PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lažeš o cijeni dionice (krajem 2006. je bila 180 a ne 330 kao što si ti rekao) i onda se još usuditi meni koji sam vezano uz ptkm napravio više analiza u jednom postu nego ti u svojih valjda 100 koliko si napisao zadnjih mjeseci na ovoj temi govoriti kako degradiram forum. Evo mojih argumenata sa 1293 str ovog foruma na koje se još nitko osim plonkera nije usudio odgovoriti.

1. radnici neće mahnito prodavat svoje dionice,, a bilo kakva uspredba ddjh s istim je maloumna… reći da je ddjh pao sa 310 na 210 zbog radnika je čista glupost… gotovo sve dionice su od svibnja 2007. pale 20 do 30%. Nadalje radnici PTKM će dobiti svoje dionice daleko skuplje nego radnici ddjh.
2. Petrokemijino gnojivo je poskupilo prosječno 30% (domaće+izvoz) a plin neće barem do ljeta…a ako i plin poskupi to bez pogovora povlači skuplje gnojivo…
3. prva pozitivna godina i najmodernija ulaganja očito nikome ništa ne znače…???
4. Sve što se proizvede ODMAH se rasproda dakle potražnja višestruko nadilazi ponudu
5. uskora moguća privatizacija i strateški partner
6. trenutna cijena je nažalost posljedica lošeg tržišta… prvo hypo pa su se sad i KD i NY malo istresli. NY opet kupuje strpljivo.
7. eventualni problemi dolaze tek 2011. kad bi moglo biti manjka plina AKO se ne izgradi LNG terminal i AKO nećemo plin dobivat iz Rusije…
8. eventualno preuzimanje i daleko jeftiniji plin nego sada, te vrlo moguća izgradnja skladišta plina od strane INAe koje bi financijski bilo izuzetno isplativo i za INAu i za PTKM (a i HEP). Tu bi se cijeli problem plina riješio vrlo brzo.
9. činjenica da do ulaska u EU zakonski treba privatizirati Petrokemiju.
10. Gnojivo u svijetu poskupilo oko 100% dok se kod nas još uvijek prodaje barem 20% ispod cijene.
11. Dionice Svjetskih proizvođača gnojiva su rasle od 100-700%. Bilo bi zgodno pogledati grafove za brodare s početka 2007. u svijetu i kod nas pa ćete vidjeti tko započinje trend. Mi sigurno nismo.

Odgovore molim napisati u obliku 1-11. tako da se pod svaku stavku napiše nešto konkretno. Ne odgovaranje na ovo značilo bi zadnji udarac tvom kredabilitetu kojeg si faktički već izgubio. Kad ja nešto kažem ti ko malo dijete odgovoriš isto nazad dakle tvoja inteligencija što se nekakve komunikacije tiče nije na razini. Da ne govorim da sustavno izbjegavaš dati konkretne odgovore nego napadaš forumaše, lažeš o cijeni dionice, a fundamente firme i veliku sliku ni ne gledaš.

Pozdrav!

Kada govorimo o dionicama i njihovim budućim vrijednostima vrlo bitna karakteristika tržišta je njegov anticipativni karakter, odnosno cijene dionica odražavaju prosudbu tržišta o budućim kretanjima ( cca 3- 6 mjeseci) a puno manje o onome što je bilo ili što su bila prošla kretanja.
Teško je reći koliko danas vrijedi ova dionica jer je ona jako podložna špekulacijama i strahovima burzovnih ulagača

– RH —- zerp, inflacija, slabljenje gospodarskog rasta u odnosu na 2007 povećanje kamatnih stopa i ograničenja kredita u RH,
– regija Kosovo, Bih (rs) i
– i radničke dionice PTKM po 114 do 210 kn
– kriza hipotekarnih kredita u US, eventualna stagflacija u US,
-i sl

Međutim kad se situacija smiri tržište će anticipirati rast dionice na temelju stvarnih fundamenata i perspektive začinjene sa;
– rastom i razvoje poljoprivredne proizvodnje
– porastom potražnje i rastom cijene umjetnih gnojiva
– nastavkom privatizacije Petrokemije

Treba biti realan i reći iskreno da je tržište u “depresivnoj fazi” te nitko u ovom trenutku nemože točno predvidjeti kretanje cijena koje je potpuno izgubilo logiku.
Međutim ni ovo stanje neće trajati vječno, teško je predvidjeti gdje je dno pada.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

quo vadis:

Koliko vidim PTKM bila je krajem 2006. na oko 120 kn (330bilo bi stvarno super)

http://www.rast.hr/en/trziste/grafikoni/PTKM-R-A,ZSE,3.html

Bila je 240kn krajem 2006 (8.9.2006), 320kn je bila početkom 2007 (13.4), tipfeler.

koliko ja znam 2006. godina ne završava 8.9. nego 31.12. kada je bila 180 kn. Opet si uzeo podatak koji ti najviše paše. To je tadašnji ATH na 240 a trenutni ATH je 358 dakle ravno 50% razlike si mogao zaraditi. Koliko ti je slamki ostalo?

