PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

govorite što hoćete ali ovo me malo podsjeća na 1984.

Prvo je reducirana na 485.000 ha a sad je povećana na

Vaš link

Vaš link

Inače što se same dionice tiče vidljivo je iz aviona da se sve do 270 manje više uredno počisti.

Od travnja – bez sumporovodika!

Program Kutina – zdravi grad zaživljava. Dokazala je to i sve veća prisutnost građana na javnim raspravama, što i jest cilj čitave priče. Grad se otvara prema javnosti, a time se otvaraju i problemi koje ima svaka sredina.
Građanstvo je jučer upoznato sa Strateškom kartom buke koju trenutno u Hrvatskoj imaju jedino Kutina i Varaždin, a prezentirao ju je Danijel Husnjak, pročelnik za zaštitu okoliša u Gradu Kutini. Karta bi trebala poslužiti kao temelj za određivanje prioriteta akcijskog djelovanja u cilju rješavanja ovog problema današnjice.
Tema kakvoće zraka u Kutini izazvala je puno više pozornosti, a javnost je ovom prilikom dobila odgovore iz prve ruke, odnosno od strane stručnjaka. Program zaštite i poboljšanja kakvoće zraka, ali i program mjera koji će smanjiti emisije amonijaka i sumporovodika prezentirali su stručnjaci iz nezavisne tvrtke IRI iz Siska i kutinske Petrokemije. «Referentne vrijednosti i 2006. godine ključnim su problemom registrirale emisiju sumporovodika koji nastaje proizvodnjom čađe, što je uzrokom svrstavanja u III. kategoriju zraka, te za cilj odredile postizanje II. kategorije zraka. Mjerenjem amonijaka i lebdećih čestica kod Autobusne postaje zrak u Kutini svrstan je u zrak II. kategorije, dok je analiza istog ali na drugim lokacijama, kod Doma zdravlja, Doma Sportova i na Husainu pokazala da je zrak I. kategorije», [color=blue]obrazložio je mr. D. Rabljenović iz tvrtke IRI.
Petrokemija radi na rješavanju ovih problema odnosno prelasku zraka iz treće u drugu, a iz druge u prvu kategoriju. Uskoro će dobiti baklju koje će uz monitoring tvrtku koštati 3,2 mln kn. Njome će se eliminirati štetne emisije sumporovodika[/color], što je građanima prezentirala Sanja Šiklušić, rukovoditeljica osiguranja kvalitete i zaštite okoliša u PC Proizvodnja čađe. Baklja će biti ugrađena do 20. travnja i tada bi trebao krenuti probni rad koji će trajati do 15. lipnja. «Agencija za zaštitu okoliša u svakom će trenutku imati podatke vezane za monitoring u čađari, a Kutinčani od travnja više neće imati problem sa sumporovodikom», istaknuo je direktor Čađare, Darko Vuković.

Plan na smanjenju emisija amonijaka u periodu od 2008. do 2010. prezentirao je dr. sc. Stjepan Leaković, povjerenik Uprave za kvalitetu u Petrokemiji. To se posebno odnosi na ulaganja u pogone NPK1 i UREA2, u što se planira uložiti oko 75 milijuna kuna, a što će značajno smanjiti emisije amonijaka. U cilju poboljšanja kakvoće zraka najavljen je i postupak instaliranja tzv. 10 – minutnog monitoringa. «Na taj ćemo način biti najbliži informaciji što se dešava u našim proizvodnim postrojenjima, te ćemo moći prvi reagirati», zaključio je Leaković.
Grozdana Avirović, voditeljica Sustava upravljanja okolišem u Petrokemiji, odgovorila je na brojna pitanja vezana uz nedavna satna prekoračenja zraka, koja nisu utjecala na zakonski propisani dnevni prosjek. «Usprkos tome što nema propisanih satnih koncentracija, situacija se uvijek pozorno prati, jer mi smo si sami propisali interne kritične koncentracije i u skladu s tim se i ponašamo», obrazložila je Avirović.
O stanju kutinskih postrojenja nadovezao se Zlatko Babić, direktor proizvodnje gnojiva: «U Zapadnoj Europi 70 posto tvornica starije su od naše. Vidjeli ste koliko se ulaže, ali ulagalo se i prije toga godinama. Respektiramo sve zakone koje donosi EU i naša postrojenja mogu raditi u skladu s tim zakonima».
Tijekom rasprave oštro je reagirao Davor Rakić ispred sindikata EKN–a: «[color=blue]Zastarjela tehnologija i napisi o tome da se ništa ne ulaže u modernizaciju koji su se mogli vidjeti u nekim medijima obične su laži. Zašto se ne piše o certifikatima koje je ima Petrokemija? Bilo bi dobro kad bi se mogla izmjeriti i količina medijskog zagađenja», rekao je[/color]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

