PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Međutim rast i razvoj poljoprivredne proizvodnje i disbalans potrebnih zasijanih površina u EU i US žitaricama u odnosu na stvarne potrebe a sve u vezi poticaja za biodizel stvorit će mogućnost za rast i napretka svih petrokemija u svijetu o tome sam na forumu napisao najmanje 40 postova prije nekoliko mjeseci.
Amerikanci namjerno forsiraju biodizel i stvaraju neravnotežu na svjetskom tržištu hrane.
GI za 2007 je jako dobar a za 2008 će biti nevjerojatan plan je cca 2,8 miijardi kuna prometa.
za primjer ptkm sada vrijedi na burzi između 800 i 900 milijuna kuna.
To znači da su 4 mjeseca proizvodnje i prodaje dovoljna za otplatu tržišne kapitalizacije tvornice, meni to dosta govori a vama…..

Zaboravi na biodizel, proizvodnja istog je skuplja nego proizvodnja dizela iz fosilnih izvora, a ima nizu energetsku vrijednost + EU je vec pocela ogranicavati proizvodnju biodizela jer zele izbjeci situaciju u kojoj neka drzava uvozi hranu (ulje), a obradive površine koristi za proizvodnju biodizela.


Da, PTKM je bila u idealnoj situaciji, što je može proćitati iz izvješća AZTN-a:

Ukupni iznos štete koju je poduzetnik Petrokemija d.d. pretrpio zbog navedenih okolnosti
iznosi 982.629.000,00 kn i odnosi se na sljedeće:

– 187.329.000,00 kn preostale nekompenzirane štete nastale temeljem državne kontrole cijena u razdoblju od 1993. – 2000.,
– 100.900.000,00 kn štete nastale temeljem ukidanja regresa za NPK gnojiva,
– 464.400.000,00 kn štete nastale neisporukom plina tijekom zimskih mjeseci,
– 230.000.000,00 kn odnosi se na pretrpljenu ratnu štetu.

Dakle, šteta neovisna o Upravi iznosila je tek par postotaka više od današnje kapitalizacije. Eh, sretne li Petrokemije, mogu misliti što je tek bilo u Dalmaciji.

Niti jedna firma u Hr za vrijeme rata i u posljeratnom razdoblju nije bila u idealnoj situaciji, sve su pretrpjele posljedice. Ali za ispravnu racunicu treba pogledati i pogodnosti koje je ptkm imala, ne samo kod cijene plina, vec i kod placanja, znas i sam koliko bi INI trebalo da prekine dovod plina nekoj privatnoj firmi u slučaju da im n e plati par mjeseci, a kamoli par godina i to gdje su imali cijenu manju nego ga je INA placala u dobavi.

” Niti jedna firma u Hr za vrijeme rata i u posljeratnom razdoblju nije bila u idealnoj situaciji, sve su pretrpjele posljedice. Ali za ispravnu racunicu treba pogledati i pogodnosti koje je ptkm imala, ne samo kod cijene plina, vec i kod placanja, znas i sam koliko bi INI trebalo da prekine dovod plina nekoj privatnoj firmi u slučaju da im n e plati par mjeseci, a kamoli par godina i to gdje su imali cijenu manju nego ga je INA placala u dobavi.

Da, treba staviti PTKM u rang ciglane, jer su jednaki potrošači.

Okej, ajmo probat ovako – nakon ljeta poskupit će plin. Daj konkretnu procjenu: Koliko će poskupiti, koliko će to utjecati na troškove PTKM, i hoće li i koliko poskupiti gnojivo zbog toga.

Kako će to sve zajedno utjecati na profit PTKM.

Daj neku analizu Cartmanne, pa ti si legenda ovog foruma upravo zbog svojih analiza. Daj nam brojkice, fundamentiće, P/S, P/E, P/ BV, projekcije…

Posjećivao sam tvoj blog prošle godine, PTKM si sam istaknuo kao zasebnu temu. Tada su tamo bile brojkice, projekcije. Zašto ih više nema?

U zadnje vrijeme od tebe mogu samo pročitati da si mogao prodati PTKM na 340, ali nisi, jer te je Mika uvjerio da vrijedi 1000 kn. Nakon svih tih analiza, ti si povjerovao Miki. Iako smatraš da forumi nemaju utjecaja na cijenu Ovisno na koju se nogu digneš kad pišeš.


cartmann: “” Niti jedna firma u Hr za vrijeme rata i u posljeratnom razdoblju nije bila u idealnoj situaciji, sve su pretrpjele posljedice. Ali za ispravnu racunicu treba pogledati i pogodnosti koje je ptkm imala, ne samo kod cijene plina, vec i kod placanja, znas i sam koliko bi INI trebalo da prekine dovod plina nekoj privatnoj firmi u slučaju da im n e plati par mjeseci, a kamoli par godina i to gdje su imali cijenu manju nego ga je INA placala u dobavi. ” Da, treba staviti PTKM u rang ciglane, jer su jednaki potrošači. Okej, ajmo probat ovako – nakon ljeta poskupit će plin. Daj konkretnu procjenu: Koliko će poskupiti, koliko će to utjecati na troškove PTKM, i hoće li i koliko poskupiti gnojivo zbog toga. Kako će to sve zajedno utjecati na profit PTKM. Daj neku analizu Cartmanne, pa ti si legenda ovog foruma upravo zbog svojih analiza. Daj nam brojkice, fundamentiće, P/S, P/E, P/ BV, projekcije… Posjećivao sam tvoj blog prošle godine, PTKM si sam istaknuo kao zasebnu temu. Tada su tamo bile brojkice, projekcije. Zašto ih više nema? U zadnje vrijeme od tebe mogu samo pročitati da si mogao prodati PTKM na 340, ali nisi, jer te je Mika uvjerio da vrijedi 1000 kn. Nakon svih tih analiza, ti si povjerovao Miki. Iako smatraš da forumi nemaju utjecaja na cijenu Ovisno na koju se nogu digneš kad pišeš.

