PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E moj prijatelju, kakav si ti skok očekivao od dionice koja će se dijeliti radnicima po povelikom diskontu.
To ti je nešto kao u Srbiji, 4 miljona građana dobiva dionice u vrijednosti 1.000 eura. To ti je 4 mrld eura, pa sad ti razmisli kamo će njihova burza……………………………………..[bye][bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


EuropaZdaj: ” U poplavi pretjeranog optimizma s jedne strane, a isto tako i pesimizma s druge strane, ja bih molio da netko dade neki realan doprinos određivanju tržišne vrijednosti ptkm-r-a u ovom trenutku. Moj prijedlog: neka netko odgovori koliko država ima udjela u tvrtkama čije dionice reagiraju na vijesti o poslovanju. Bojim se da ptkm-r-a jedino reagira na vijesti o mogućoj privatizaciji, a cijena će doći na svoje tek nakon najave konačne odluke o privatizaciji. ” To je vrlo teško, ako ne i nemoguce, jer velik broj Hr dionica ne prati zdravu logiku, ptkm je jedna od predvodnika tog trenda. Nemam vise volje iščekivati PTKM, kupio sam ga prije cca. mjesec-dva po 260kn, sad ga nisam želio prodati jer sam ocekivao bar nekakav rast, kako je krenulo prije par dana ocekivao sam pozitivan trend, ali čorak, jucer opet pad, cijena ne ide nigdje. [bye]

hmm[undecid]
ako me sječanje ne vara, mislim da si taman u to vrijeme-prije mjesec dva prognozirao cijenu od 215 i čak ispod 200kn[shocked][shocked]
dalo bi se izvuć i nešto istine o tvojoj kupnji/prodaji i vezanim postovima ako se čita unazad

smiješna su ova drukanja gore dole postala
[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

pišite i pjevajte što god, samo dajte malo to na višu razinu, pa nismo djeca

Vrijednost dionice TNH samo je jučer skočila 9,3%. Yara najveći igrač u tom biznisu povećala je vrijednost dionice u godinu dana 130%. Arapi povećavaju svoje kapacitete, ruske gazde đubretara postaju najbogatiji ljudi. Prema njihovim najavama trend potrošnje gnojiva tek kreće. Mi to znamo iz poslovanja ptkm i iz projekcija potreba poljoprivrede u idućim godinama. Cijena dionice ptkm je jedina u stagnaciji na zemaljskoj kugli iz ove branše u zadnjih godinu dana, a čak možemo reći i da pada. Netko ima moć kontrole ove dionice, samo je pitanje koliko još dugo.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

neki dan mi kaže jedan lik PTKM neće na tender ona ide u privatizaciju [shocked]

također veliki problem ove dionice je neznanje naših ulagača. Masa ljudi i iz financijskog svijeta nema blage veze da je gnoj iz Kutine među najkvalitetnijim na svijetu. A kad im se kaže da ptkm prodaje 100% svoje proizvodnje misle da ste spremni za Vrapče.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Kupnja – PTKM-R-A
20 268,50
10 268,00
165 267,01
160 267,00
267 266,00

Prodaja – PTKM-R-A
38 272,98
54 273,00
200 276,00
6 277,56
200 278,00

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


hmm[undecid]
ako me sječanje ne vara, mislim da si taman u to vrijeme-prije mjesec dva prognozirao cijenu od 215 i čak ispod 200kn[shocked][shocked]
dalo bi se izvuć i nešto istine o tvojoj kupnji/prodaji i vezanim postovima ako se čita unazad

smiješna su ova drukanja gore dole postala
[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

pišite i pjevajte što god, samo dajte malo to na višu razinu, pa nismo djeca

Sjecanje te vara, kad sam kupio to sam i napisao te ponovio vise puta. I ti to dobro znas, ali cim vidis moj nick prestrasis se da bi svojim komentarima mogao naškoditi tvom navlačenju pa izmišljaš razne neistine.

