PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da nam je neko pričo da će PTKM biti jača po prometima od TDR-a ne znam di bi ga spremili.
Više manje sve je jasno osim tko prodaje ovako nisko, a jasno je da je kupnja jaka na ovoj razini

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

do 212 još 1765 komada

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Nije ti to valda izlaz ?????[smiley9]


Poštovana gospodo, Pratim forum duže vrijeme ali nemam previše vremena za aktivnije sudjelovanje. Dozvolite mi par riječi o Petrokemiji. Mislim da je pogrešno petrokemiju nazivati gubitašem jer taj gubitak nastaje kao posljedica visokog iznosa amortizacije u računu dobiti i gubitka. Moje iskustvo govori da su gubitaši firme koje prestanu fakturirati ili iz godine u godinu smanjuju ukupni prihod. (PTKM iz godine u godinu povećava prihod, osobito prihod iz inozemstva) Iznos amortizacije predstavlja cca. 10% od vrijednosti materijalne imovine u bilanci što govori da postoji skupa oprema koja očito nešto proizvodi i prodaje. Nadalje ako pogledate omjer tržišne kapitalizacije i ukupnog prihoda kod petrokemije koji trenutno iznosi 0,21(današnja cijena/prihod iz 2005) dobijete ubjedljivo najmanji omjer od većine firmi koje kotiraju na burzi.(ADPL 0,39; AUHR 0,87; ATPL 0,8; BD62 0,93; KOEI 0,47; TNPL 1,39( a ova dionica npr. može i bolje); THNK 0,61 itd. (podaci su računani prije cca mjesec dana tako da nemojte zamjeriti na ažurnosti) Dalje, PTKM je u ovome trenutku vrlo poželjan partner za tri velike banke u RH koje prate poslovanje izvoznih subjekata što će značajno pridonijeti poboljšanju likvidnosti i dodatnom smanjenju troškova u vidu rabata kod dobavljača i smanjenju financijskih rashoda (kamate). Sve ovo govori da je PTKM potencijalni dragulj burzovnog tržišta koji vrlo lako može eksplodirati u svakom trenutku odnosno od amortizacijskog gubitaša postati i papirnati dobitaš.

PROČITAJTE OVO ALI TEMELJNO !!! napisano dana 19.07 06.
POZDRAV !!!!

Potvrdilo se da psihološka granica na okrugloj brojci kod ove dionice ne igra nikakvu ulogu.
Naime poklopilo se više pozitivnih faktora koji zajedno sinergijom djeluju nezaustavljivo, a ovo je tek početak.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Nije ti to valda izlaz ?????[smiley9]

ne, onaj ko to zatvori fino zarađuje do 300

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


hakela9: ” Nije ti to valda izlaz ?????[smiley9] ” ne, onaj ko to zatvori fino zarađuje do 300

Znam da si u pravu ali nemoj više spominjati brojke, djeluje kao nedaj Bože nekakovo navlačenje!!!


mika: ” hakela9: ” Nije ti to valda izlaz ?????[smiley9] ” ne, onaj ko to zatvori fino zarađuje do 300 ” Znam da si u pravu ali nemoj više spominjati brojke, djeluje kao nedaj Bože nekakovo navlačenje!!!

nije to navlačenje jel brojke koje spominjem su daleko ispod onoga što će biti.

pozdrav.

možda može pomoći paralela između gubitaša na čelu sa brkom i cifre po kojoj će se prodati.(odnos prodajna cijena/promet )
Da se PTKM proda po cijeni koja je trenutno to bi iznosilo 0,29 !!!!!!!! u odnosu na ukupni promet,
a kod Plive je to cca 2,08 (bez eventualnog povećanja ponude)

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

zatvoreno na 220

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

danas nadokupio malo PTKM, kad ono odeeee ima li kakav info da ga još nadokupim.
hakela ako ima koja informacija podijeli je i nama ostalim forumašima.

tvornice radnicima, zemlju seljacima!

Što će ti informacija neka nova, vidljivo je da neko veći ulazi jer otkuda inače ovako veliki prometi. I sam znaš da je sljedeći korak Vlada treba napraviti, a to može biti svaki čas. U svakom slučaju situacija vrlo zanimljiva.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Pa po zurbi kojom ovaj veliki skuplja, mislim da ce novosti uskoro.

New Report

Close