[color=blue]«Iako je bilo žestokih tonova raspravu smatram konstruktivnom. Građani su vidjeli koliko Petrokemija ulaže u zaštitu okoliša, vidjelo se da se to ne radi od jučer, te da Petrokemija ima kvalitetne stručnjake. Svi možemo biti zadovoljni mjerama koje se poduzimaju na uspješnom rješavanju pitanja kvalitete zraka u Kutini», zaključio je jučerašnju tribinu gradonačelnik Davor Žmegač. [/color]

[thumbsup][thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

mika:

BigBoss: ” mika: ” ” AZ fond je propustio dosta dionica jer su špekulirali na veći pad pa su ostali u cashu, stoga očekujem i njihov jači interes na dionici PTKM, ali što je najbitnije da baklja koja će se instalirati u 4 mjesecu na pogonu PTKM imati će 99 postotnu iskoristivost, pa će se kvaliteta zraka bitno dignuti…………….[thumbsup] Cijena PTKM kao cijena zlata 1000 dolara po dionici[thumbsup] ” Govori se da nije samo AZ u igri nego još njih. A ono što bi moglo biti dobro kažu neki da se igrači iz Dežele bude i shvaćaju važnost kutinskog diva. Ovo od 1000 USD za dionicu biti će aktualno kad se objavi proširenje kapaciteta.

Necu da mi se AZ mijesa u kupnju dok prijatelj Cartmann ne kupi koliko mu treba, pa onda moze i pisati Call opcije, nesto jeftinije da ima kupaca npr; 200kn, Ne daj jeftino jer ako se strike priblizava a cijena Underlyna raste raste i vrijednost opcije (mogo bi ti Cartmann nju prodati i po 300kn

Ne kupujem, vec sam prodao prije tjedan dana kad sam i najavio prodaju. Razlog tome je jednostavan, ja volim novac i sve što novac pruža, ne želim živjeti s glavom u oblacima nadajuci se ostvarenju bajki.

Price o kinezima, turcima, *urcima, palcima koji ce kupiti PTKM – “evo što nisu” i kako ce za dva mjeseca vrijediti trostruko se pricaju vec 2-3 godine, ali cijena stoji na mjestu, profita nema, a profit je jedino što je bitno u cijeloj prici.

Ja sam kupio ptkm prije par mjeseci kad je drasticno pala, prosjek ulaza cca. 260kn, prijatelj je u isto vrijeme kupio lkpc te je prodao nedugo zatim i zaradio cca. 20%. Ja nisam mogao prodat ptkm jer jos nije porasla, pa sam cekao, mjesec, dva, tri,…i na kraju prodao po 260kn, nisam zaradio ni kune, dok je on s druge strane šetao po dućanima kao pijani pomorac i kupovalo laptope, mobitele, digitalne fotoaparate, navigaciju za auto, odjecu s markicom,….ja nisam kupio nista jer nisam zaradio nista i svaki put kad ga vidim sjetim se prokletstva ptkm. Mnogo prica, ali para nema, ta cinjenica prati petrokemiju vec godinama, zato je pobjegao i Hakela, a prije ili kasnije ce pobjeci i vecina ostalih sanjara.

cartmann sorry al onaj dan što si ti najavio prodaju….i da su sve bile tvoje …ne bi bilo za jedan laptop

leti:

mika:

BigBoss: ” mika: ” ” AZ fond je propustio dosta dionica jer su špekulirali na veći pad pa su ostali u cashu, stoga očekujem i njihov jači interes na dionici PTKM, ali što je najbitnije da baklja koja će se instalirati u 4 mjesecu na pogonu PTKM imati će 99 postotnu iskoristivost, pa će se kvaliteta zraka bitno dignuti…………….[thumbsup] Cijena PTKM kao cijena zlata 1000 dolara po dionici[thumbsup] ” Govori se da nije samo AZ u igri nego još njih. A ono što bi moglo biti dobro kažu neki da se igrači iz Dežele bude i shvaćaju važnost kutinskog diva. Ovo od 1000 USD za dionicu biti će aktualno kad se objavi proširenje kapaciteta.

Necu da mi se AZ mijesa u kupnju dok prijatelj Cartmann ne kupi koliko mu treba, pa onda moze i pisati Call opcije, nesto jeftinije da ima kupaca npr; 200kn, Ne daj jeftino jer ako se strike priblizava a cijena Underlyna raste raste i vrijednost opcije (mogo bi ti Cartmann nju prodati i po 300kn

Ne kupujem, vec sam prodao prije tjedan dana kad sam i najavio prodaju. Razlog tome je jednostavan, ja volim novac i sve što novac pruža, ne želim živjeti s glavom u oblacima nadajuci se ostvarenju bajki.