Što se mene tice ne moras se bojati, ja ti nisam nikakav problem, a i meni je potpuno svejedno sto ti radis (ako Hanfu nije briga, zasto bi se ja brinuo).

Tvoj problem je cijena u gornjoj liniji, ali taj problem ne možeš rješiti lažima na forumu, ona je napobitna činjenica koja kao hladan tuš trgne sve koji su popušili priče o tome da će ptkm biti 900kn do kraja 2007 (da 2007), ili price kad je bila na 350kn da je to zadnji vlak prije no sto odleti na 2000kn.

love me tender, love me truth

[color=blue]Worldwide fertilizer demand expanding
Feb 11, 2008 11:11 AM, By David Bennett
Farm Press Editorial Staff [/color]

CHS is the nation’s largest cooperative marketer of grain and a leading wholesaler of crop nutrients that does business worldwide. As such, the company has insight into commodity markets around the world.

Recently, Timothy Chrislip, CHS director of product management and business development, spoke with Delta Farm Press about the fertilizer market and how producers can help suppliers keep nutrients from running short. Among his comments:

A general market update…

[color=blue]“On the fertilizer side, the markets continue to be strong. The global agriculture market has good commodity prices. So European countries, India, China and others are bidding against us for fertilizer products. That’s pushing prices up as anticipated demand outstrips supply.”[/color]Should farmers be watching for more steep rises in fertilizer prices?

“It’s really hard to call. There has been a $75-per-ton increase in phosphates over the last 10 days (since Jan. 4). That was led by a huge increase in sulfur prices that is used to make phosphates.

“The price of ammonia — used in the production of DAP and MAP — is also going up.

“I expect prices to continue moving up. I don’t expect any huge increases in the near term, but the latest increases haven’t been felt by the growers yet.”

Are you finding it difficult to even find product?

“There is a problem with potash. We’re flat short and probably will be through May.

“There’s a host of reasons for that. One of the big ones: last summer a large Russian potash mine — responsible for about 1.2 million tons per year — flooded and is no longer operational. Potash is very tight given the increased demand drive by strong commodity prices.

“Until Canadians bring more production on line over the next two or three years, potash will remain very tight. In some cases, there simply won’t be enough available.

“With phosphates and nitrogen, we should be able to find enough. The real question with both is will the grower and dealer make commitments early enough to get it in the right location?

“One of the challenges we have is growers often want to wait until February or March to decide how much corn versus beans versus rice to plant. The longer a grower waits to make that call, the more difficult it is for us to get product in place to meet his needs.

“And prices are so high that dealers aren’t terribly anxious to take product in simply on a bet that area growers will plant more corn. The quicker and better the grower can communicate with the dealer about planting intentions, the better we’ll be able to set up supply when they need it.”

On growers helping suppliers…

“Growers need to make decisions earlier, if possible. We’re rapidly getting to point where if you wanted another cargo of Middle East urea, by the time it’s bought and shipping is finished, it could be 90 days.

“That’s the kind of lead-time involved in the process and shows why it’s vital for the dealers to know what the growers will need early. The dealer can then get to us and other suppliers and let us know what needs to be brought in.”

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

“Petrokemija ima tehnologiju današnjice”

