PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad pogledam svoju tablicu u top 10 za 2008 vidim da je PTKM imala pad -11% od Nove godine.
Što i nije loše uspoređujući ostale “renomirane” dionice.
Za razliku od ovog podforuma, na ostalim “renomiranim” dionicama i njihovim podforumima nisu javljali oni koji su kontinuirano upozoravali da smo kao u opasnosti jer smo u zabludi i sl.
Pogledajte koje su sve dionice pale za 30-40-50%.
Burza je mjesto gdje mali investitori gube novac, a pogotovo ga gube onda kad kupuju ono što svi kupuju.
Baš me zanima koliko će biti dioničara za 4Q u odnosu na 3Q prošle godine, jer se broj dioničara Ptkm – r-a kontinuirano u padu.
Što je manji broj dioničara to je dionica u čvršćim rukama.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

@Savage,Goran,

Vaši najnoviji postovi su samo primjer kako se mogu prikazati/manipulirati statistički podatki. Neki potencialni ulaznik bi na osnovi ovih postova konstantirao-“super dionica, pala od Nove godine samo -11%”. Zašto baš od Nove godine, ili u zadnjom tjednu dana…? Ali vi ne spominjete da je bila prije godinu dana npr. INGR 18.000 kuna (danas nakom svih korekcija još uvjek 37.000), ATPL (1.300, danas 2.600), JDPL(350, danas 620) a naša PTKM (230, danas 260).
Mislim da nadaljni komentar nije potreban.

To znači da su INGR, ATPL i JDPL bili precijenjeni, a da PTKM nije bila precijenjena na početku godine. Dosta je ljudi kupovalo dionice i na kraju 2007, kao i na početku 2008. Oni koji su kupili PTKM nisu pogriješili puno, a oni koji su kupili ove ostale su poprilično falili.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Kad pogledam svoju tablicu u top 10 za 2008 vidim da je PTKM imala pad -11% od Nove godine.



@Savage
,Goran, Vaši najnoviji postovi su samo primjer kako se mogu prikazati/manipulirati statistički podatki. Neki potencialni ulaznik bi na osnovi ovih postova konstantirao-“super dionica, pala od Nove godine samo -11%”. Zašto baš od Nove godine, ili u zadnjom tjednu dana…? Ali vi ne spominjete da je bila prije godinu dana npr. INGR 18.000 kuna (danas nakom svih korekcija još uvjek 37.000), ATPL (1.300, danas 2.600), JDPL(350, danas 620) a naša PTKM (230, danas 260). Mislim da nadaljni komentar nije potreban.

Kolega,

Prvo sam mislio da ste blefer sa 1200 kom PTKM, ali čitajući Vaše postove uvidio sam da ste stvarno slabo infromirani.
za početak cca 400 forumaša je odigralo igru Top 10 2008.
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=3536

prošle godine igra sa nazivom Top 10 2007
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=1618

Na tim podforumima možete naći tablice u Exelu gdje su Vam prezentirani svi podaci te kretanje cijena pojedinih dionica.
Npr prošle godine PTKM je imala rast od 59% (meni dosta) što je sasvim pristojan rezultat.

Evo neka sve bude transparentno

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

cartmann:

Evidentno ne povecava, trenutni promet 757 komada (cak i vise od prosjeka zadnjih mjesec dana za prva 3.30h trgovanja), zadnja 259kn, cijena i dalje pada, ovaj put za -2,45%.

Znaci cijena je sada ispod tvog ulaza.

Sad bi trebao promijeniti pricu i drukati prema gore malo.

Ako ništa drugo, činjenica da je PTKM bila krajem 2006. na 330kn, a u sredinom 3. mjeseca 2008. na 260kn, dovoljno govori da pisanje na ovom forumu ne može utjecat na cijenu niti 0.00000001%, na dnevnoj razini, a kamoli na godišnjoj ili duže. U međuvremenu je napisano 13500 navlakačkih postova u kojima se urlalo kako će cijena na 2000kn “evo samo što nije, kupite danas, sutra će bit kasno”, al cijena ne samo da nije otišla gore, već je i pala.

Stanacija cijene dionice od travnja 2007 + strah investitora koji su se opekli tijekom velikog pada sa 240kn na 170kn (-85mil kuna 3Q/2006) kombiniran sa kontinuiranim savjetovanjem raznoraznih dušebrižnika razultirao je drastično smanjenjem broja dioničara u PTKM za vrijeme prošle godine.
Veliki dio malih investitora je napustio ovu dionicu i krenuo u lov na brzorasteće dionice tijekom sredine i krajem 2007 godine. Te dionice su danas doživjele najveći pad vrijednosti.
Precizno:

Broj dioničara možete naći u tablici A
http://www.zse.hr/userdoc…inanc/PTKM-fin2007-3Q.xls

broj dioničara na dan 3Q 2007 je 1.677

http://www.zse.hr/userdoc…KM-fin2006_31-12-2006.xls
Broj dioničara na dan 31.12.2006 2.901

Na temelju javno dostupnih invormacija broj dioničara se točno smanjio za 1224.
Koliki je pomak firma napravila u zadnjih 12 mjeseci vidljivo je iz njezinih financijskih izvještaja a cijena dionice je danas cca na istim razinama kao i sredinom prošle godine.
Uskoro izlazi 4Q 2008 a u međuvremenu
Petrokemija očekuje 50 milijuna kuna dobiti
http://www.presscut.hr/we…l.hr/Presscut_7289145.pdf
Razlika dobiti 2006-2008 =+135 milijuna kuna dobiti.
Ovo su činjenice

Sve analize su zasnovane na javno dostupnim informacijama.

