PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dragi kolege, ne stigoh prije 15 sati do računala pa tek sad vidim ovo divljanje na Petrokemiji. Čitam ovdje jučer neke najave o korekciji a kad ono ode ona još 10-ak% gore. Lako moguće da je donošenje Vladine odluke samo pitanje dana. Ovakav veliki promet od preko 6 milijuna kuna na ovim razinama govori sam za sebe.

Plinacro: do kraja godine plinska mreža spojit će Pulu i Slavonski Brod

U ovoj će godini ulaganja Plinacroa doseći 872,69 milijuna kuna od čega se čak 716 milijuna kuna odnosi na ulaganja u izgradnju magistralnog plinovoda koji bi do kraja godine trebao povezati Pulu sa Slavonskim Brodom. Rečeno je to u srijedu na sjednici Povjerenstva za plinofikaciju Hrvatske nakon koje je premijer Ivo Sanader pustio u rad novi Sustav za daljinski nadzor i upravljanje transportnim plinskim sustavom te magistralni plinovod Kutina-Slavonski Brod dug 108 kilometara. «Hrvatska mora učiniti sve da u energetskom smislu bude neovisna», kazao je na premijer Sanader dodavši kako se stoga ubrzano radi na pronalaženju drugog dobavnog pravca za prirodni plin.

Tek toliko. živio PM ,nije Hakela badave stavio onaj avatar

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Volim vas sve!!!!![smiley2][smiley2][smiley2]
Današnja epizoda je završena ,nastavak ,sutra !!

Ovu vijest sa Bussinessa sam jednostavno morao postati:(naglasak plinovo do Kutine!)

Premijer Ivo Sanader pustio je u rad magistralni plinovod Kutina-Slavonski Brod te sustav daljinskog nadzora i upravljanja plinskim transportnim sustavom.

Na tom pravcu predviđaju se daljnja širenja plinskog transportnog sustava prema susjednim zemljama, kao i prihvat novih količina prirodnog plina s Bliskog istoka i Kaspijske regije te spoj na mađarski i srpski plinoopskrbni sustav.

“Ovu zimu lakše ćemo premostiti jer je Hrvatska među rijetkim zemljama koje će trošiti 70 posto vlastitog plina i malo uvoziti”, kazao je član Uprave Ine Mirko Zelić.

Zahvaljujući velikim investicijama u plinovode Hrvatska će iduće godine raspolagati s milijardu prostornih metara plina iz Jadrana, 1,2 milijarde s kontinenta, a s ruskim plinom iz uvoza do potrošača će stizati čak 3,2 milijarde prostornih metara plina. Puštanje u rad plinovoda Pula-Karlovac očekuje se u studenom, dok će kompletan pravac do Slavonskog Broda proraditi 18. prosinca.

Na tom prilikom održanoj sjednici Nacionalnog povjerenstva za plinofikaciju premijer je istaknuo da država nema namjeru stati na plinovodu Pula-Karlovac i te da će se ići na plinofikaciju Dalmacije, najvjerojatnije sve do Dubrovnika. Apelirao je na župane da odmah započnu na stvaranju preduvjeta za plinofikaciju gradova na trasi plinovoda, što sada ide presporo.

Rijeka će se na jadranski plin moći priključiti već krajem godine, a veliki istarski potrošači kao što su Uljanik i pulska tvornica stakla dobit će upola jeftiniji plin.

“Hrvatska treba učiniti sve za vlastitu energetsku neovisnost. Želimo se uključiti u plinovod Nabucco koji dovodi kaspijski plin u Europu, a treba graditi i terminal za ukapljeni prirodni plin. Lokacija za terminal bit će brižljivo razmatrana, a Krk će se tretirati kao i sve ostale potencijalne lokacije”, rekao je Sanader.

Ako je zbog ove vjesti Petrokemija narasla 9%, onda meni više ništa nije jasno. Šta su oni koji su danas kupovali dionice Petrokemije do danas mislili da se plinovod nikad neće napravit, a Petrokemija neće dobivat plin s Jadrana, a sad im je sve jasno i sigurni su oko dostave plina. A sve samo zato jer je Sanader pritisnija Enter na tipkovnici. Da je 3 puta pritisnija Enter možda bi dionica narasla 27%?

Svašta! Jesmo mi Hrvati blesav narod!