„Sa izraubanim postrojenjima koja proizvode zrak treće kategorije Petrokemija ne može u Europu. Do tada je ostalo tri godine i zato želim da se država koja je većinski vlasnik Petrokemije odredi i donese plan modernizacije Petrokemije.“, rekla je danas na konferenciji za novinare županica Marina Lovrić. Dodala je kako je: “Nedopustivo da pet Mjernih postaja u Kutini kontrolira Petrokemija i da se ne zna kakvo je stanje na njima izmjereno.”
Osvrnuvši se na prekoračenja razina amonijaka i sumporovodika županica je rekla kako je nezamislivo da Inspekcija zaštite okoliša ne može utvrditi uzrok tih zagađenja već da krivnju prebacuje na meteorološke prilike. “Ako vjetar puše u ovom smjeru onda znači da je zagađenje u Kutini. Postavlja se pitanje što se zbiva s Lonjskim poljem kada vjetar puše u njegovu smjeru.” – rekla je Lovrić najavivši što hitnije postavljanje jedne Mjerne postaje u područje Lonjskog polja.
“Hoće li Petrokemija kao naša strateška industrija ući u EU sa zastarjelom tehnologijom pa onda biti zatvorena?“ zapitala se županica i dodala: „U tvornici radi oko tri tisuće ljudi, od čega zapravo egzistira cijeli grad. Država se mora jasno očitovati o modernizaciji Petrokemije jer jedino ulaganja u modernizaciju jamče podizanje razine kvalitete proizvodnje i uvjeta rada, zaštitu okoliša i opstanak poduzeća”.
Na konferenciji za novinare županica je rekla kako gradovi i velike industrije financiraju lokalnu mrežu praćenja kvalitete zraka. „Grad Kutina ove godine za to izdvaja 80.000 kuna, što je manje i od Siska i od Petrinje. Samo još Petrokemija nije odredila iznos kojim će financirati spomenutu mrežu. Petrokemija nam je svima vrlo važna u gospodarstvu. No, želimo i proizvodnju ali i čist okoliš”, komentirala je županica Marina Lovrić te pozvala saborske zastupnike, načelnike općina i gradonačelnike s područja Županije na lobiranje prema hrvatskoj Vladi koja treba donijeti plan investiranja u modernizaciju kutinske Petrokemije.
[color=blue]Boris Mesarić, predsjednik Uprave Petrokemije, priznaje da je za vikend bilo prekoračenja zbog inverzije zraka, a na pitanje novinara o modernizaciji županici je ponosno poručio da Petrokemija ima tehnologiju današnjice. Kutinčanima poručuje da od travnja smrada sumpora više neće biti, a uskoro ni osornog mirisa amonijaka. „U zadnjih 6 godina Petrokemija je investirala više od 350 milijuna kuna u svoja postrojenja. U travnju će biti gotova izgradnja jedne nove baklje za spaljivanje dimnih plinova čime ćemo eliminirati H2S iz zraka, a u tijeku je investicija vrijedna 24 milijuna kuna za izdvajanje amonijaka iz dimnih pliva. Kad se to dovrši smanjit će se i koncentracije amonijaka u zraku.“, poručuje Boris Mesarić.[/color]

Petrokemija je baš vodila računa u vezi ekologije stoga je uložila oko 100 milijuna Kn u zadnjih 6 godina u tehnologiju vode i zrak oko tvornice, kako je Mesarić napomenio da će uvesti novu baklju ali i eliminirati amonijak iz dimnih plinova, stoga radi se puno, ali i država radi ubrzano u proširivanju kapaciteta i povećanju proizvodnje, upotrebom plina a ne više lož ulja zagađenje se smanjilo za 80 posto, a daljnjim ulaganjem i kontinuranim ulaganje postići će se ono čemu se teži ekologija i proizvodnja kao vodeća tvornica u jugoistočnoj i središnjoj Europi u proizvodnji gnojiva………
[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

@Budd,

U potpunosti se slažem sa tobom, neče to (vrlo vjerovatno) gore pa da se svaki dan šalje po 100 postova, koji neumorno hvale ovaj “biser”. Nevjerovatno da imaju neki forumaši još toliko energije, kad vide da veliki igrači u potpunosti ignoriraju njihove pozitivne preporuke. Slažem se da mogu nasjesti samo mali dioničari. OK, sve je potpuni rulet, može se i dogoditi čudo slično sredini januara, ali sad če biti ljudi oprezniji.
Slažem se sa tobom da če jednog dana i PTKM porasti, ali mislim da če za to trebati najmanje 1 ili 2 godine. Do tada 260+-10%. Brez lock-upa za radnike još dubljije.

Za razliku od tebe (koji si na vrijeme izlazio) ja imam PTKM dionice !

uzeo danas jos 100 komada,nisam mogao odoliti
udio ptkm u portfoliu 50%[thumbsup]

New Report

Close