PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da su naši političari nesposobni, nije neka novost. No, ako je PTKM funkcionirala i radila svih ovih godina i malo po malo uspjela doći do pozitivnog poslovanja, funkcionirat će i dalje. Pitanje plina nikada neće biti problem koji bi onemogućio rad PTKM jer bi onda u pitanju bila sjetva kao i poljoprivredna proizvodnja u HR, a to si niti jedna vlast neće dozvoliti.

Ignore: KressoM, delux


Da su naši političari nesposobni, nije neka novost. No, ako je PTKM funkcionirala i radila svih ovih godina i malo po malo uspjela doći do pozitivnog poslovanja, funkcionirat će i dalje. Pitanje plina nikada neće biti problem koji bi onemogućio rad PTKM jer bi onda u pitanju bila sjetva kao i poljoprivredna proizvodnja u HR, a to si niti jedna vlast neće dozvoliti.

No bez velike i konstantne količine plina nema ni velikog rasta ove dionice. I dalje će PTKM biti lokalna prčvarnica jer ma koliko god u svijetu bude velika potražnja za gnojivom i da se plača suhim zlatom PTKM neće imati šta ponuditi.
Dečki vlak nam je pobjegao. Ostajemo lokalci.

Vrana:

” Prekinite vec jednom navlaciti sa tim Gazpromom i njegovim preuzimanjem Petrokemije. Hrvatska je popusila plinovod i nikakav njen geografski polozaj u centru plinovodne mreže joj nece pomoci. Nesposobnos, aljkvost, ljenost i korupcija nasih politicara su opet pobijedili. Prihvatite to i ne navlacite. Budimo realni i biti ce bolje. Ja imam dionice Petrokemije, da ne bude zbunjole.

Potpisujem kolega tekst u cijelosti! Što se navlačenja tiče, na ovoj dionici ga ima više nego na ijednoj od cijelog poslovnog foruma. Glede unatoč, cijena dionice je tamo gdje je bila i lani, a kad krene “podjela” biti će i manja.

nevjerojatno malo je istine je u vašem postu:
1. 3Q 2006 je iznosio [color=blue]-85.278 milijuna kuna [/color] cijena dionice na bruzi je bila između 220kn -240kn prije objave izvješča
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/PTKM-fin2006-3Q.xls

2. 3Q 2007 je iznosio [color=blue]+ 13.714 milijuna kuna[/color]
današnja cijena osilira od 260-270kn
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/PTKM-fin2007-3Q.xls

Kolega ovo su neosporive činjenice, i sve što se pisalo u vezi poslovanja tvrtke je istina.
Da li će sutra PTKM vrijediti 2XX kn ili 3XX kn je smiješno i nepotrebno govoriti jer o tome ne odlučjujemo mi forumaši već puno veće face.
Burza će od danas pa u narednih 5 godina pravilno vrednovati cijenu ove dionice.
Vjerovao sam u ovu priču i u 2006g pa mi nije teško vjerovati i 2011 godine.
Pozdrav svim strpljivim i neumornim kolegama.-

[thumbsup]

p.s.
tržišna kapitalizacija Petrokemije je 897 milijuna kuna
p/s = 04,5
Prije ili poslije sve dođe na svoji.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Što se navlačenja tiče, na ovoj dionici ga ima više nego na ijednoj od cijelog poslovnog foruma.

Definitivno! Što pozitivnog što negativnog. Ja sam za svoje dao argumente u svojih 10 točaka. Jedino se plonker udostojio odgovoriti (ako se ne varam), a svi ostali “nemaju vremena”. I još nešto – ja pišem o firmi a ne o dionici. To što ste vi kupili na tadašnjem ATH na 240 je Vaš problem (ne govorim o dijoničaru sad nego općenito da nebi bilo zabune). Inače volim argumentirano pisati ali ovdje više ima drukera na dolje bez ikakvog argumenta. Ja na Gazprom nisam računao jer i ako se desi to je samo jedan veliki plus.


PTKM sa ovim kiksom Vlade postaje brodogradilise usred pustinje.
To da ce sagradit skladiste plina je preljevanje iz supljeg u prazno.
Svi mi jako dobro poznajemo nase politicare ali cesto noseni emocijama znamo zaboravit kakva je to ekipa.
I ja sam prije koji dan na trenutak zaboravio, ali sam se danas brzo otrijeznio.
Zivjela Hrvatska!

U vremenu kada je potražnja za gnojivom kakva je mislim da je PTKM daleko od “brodogradilišta usred pustinje”. Da još jednom ponovim računicu što bi se sve riješilo kada bi imali adekvatno skladište plina.

Po zimi – cca 1.12.-1.3. (mada je i to sad skraćeno s obzirom na sve topliju klimu)
PTKM u 3 mjeseca utroši 130 milijuna kubika plina, a HEP oko 170. Sve skupa 300 kubika gdje INA gubi razliku između cca 0,9 kn i 1,1 kn za koliko uvozi (mada nisam siguran dali je 100% točan podatak)

Ako uzmemo da po ljeti INA izveze jako puno plina Talijanima po max 0,4 kn po m3 jer nezna kud će s njim onda ispada da bi se racionalnim skladištenjem plina uštedjelo najmanje 200 milijuna kuna godišnje. Da skladište košta najviše milijardu kuna samo uz uštedu u INAi ono bi se kroz 5 godina otplatilo.

