PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čekajte evo i veća…ovo je klip s igrice na FIMI koji igram s klincima u školi…kupovali smo dionice prvog 11og 2007, tek a ovo je stanje danas..tek da se vidi

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Hvala svima na brzoj i promptnoj pomoći, glupa greška išao sam na sliku umjesto na spajalicu[cry]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Kupnja – PTKM-R-A
100 266,00
31 265,01
40 264,00
100 262,51
5 262,02

Prodaja – PTKM-R-A
200 270,50
200 271,99
85 272,99
144 273,00
35 274,00

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Malo šira slika

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Ako ste pogledali sliku vidjeli ste da od svih dionica u portfelju PTKM ima najmanji pad a nisu baš krumpir dionice u pitanju[shocked]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

ja mislim da ova dionica ima puno više potencijala od nekih drugih pa ću i ja ući u nju, samo što je problem što ne očekujem veći rast od nje (od 30%) u sljedećih 1,5 godina – 2. E sada sa ljudima što kukaju oko ove dionice, zašto ste ju uzimali uopće i btw i da ju prodate za nekih 350 kn kada bude u što ćete drugo uložiti jer ja i ne vidim neke dobre dionice koje bi vam mogle donjeti zaradu u sljedećih 3-4 godine kao ova (osim atpl ali i to je pitanje jer bdi raste ona ne toliko koliko bi trebala, drukaju na viro ali OPREZ sa tom dionicom) , …. ja bih ju na vašem mjestu držao i požalio sam što sam ulazio u Inu a ne u nju prije 1,5 mjeseca jer na ini sam na istoj dobiti kao i prije 1,5 mj. a to je 0 kn

Onom tko trguje na virutalnoj burzi sigurno ne pada tesko ova stagnacija i gubitak jer on nikad nije ni ocekivao da ce s dobiti nesto kupiti, a niti ce gubitkom nesto izgubiti, ali onom tko trguje realnim novcem kojeg moze pretvoriti u realne vrijednosti (laptope, lcd-e, mobitele, automobile, ljetovanja,..) i time značajno utjecati na ugodu svakodnevnog zivota i te kako tesko pada i stagnacija, a kamoli pad ptkm. Za razliku od nekih drugih dionica stagnacija ptkm pada vrlo tesko (skoro jednako tesko kao i pad) zbog toga sto je vecina kupila ptkm opijena stotinama prica kako je ova dionica dobitni jocker za brzo i lako bogacenje, kako ce vec sutra na 1000kn i time ucetvorostruciti nase portfelje. Ali umjesto ocekivanog ucetverostrucenja dosao je pad. Nazalost neki nemaju snage prihvatiti da su ispali gubitnici vec se tjese nerealnim ocekivanjima i neostvarivim snovima.

Jasno mi je kad je netko slijepo zaljubljen u svoju curu/zenu pa kad nadje postara golog u odmaru popusi pricu da mu je susjedov pas strgnuo odjecu pa ovaj se sakrio u odmar dok ne nadje novu, ali kod dionica ne bi smjelo biti slijepe zaljubljenosti, onaj tko se zaljubljuje u dionice ne moze realno sagledati situaciju i sigurno ce na kraju popusiti. Dionice su cisto materijalno ulaganje, kad pogrijesis trebas imati snage sici s oblaka i reci “bio sam glup i zajebo sam” te sjesti i dobro razmisliti sto dalje. Ovdje mnogi nemaju snage sici s oblaka.

Na temelju odredbe članka 14. stavak 1., a u vezi s člankom 13. Zakona o Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga („NN“, br. 140/05 ) povodom izjave Dinka Novoselca predsjednika Uprave AZ obveznog mirovinskog fonda o navodnoj “precijenjenosti hrvatskog burzovnog indeksa CROBEX do 30 do 50%”,
Agencija izvješćuje javnost, članove mirovinskih fondova i ulagače na tržištu kapitala da je pokrenula postupak i zatražila izjavu Dinka Novoselca, radi utvrđivanja činjenica na osnovi kojih je dao subjektivna predviđanja.
Nakon što se utvrde sve relevantne činjenice i odgovornost, Agencija će u okviru svojih ovlasti poduzeti propisane zakonske mjere.

U Zagrebu, 05.ožujka 2008.

Ured za odnose s javnošću
Objavljeno:2008-03-05 14:47:08()

Bravo Hanfa………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

@cartmann

kaj još nisi uspio kupit koliko si htio? Evo ako zbilja nisi na kupnji odgovori na mojih 10 pitanja koje sam postavio 1293 str ove teme ili zauvijek zašuti. Nijedan konkretan argument osim “joj šmrc nisam uspio na vrijeme prodat” ili PTKM “stagnira”. Super genije ajde mi onda objasni zašto je sve palo 30%. Ni jednog konkretnog odgovora nisam dobio od tebe.