Evo još informacija u vezi PTKM godišnja projekcija prihoda 2008.
Ja sam ih računao po informacijama koje sam našao u vezi proizvodnje svake cijene i cijene gnojiva od PTKM po cijenama koje su iz drugog mjeseca 2008…………

Projekcija
PTKM

Prihod od gnojiva NPK 1 120 000 000 Kn
Prihod od gnojiva UREA 1 148 000 000 Kn
Prihod od gnojiva Kan i UAN tekući 706 000 000 Kn
Prihod od čađe i gline ostalih 200 000 000 Kn
proizvoda

Ukupni prihod…………………………………. 3 174 000 000 Kn

Ovo je projekcija i pri tome morate uzeti rezervu…………

Pozdrav[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

@Goran8,

Absolutno se slažem sa Tvojim postom, jedan od najboljih postova na temu PTKM. U par riječi rezime najbitnijih, sasvim realnih činjenica vezanih na ovu temu. Referenca za sve nas PTKM forumaše.

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 219.363 6,57 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 91.729 2,75 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 56.330 1,69 Skrb. račun +918
7. HPB D.D. 42.989 1,29 Skrb. račun -64
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 33.645 1,01 Skrb. račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 33.118 0,99 Skrb. račun
Ukupno: 79,79

Važeći podaci za uredovni dan 10.03.2008 .

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 219.363 6,57 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 91.729 2,75 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 57.248 1,71 Skrb. račun Kupuju
7. HPB D.D. 42.989 1,29 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 33.645 1,01 Skrb. račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 32.657 0,98 Skrb. račun prodaju
Ukupno: 79,81

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Kada govorimo o dionicama i njihovim budućim vrijednostima vrlo bitna karakteristika tržišta je njegov anticipativni karakter, odnosno cijene dionica odražavaju prosudbu tržišta o budućim kretanjima ( cca 3- 6 mjeseci) a puno manje o onome što je bilo ili što su bila prošla kretanja.
Teško je reći koliko danas vrijedi ova dionica jer je ona jako podložna špekulacijama i strahovima burzovnih ulagača

– RH —- zerp, inflacija, slabljenje gospodarskog rasta u odnosu na 2007 povećanje kamatnih stopa i ograničenja kredita u RH,
– regija Kosovo, Bih (rs) i
– i radničke dionice PTKM po 114 do 210 kn
– kriza hipotekarnih kredita u US, eventualna stagflacija u US,
-i sl

Međutim kad se situacija smiri tržište će anticipirati rast dionice na temelju stvarnih fundamenata i perspektive začinjene sa;
– rastom i razvoje poljoprivredne proizvodnje
– porastom potražnje i rastom cijene umjetnih gnojiva
– nastavkom privatizacije Petrokemije

Treba biti realan i reći iskreno da je tržište u “depresivnoj fazi” te nitko u ovom trenutku nemože točno predvidjeti kretanje cijena koje je potpuno izgubilo logiku.
Međutim ni ovo stanje neće trajati vječno, teško je predvidjeti gdje je dno pada.

Potpis, ovo je kvalitetan kometar, realno sagledano bez “prijatelju ide to na 2000 za mjesec dana, vjeruj mi ja nikad ne lažem”.

Tako treba. [thumbsup]

Nikad ne znam da li pričate o tvrtci ili o dionici PTKM.

Izgleda da ne znate ni vi.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Štovani moderatori, opetovano vas umoljavam da se uvede “ignore user” funkcija, makar na temi PTKM jer jednostavno nemam više živaca mjesecima čitati jedno te ista trkeljanja nekih forumaša na ovoj temi. Unaprijed zahvaljujem.

Ignore: KressoM, delux

Najbolji koji se zabavlja na forumu je Cartmann.

BTW ja bih kupio PTKM neovisno kako Cartmann razmišlja. On ne utječe na cijenu, ali na vaše živce da. Razmislite malo.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Pa (do)kupio sam ja i danas PTKM, briga mene što cartman piše, ali kad otvorim ovu temu, svaki drugi post je njegov i onda se moram vratiti par stranica unazad da pročitam nešto korisno!

Ignore: KressoM, delux

I ja se pitam kad ce više ugraditi ignore funkciju, to sam pitao jos prosle godine dok su forumaši poput avaxa10 i Bigbossa imali niti 1000 komentara, u međuvremenu su prešli 3000, a od te funkcije još ništa.

Al dobro, ovako se bar mogu nasmijati kad vidim da je netko tko je od 19.11.2006. nabio 3261 komentar žali na prevelik broj komentara onog tko od 6.12.2005 ima 1260 komentara.

[sealed][lol]

New Report

Close