cijena od 1000 kuna mogla se postići i s obzirom na planirani obim prometa od 2,3-2,4 mlrd.kuna. Međutim rast tržišta gnojiva iznenadio je sve tako da i realna cijena dionice ptkm mora ići preko 1000 kuna. To nije moja fantazija već matematički lako dokazivo. Projicirani promet ove godine biti će najmanje 2,8 mlrd. kuna. Ptkm može sigurno raditi neto dobit od preko 300 milja kuna ili 10 do 12% ukupnog prometa. To je korektan
IRR i svaki strateški partner trebao bi biti spreman ući u tako nešto. Takav projekt je i izuzetno likvidan s obzirom na činjenicu da se roba plaća većinom unaprijed. Projekcije potreba za umjetnim gnojivom garantiraju povećanu potražnju idućih 8-10 godina na ovim prostorima tako da brojevi mogu biti i bolji. Uz povećanje kapaciteta brojevi dobivaju i dodatnu dimenziju.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


U zadnje vrijeme od tebe mogu samo pročitati da si mogao prodati PTKM na 340, ali nisi, jer te je Mika uvjerio da vrijedi 1000 kn. Nakon svih tih analiza, ti si povjerovao Miki. Iako smatraš da forumi nemaju utjecaja na cijenu Ovisno na koju se nogu digneš kad pišeš.

Čitaš samo ono što želiš pročitati.

Jasno piše (još prošle godine ako si čitao) da je moja procjena bila kako će ptkm na početku 2008 vrijediti 350 pa čak i više kuna, na temelju realnih pokazatelja – fundamenata, a onda sam žestoko napadan zbog “pesimizma” jer je vecina ostalih (ili jedan s hrpom nickova) tvrdio kako ce ptkm pocetkom 2008 sigurno vrijediti preko 1000 kuna. Tako kad je ptkm pao na 240-260 kupio sam manju kolicinu ptkm, racunajuci da bi ubrzo mogla odskočiti bar do 350kn, ako ne i vise. Ne 1000, vec 350kn. To sam i napisao nekoliko puta, ali ti to nisi želio primjetiti jer inace tvoja teorija ne bi imala osnove.

Što se tice prodaje, pohlepa je dio svih nas, tesko se odlučiti na prodaju dok cijena juri prema gore. Svaka budala moze sad pametovati i prodavati price, ali svi koji trgujemo znamo o cemu pricam. I koliko citam forum ne sjecam se da je itko prodavao na 350kn, dapace, vecina je “upisivala” kupnju.

Mika je toliko nerealan u svojim pricama da ni vlastitu papigu ne bi uspio uvjeriti u svoje tvrdnje, ali s obzirom da forum nema spam filter nema druge nego pokušati utjecati na njega da prestane spamati pokusavajuci prodati ptkm. Ali to je je izgleda nemoguće sve dok forum ne uvede nekakvu pretplatu i obveznu identifikaciju. Ovako može spamat koliko hoće, ne košta ga ništa, ako spam prođe prođe.

Forumi nemaju utjecaja na cijenu, da uvedeš pretplatu u iznosu 3kn dnevno 95% trenutno registriranih forumaša bi prestalo pratiti ovaj forum, među njima i 99.98% navlakaća. Ovaj forum je index.hr s drugom temom.

INA USKORO PREUZIMA KRAJINA PETROL

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/ina-uskoro-preuzima-krajinapetrol,10255.html

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Petrokemija je vrlo interesantna dionica. Netko je žrtvovao cijela 4 kom. do sada da bi pokušao spustiti cijenu za one koji ne vide količne…………Želja za povoljnim ulazom je jako prisutna![thumbsup]
Vidjet ćemo dali N.Y. Bank pojačava tempo……….

marcello

Evidentno ne povecava, trenutni promet 757 komada (cak i vise od prosjeka zadnjih mjesec dana za prva 3.30h trgovanja), zadnja 259kn, cijena i dalje pada, ovaj put za -2,45%.


Evidentno ne povecava, trenutni promet 757 komada (cak i vise od prosjeka zadnjih mjesec dana za prva 3.30h trgovanja), zadnja 259kn, cijena i dalje pada, ovaj put za -2,45%.

Znaci cijena je sada ispod tvog ulaza.

Sad bi trebao promijeniti pricu i drukati prema gore malo.

Mea parvitas.


Evidentno ne povecava, trenutni promet 757 komada (cak i vise od prosjeka zadnjih mjesec dana za prva 3.30h trgovanja), zadnja 259kn, cijena i dalje pada, ovaj put za -2,45%.

TREĆA SREĆA !

Kolega niste još odgovorili na moj upit o cijeni gnojiva na svjetskom tržištu, odnosno kako to protumačit ? Hvala unaprije, molim Vas da malo požurite dok opet nije poskupilo jer vam neće biti dobra analiza ![tongue]

S poštovanjem ! (kao vaš drug Karoje)

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

@cartmann

ajde odi pisati onda na temu ingr, atpl, jdpl, lrh, ina i još mali milijun dionica jer je SVE palo za koji postotak. Također kao što TvrtkoPTT kaže nisi komentiro ni fundamente ni povećanje cijena sam trkeljaš. Prije godinu dana si stavljao analize kako je PTKM neprofitabilna, a di su te analize sad? Pun si nečega čak i više nego ivana7. Odi s njom otvori topic pa se tam tapšajte po ramenima kak ste “pametni”.

Hoce ovo danas jos prema dole ili bi to bilo to

New Report

Close