80 do 100 komada, a i mogučnost veće zarade kod prodaje petrice
Pozdrav

New Report

Close