Price o kinezima, turcima, *urcima, palcima koji ce kupiti PTKM – “evo što nisu” i kako ce za dva mjeseca vrijediti trostruko se pricaju vec 2-3 godine, ali cijena stoji na mjestu, profita nema, a profit je jedino što je bitno u cijeloj prici.

Ja sam kupio ptkm prije par mjeseci kad je drasticno pala, prosjek ulaza cca. 260kn, prijatelj je u isto vrijeme kupio lkpc te je prodao nedugo zatim i zaradio cca. 20%. Ja nisam mogao prodat ptkm jer jos nije porasla, pa sam cekao, mjesec, dva, tri,…i na kraju prodao po 260kn, nisam zaradio ni kune, dok je on s druge strane šetao po dućanima kao pijani pomorac i kupovalo laptope, mobitele, digitalne fotoaparate, navigaciju za auto, odjecu s markicom,….ja nisam kupio nista jer nisam zaradio nista i svaki put kad ga vidim sjetim se prokletstva ptkm. Mnogo prica, ali para nema, ta cinjenica prati petrokemiju vec godinama, zato je pobjegao i Hakela, a prije ili kasnije ce pobjeci i vecina ostalih sanjara.

a kaj je ovo priča za Oprah show? Mogao si prodat na 350 komotno, a tvoj prijatelj da je duže držao LKPC bi sad fino popušio. zato nemoj baljezgat. Razlika između 260-350 je 35% što je poprilična zarada. BTW samo onaj dan kad si najavio da ćeš prodat prošlo je možda 200 i kusur komada tako da neznam kome mažeš oči. Inače pogledaj malo koliko je PTKM pala u odnosu na druge dionice u veljači imaš graf negdje na forumu neda mi se sada vadit. Pišeš da cijena stoji na mjestu već godinama, a ja se sjećam da je prije ravno 3 i pol godine bilo ptkm za manje od 20 kn. Cijena stoji godinu dana kao i cijelo tržište i zato nemoj tu pisati kako jadan nisi ništa zaradio. Prodaj takve priče maloj djeci. Vidi se da si pravi investitor kada prodaješ po 260 a mogao si po 350 prije samo par tjedana. Ovo što si napisao više mi liči na dnevnik neiskusnog ulagača nego nekog tko na burzi trguje godinama.

Ovo što si napisao više mi liči na dnevnik neiskusnog ulagača nego nekog tko na burzi trguje godinama.

Meni ovo najviše liči na dnevnik iskusnog navlakača hehe……

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Te snove o kupnji po 260kn i prodaji po 350kn imaju samo klinci koji se bave glupostima jer nemaju pametnija posla, sanjare koliko bi zaradili “kad bi bilo”, “da su kojim slucajem Bill Gates” i sl., a svi ozbiljni investitori znaju da je to sto spominju u praksi nemoguce tj. jednako dobitku na lotu. Najvjerojatnije kasnije odu sracunati koliko bi zaradili da su stavili 100kn na pobjedu arsenala 2:0 s tim da ce golovi pasti u 84 i 92 minuti. Ok kad imas 10g i ne znas kako ubiti vrijeme do pocetka nastave, ali sasvim deplasirano u ozbiljnoj komunikaciji punoljetnih clanova.

Sad vjerujem da je upravo to i razlog sto mnogima ne smeta stagniranje cijene – jer jednostavno nemaju dionice, ovdje su iz zahebancije, nakon sto ih je baniralo na forum.hr ili forumu index.hr-a.

to Octopus: bilo ih je novcano vise nego sto je prijatelj dao za lkpc, da je ptkm ostvarila rast poput lkpc zaradio bi preko 30k kn samo s tim dijelom, sto je vise no dovoljno za novi mob tipa iphone sebi i curi, 5-6k kn za odjecu i obucu, 3-4k kn za navigaciju, 5-6 za nove felge na autu, 5-6 za novi lcd monitor itd.. Ovako nemam nista od nabrojanog vec umjesto toga imam sto i ostali dionicari ptkm, zaljenje sto sam ikad ušao u to, i to gdje sam ja ulazio na 260kn, mjesecima prije mene su ljudi ulazili i na preko 300kn, zato sto su podlegli pričama kako ce za par mjeseci ptkm biti na 1000+ kuna. A sad ne samo što nemaju očekivanu dobit, vec su popusili i dio osnovice. Za razliku od ovih klinaca koji se tu zezaju, ta cinjenica mene ljuti, tj. ljuti me kako sam i ja uspio biti toliko naivan i popušiti slatku priču. Nema nade, to je cinjenica, sve ostalo su slatke price umotane u celofan koje mogu popusiti samo naivci skloni vjerovanju u nemoguce. Realnost je mnogo pesimističnija.