[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Ako ništa drugo, činjenica da je PTKM bila krajem 2006. na 330kn, a u sredinom 3. mjeseca 2008. na 260kn,

Boldirano je slučajna greška ili namjerna laž.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



@cartmann

ajde odi pisati onda na temu ingr, atpl, jdpl, lrh, ina i još mali milijun dionica jer je SVE palo za koji postotak. Također kao što TvrtkoPTT kaže nisi komentiro ni fundamente ni povećanje cijena sam trkeljaš. Prije godinu dana si stavljao analize kako je PTKM neprofitabilna, a di su te analize sad? Pun si nečega čak i više nego ivana7. Odi s njom otvori topic pa se tam tapšajte po ramenima kak ste “pametni”.

Stvarno se svakakvih gluposti ovdje može pročitati, čak i kad se uzme u obzir da se radi o anonimnim forumašima za koje je upitno da li su uopće punoljetni tj. da li se lažno predstavljaju.

Otvaranje bloga je besplatno, ajd na blog.hr ili bloger i piši analize, ja niti sam placen niti sam duzan pisati blog ako to ne želim.

Savage:


@cartmann

ajde odi pisati onda na temu ingr, atpl, jdpl, lrh, ina i još mali milijun dionica jer je SVE palo za koji postotak. Također kao što TvrtkoPTT kaže nisi komentiro ni fundamente ni povećanje cijena sam trkeljaš. Prije godinu dana si stavljao analize kako je PTKM neprofitabilna, a di su te analize sad? Pun si nečega čak i više nego ivana7. Odi s njom otvori topic pa se tam tapšajte po ramenima kak ste “pametni”.

Stvarno se svakakvih gluposti ovdje može pročitati, čak i kad se uzme u obzir da se radi o anonimnim forumašima za koje je upitno da li su uopće punoljetni tj. da li se lažno predstavljaju.

Otvaranje bloga je besplatno, ajd na blog.hr ili bloger i piši analize, ja niti sam placen niti sam duzan pisati blog ako to ne želim.

Nažalost baš je to razlog da šmrkavci poput tebe mogu pisati bez argumenata jer ja ih još nisam primijetio.


cartmann:

Ako ništa drugo, činjenica da je PTKM bila krajem 2006. na 330kn, a u sredinom 3. mjeseca 2008. na 260kn, ”
Boldirano je slučajna greška ili namjerna laž.

Pa kad se više ni za slamke ne mogu vuć onda se i lagat mora. I da PTKM sad naraste 200% govorit će da je narasla 200% pa stoga precijenjena i da će past. Najžalosnije je od svega da ljudi poput cartmana mogu bez IJEDNOG poštenog argumenta trkeljat na temi. Pa onda još nije teško otvorit par nickova tipa i pisat “ja imam PTKM ali to 100% ide dolje”. Nekima ni vlastiti ego nije dovoljan pa još stvaraju alter ego. Dakle još jednom molba cartmanu – komentiraj rast proizvodnje, povećanje cijena, p/s 0,4, p/e 17, p/b 0,9 s ogromnom tendencijom povećanja prihoda i profita pa se onda javi. Dotad čkomi.

Koliko vidim PTKM bila je krajem 2006. na oko 120 kn (330bilo bi stvarno super)

http://www.rast.hr/en/trziste/grafikoni/PTKM-R-A,ZSE,3.html


/lots of crap/

Od tebe se mogu čitati jedino svađe, provokacije i razne bespotrebne gluposti, ajd utroši par sati vremena, napiši nešto kvalitetno pa se vrati pametovati, ovako si samo jedan u nizu balavaca provokatora koji nikad ništa kvalitetno nisu napisali po čemu bi njihovi komentari dobili nekakvu težinu, jedino si pokazao da znaš provocirat i izazivat, ali takvih je i previše na ovoj temi zato bi bilo ok od tebe da odeš negdje drugdje.

Od sad si na mojoj ignore listi, ne odgovaram više na tvoje komentare, u nadi da ćeš nakon što izgubiš željenu pozornost zaista otići i prestati degradirati kvalitetu foruma.


Koliko vidim PTKM bila je krajem 2006. na oko 120 kn (330bilo bi stvarno super)

http://www.rast.hr/en/trziste/grafikoni/PTKM-R-A,ZSE,3.html

Bila je 240kn krajem 2006 (8.9.2006), 320kn je bila početkom 2007 (13.4), tipfeler.

New Report

Close