Također da nema Petrokemije i HEPa koji u vremenu dok nema zahlađenja potroše još cca milijardu kubika plina ispada da bi za razliku od 0,9 kn (cijenu po kojoj prodaju skuplju NAŠIM FIRMAMA) i 0,4 kn (cijenu koju prodaju Talijanima) INA bila u gubitku od 500 milijuna kn. Po tome ispada da je to što INA izgubi po zimi zato što jeftinije prodaje hepu i petrokemiji zapravo kikiriki prema tome koliko ju isti po ljeti “spašavaju”. Dakle molim lijepo kontraargumente potkrijepljenje brojkama. Ako moja računica ne stoji htio bih da mi netko kaže točniju. Ako nema neke “kontra” brojke neka ne komentira moj post. Hvala!


[qAko moja računica ne stoji htio bih da mi netko kaže točniju. Ako nema neke “kontra” brojke neka ne komentira moj post. Hvala!

kolega
Kolega sam Mesarić u svom intervju u businessu je rekao da je nakon plinovoda Pula – Karlovac udio u opskrbi domaćim plinom u RH porastao sa 60 na 70%.
Koliko Ina zarađuje na plinu vidi se u izvještaju za 3Q 2007.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Vidi tko to još kupuje

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
[color=blue]3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 217.363 6,51 Skrb. račun [/color]
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 91.729 2,75 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 55.412 1,66 Skrb. račun
7. HPB D.D. 43.053 1,29 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 33.802 1,01 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 33.645 1,01 Skrb. račun
Ukupno: 79,73

Ja bi na njihovom mjestu prodao sav udio u Yari a to je oko 1,3 milijarde Kn i kupio sve u PTKM jer će im se to isplatiti, ali po svojem djelovanju to i rade, jer ako bi naglo kupovali cijena bi išla samo gore…… Bravo Bank of New York………

Evo i cijene gnojiva do 21.02.2008.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Prekinite vec jednom navlaciti sa tim Gazpromom i njegovim preuzimanjem Petrokemije.
Hrvatska je popusila plinovod i nikakav njen geografski polozaj u centru plinovodne mreže joj nece pomoci.
Nesposobnos, aljkvost, ljenost i korupcija nasih politicara su opet pobijedili. Prihvatite to i ne navlacite.
Budimo realni i biti ce bolje.
Ja imam dionice Petrokemije, da ne bude zbunjole.

Good point, i ja ih jos imam jer ih danas nisam stigao prodati, ali sutra oko 11h cu se prikljuciti kolegi Hakeli [bye], nadam se da nece pasti odmah po otvaranju..

Vrana:

Prekinite vec jednom navlaciti sa tim Gazpromom i njegovim preuzimanjem Petrokemije.
Hrvatska je popusila plinovod i nikakav njen geografski polozaj u centru plinovodne mreže joj nece pomoci.
Nesposobnos, aljkvost, ljenost i korupcija nasih politicara su opet pobijedili. Prihvatite to i ne navlacite.
Budimo realni i biti ce bolje.
Ja imam dionice Petrokemije, da ne bude zbunjole.

Good point, i ja ih jos imam jer ih danas nisam stigao prodati, ali sutra oko 11h cu se prikljuciti kolegi Hakeli [bye], nadam se da nece pasti odmah po otvaranju..

HA,.HA!
Pa ti si veliki burzovni mag, i sigurno nikad ne bi nama malima rekao da ćeš prodati sutra prije nego što isto učiniš ili si učinio.[/u]
Teško mi je i zamisliti i sumljam da si tako naivan!!!

[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Vrana: ” Prekinite vec jednom navlaciti sa tim Gazpromom i njegovim preuzimanjem Petrokemije. Hrvatska je popusila plinovod i nikakav njen geografski polozaj u centru plinovodne mreže joj nece pomoci. Nesposobnos, aljkvost, ljenost i korupcija nasih politicara su opet pobijedili. Prihvatite to i ne navlacite. Budimo realni i biti ce bolje. Ja imam dionice Petrokemije, da ne bude zbunjole. ” Good point, i ja ih jos imam jer ih danas nisam stigao prodati, ali sutra oko 11h cu se prikljuciti kolegi Hakeli [bye], nadam se da nece pasti odmah po otvaranju..

Znači onda ćeš uložiti sa Hakelom u Republiku Srpsku[lol] [lol] [lol]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

@ bigboss
Može link s kojeg čitaš one cijene? Zahvaljujem

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

Odlično, sutra se stavljamo na 260 kn da nam Cartman proda PTKM. No nekako sam mišljenja da od te prodaje ništa biti neće. Razlog? Već je poodavna prodao! [lol] [lol] [lol]

Ignore: KressoM, delux

Meni je promakao ovaj članak o Rusim, pa ako ga ponavljam unaprijed se ispirčavam:

http://www.slobodnadalmacija.hr/20080123/novosti01.asp

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close