Te snove o kupnji po 260kn i prodaji po 350kn imaju samo klinci koji se bave glupostima jer nemaju pametnija posla, sanjare koliko bi zaradili “kad bi bilo”, “da su kojim slucajem Bill Gates” i sl., a svi ozbiljni investitori znaju da je to sto spominju u praksi nemoguce tj. jednako dobitku na lotu. Najvjerojatnije kasnije odu sracunati koliko bi zaradili da su stavili 100kn na pobjedu arsenala 2:0 s tim da ce golovi pasti u 84 i 92 minuti. Ok kad imas 10g i ne znas kako ubiti vrijeme do pocetka nastave, ali sasvim deplasirano u ozbiljnoj komunikaciji punoljetnih clanova. Sad vjerujem da je upravo to i razlog sto mnogima ne smeta stagniranje cijene – jer jednostavno nemaju dionice, ovdje su iz zahebancije, nakon sto ih je baniralo na forum.hr ili forumu index.hr-a. to Octopus: bilo ih je novcano vise nego sto je prijatelj dao za lkpc, da je ptkm ostvarila rast poput lkpc zaradio bi preko 30k kn samo s tim dijelom, sto je vise no dovoljno za novi mob tipa iphone sebi i curi, 5-6k kn za odjecu i obucu, 3-4k kn za navigaciju, 5-6 za nove felge na autu, 5-6 za novi lcd monitor itd.. Ovako nemam nista od nabrojanog vec umjesto toga imam sto i ostali dionicari ptkm, zaljenje sto sam ikad ušao u to, i to gdje sam ja ulazio na 260kn, mjesecima prije mene su ljudi ulazili i na preko 300kn, zato sto su podlegli pričama kako ce za par mjeseci ptkm biti na 1000+ kuna. A sad ne samo što nemaju očekivanu dobit, vec su popusili i dio osnovice. Za razliku od ovih klinaca koji se tu zezaju, ta cinjenica mene ljuti, tj. ljuti me kako sam i ja uspio biti toliko naivan i popušiti slatku priču. Nema nade, to je cinjenica, sve ostalo su slatke price umotane u celofan koje mogu popusiti samo naivci skloni vjerovanju u nemoguce. Realnost je mnogo pesimističnija.

ne boj se prijatelju, trenutno tvornica radi svjetski i imati ćemo 100 milja eura veći prihod nego prošle godine. Cijena plina nam nije išla gore tako da ćemo nešto i zaraditi. Da si još malo čekao bilo bi i za novu LADU TURBO sa alu felnama. Još se stigneš ukrcati jer ove cijene su stvarno povoljne. Znaš i sam da tvornica vrijedi 10 više nego što je trenutna tržišna. Budi strpljiv i doći će to na svoje.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

@ Cartmann

joj sad bi rekao čega si pun. Još si pričao na forumu kako si htio prodati na 350 ali si bio pohlepan. Koje dionice nisu pale? ajdemo ovako… Dok je PTKM bila 320 (sad 260) dionica INGR je bila 60.000 (sada 40.000) ATPL na 3700 (sad 2700), INA 3400 (sada 2300). Pa molim te izračunaj postotak pada navedenih. Samo jasno mi je da na ATPL ne drukaju na dolje jer se komotno može kupiti po 2700 zbog iskrcavanja a tu je to malo teže. Dakle frend ti je prodo LKPC sa 20% zarade a ti si mogo ptkm sa 35% i sad to nisi učinio postavlja se pitanje zašto si uopće kupovao PTKM. Još si izjavljivao da se rješavam iste na 350 što navodno nisi učinio. Onda kažeš da ćeš prodati “sljedeći dan u 11 h” a u to doba je prošlo prilično smiješna cifra. I još se usudiš pisati kao neka glupa amerikanka kako si mogao za tu razliku nakupovati krpica ko u priči. Preproziran si i ako misliš pisati o ptkm piši s argumentima a ne ko neka glupača s IQom drvenog stolca.

Pozdrav!

p.s. zbilja ne volim drukanje ni u kojem smjeru pa tako ni navlačenje da će nas Gazprom sutra kupiti i sl i da ćemo imati plin po 50% nižim cijenama, ali nažalost to je na skakoj dionici normalno i svatko će o njoj pokušati misliti što pozitivnije. Ali ti si sa ovim drukom na dolje malo pretjerao. Već dugo nisi napisao nikakav pošteni argument, a vidi se da se sve čisti do 270.

Činjenica je da je ulaganje u PTKM prokletstvo, baš kao što cartmann kaže. I to nepobitna činjenica. Svi koji su je ikada kupili to jako dobro znaju, premda to neće priznati.

Hell is Empty and all the Devils are Here



Ovdje se vježba strpljenje i kapital se smrzne i čeka …………. Ali i to će doći na svoje……………[thumbsup][thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close