Evo malo novih – starih saznanja o PTKM pa će vam biti malo jasnije ovo divljanje cijene :
– jadranski plin morao bi biti jeftiniji od uvoznog
– redovna isporuka plina tijekom cijele godine ne bi narušila pozitivno poslovanjePTKM
– fiksni troškovi za vrijeme hladnog pogona (zimi kad ne proizvodi) veći su od razlike u cijeni plina od komercijalne do povlašten
– mogućnost plasmana dodatno proizvedene robe su veliki
– planirana privatizacija, ima i još ali više neću reći.
– ulaz u dionicu više investicijskih fondova (znam neke ali isto neću reći)
– prijatelji moji ljubitelji TA i ostaslih analiza, osnovno pravilo kod ovakvih izvanrednih događaja ili preuzimanja firme možete ih slobodno obisiti mačku o rep (sory gospon znanac i cartman inače jako cijenim vaš trud i vaše mišljenje na ovom forumu)
– o cijeni neću sada govoriti koliko i da li će to ići gore to prepuštam ostalim forumašima
– priznajem ja sam do grla u PTKM i još nisam prodao ni jedu, dosta sam je nadokupljivao čak i sada preko 200.
– Dota su sada interesantni parametri P/E i ostali te bi bilo dobro da to gradivo netko ponovi, za TA već sam napisao zašto nije primjenjiva sada na ovoj dionici,

danas na dnevniku: spajanjme magistralnog plinovoda pu-ka hrvatska zadovoljava 70% plina iz vlastitih izvora!!!
[smiley2]

Čini mi se da ovo ide samo u jednom smjeru,na nominalu uskoro vjerujem. Ovaj plin, oprost dugova, itd…
Pogledajte broj ulazaka na ovu temu, pa veći je od jedne Plive, nevjerovatan optimizam. Možda glupa opservacija ali ima tu nešto. Unutra ulaze i oni koji su rekli nikada više, hehe. NE treba ovdje ni P/E ni TA. Ima i onih koji stavljaju 100% portfelja unutra 🙂 Ne bi me začudilo da mi sutra dođe kolega i kaže založio sam kuću za PTKM.
Simpatična dionica, imao prodao pa opet planiram useljenje uskoro.
[smiley2]

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.


Čini mi se da ovo ide samo u jednom smjeru,na nominalu uskoro vjerujem. Ovaj plin, oprost dugova, itd… Pogledajte broj ulazaka na ovu temu, pa veći je od jedne Plive, nevjerovatan optimizam. Možda glupa opservacija ali ima tu nešto. Unutra ulaze i oni koji su rekli nikada više, hehe. NE treba ovdje ni P/E ni TA. Ima i onih koji stavljaju 100% portfelja unutra 🙂 Ne bi me začudilo da mi sutra dođe kolega i kaže založio sam kuću za PTKM. Simpatična dionica, imao prodao pa opet planiram useljenje uskoro. [smiley2]

Zasto je ova dionica tako popularna valjda ne znaju ni PTKM-ovci.
Usao sam – izasao, profitirao 30%, dosta za mene.
Osobno, trenutno ne bih ulagao ni 20% portfelja, a kamoli sto vise.
Mozda se varam, jer sam poprilican defenzivac, ali ja PTKM-u ne bih jos dugo vjerovao…[smiley6]

No respect

Razmislite malo kolega SLK, na stranu psihologija mase i euforija “malih riba” i špekulacije, ali zar zaista misite da bi cijena unatoč tome porasla s nedavnih 140 na sadašnjih skoro 220 da određeni veliki igrači nisu dobili određene informacije i garancije od kako se popularno kaže “izvora bliskih Vladi” o zamjeni duga za vlasnički udio. Mislite li da su skoro 7 milijuna prometa danas na ovakvim razinama po prosječnoj cijeni od skoro 210kn zaista napravile samo te “male ribe” navučene u ovom valu euforije? Čisto sumnjam i mislim da Petrokemija definitivno nije odsvirala svoje zadnje melodije u ovom rastu, a pravi koncert se očekuje kada Vlada tu odluku zaista i donese.

Pustite pesimiste nek pričaju što hoće, mi idemo dalje,ali ako osjetite da klizi dolje NE STAVLJAJTE NALOGE NA PRODAJU!!!![smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Nekako imam osjećaj, kolega Hakela, da ste i vi dobili “određene informacije” [smiley2][smiley11]

New Report

Close