Jesi li prokomentirao pokazatelje? – NISI (book niti 1 p/e za 2007 16-17)

Jesi li prokomentirao NEPOSKUPLJENJE plina? NISI

Jesi li prokomentirao dobit od 50 milja nakon neznam koliko godina? NISI

Jesi li prokomentirao OGROMNU potražnju za gnojivom u svijetu? NISI

Jesi li prokomentirao POSKUPLJENJE gnojiva, kako sadašnje tako i daljnje? NISI

Tvoj jedini (i buddov) “argument” su laži da se na dionici nije moglo zaraditi zadnjih par godina, da je “ukleta” (mislim neznam što da kažem) i da je frend digao na LKPC 20%. Neznam valjda ćemo onda morati pozvati istjerivače duhova u PTKM. Kako Mika pozitivno druka o PTKM na 2000 i Gazpromu ovo je još daleko gore. Nemoj ovako pisati jer ispadaš ili totalni amater koji u toliko godina bavljenja burzom nije ništa naučio ili kao zadnji navlakač da uspiješ skupiti nešto do 270. Možda i nije tako, ali u svakom slučaju pišeš bez ijednog konkretnog argumenta. Svima je jasno da PTKM neće sutra vrijediti 800-1000 kn ali neki imaju svoja očekivanja. Moja su da je bez proširivanja kapaciteta, redovitom opskrbom plina i vrlo lako mogućom dobiti od 150 milja to i više nego realna cijena. Ajde hoćeš li sad kao protuargument navesti da se na IPKO moglo zaraditi više nego na PTKM u navedenom razdoblju i plakat kao neki špekulant što nije skočilo 200% u 3 dana?

BTW evo Vam malo čišćenja pred kraj

Transakcije
CIJENA KOLIČINA VRIJEME
271,99 24 15:58:38
271,99 100 15:58:38
270,50 100 15:58:38
270,50 100 15:58:38
270,00 10 14:42:19
270,00 15 14:42:19
269,99 11 14:42:19
269,99 100 14:42:19
269,99 100 14:42:19
269,99 100 14:42:19
269,99 100 14:42:19
269,99 50 14:42:19
269,95 50 14:42:19
265,01 1 13:35:17
265,00 50 12:09:27
265,00 8 11:37:57
265,01 44 11:37:57
265,01 6 11:25:11

@Cartmann,

Potpuno se slažem sa Tvojim stavovima, pošteno kažeš što osječa tipični dioničar nesretnog PTKM-ja, svi smo na burzi zbog zarade, nema tu nikakve lažne sentimentalnosti i velikih priča.Priznajem da mi pad odnosno možda još više stagnacija/mizerni interes za PTKM pada vrlo težko, kao i neiskorištena šansa za izlaz sa profitom u sredini januara. Priznajem isto da su me zaveli navlakači, OK, “bio sam glup i zajebo sam”. Ne pomože ništa preko hiljadu postova u zadnoj godini dana, velika večina i stilu-“to ide gore, samo još malo strpite, bit čete bogato nagradeni, Rusi, stotine varianti sa plinovodima, to vrijedi 1000, 2000, 3000 kuna….stotine stručnih analiza o podcenjenosti dionice” Još uvijek mislim da če cjena dole, naročito ako neče biti radničkog lock-upa ide ovo pod 200 kuna. Mislim da fond manageri to slute, zato nema nikakvog večeg interesa kupovati sad po 260-270. Ali ja sad ne prodajem, ako nisam na 340 zašto sad na 260. Možda ču za mjesec dana ovo požalit.

Dobaaaaar vic [thumbsup] Sad nestrpljivo iščekujemo javljanje “EuropaZdaj” [lol]

p.s. cijena PTKM nije 260 nego preko 270 [wink]

Ignore: KressoM, delux



@Cartmann
, Potpuno se slažem sa Tvojim stavovima, pošteno kažeš što osječa tipični dioničar nesretnog PTKM-ja, svi smo na burzi zbog zarade, nema tu nikakve lažne sentimentalnosti i velikih priča.Priznajem da mi pad odnosno možda još više stagnacija/mizerni interes za PTKM pada vrlo težko, kao i neiskorištena šansa za izlaz sa profitom u sredini januara. Priznajem isto da su me zaveli navlakači, OK, “bio sam glup i zajebo sam”. Ne pomože ništa preko hiljadu postova u zadnoj godini dana, velika večina i stilu-“to ide gore, samo još malo strpite, bit čete bogato nagradeni, Rusi, stotine varianti sa plinovodima, to vrijedi 1000, 2000, 3000 kuna….stotine stručnih analiza o podcenjenosti dionice” Još uvijek mislim da če cjena dole, naročito ako neče biti radničkog lock-upa ide ovo pod 200 kuna. Mislim da fond manageri to slute, zato nema nikakvog večeg interesa kupovati sad po 260-270. Ali ja sad ne prodajem, ako nisam na 340 zašto sad na 260. Možda ču za mjesec dana ovo požalit.

Čitajući ovaj Vaš post novi investitor bi se nekako i sažalio nad Vašom sudbinom , ali kad bi pročešljao nekoliko desetaka stranica unazad vidio bi da ste kupili 1200 kom , a to nije mali novac.
Teško da bi se netko sa tolikim novcima šalio na burzi i ulagao samo na osnovu foruma.
Kolega pa nismo djeca!!
Gospodine Janes Vi ste vrlo bogat čovjek i nema potrebe da vas itko sažaljeva ili čak da povjeruje da ste vi sa cca 300-350 tisuća kuna slobodnog keša navučeni.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close