PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izvor nisi napisao, a to je:

Vaš link

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica


edo: ” Molim vas lijepo pokušajte mi nabrojiti 20 dobrih fimi u Hrvatskoj,.. ” Petrokemija je po svim pokazateljima izuzetno loša firma, ali je PTKM, po svim pokazateljima, izuzetno dobra dionica. [smiley2]

Firma koja iz godine u godinu povećava promet (izvoz pogotovo), a gubitak je najvećim dijelom posljedica visoke amortizacije (o svemu tome je već dosta postova napisano) nemože biti loša a zadnje što bi napravio nazvao je izuzetno lošom firmom.
Slažem se da je izuzetno dobra dionica za investitore u što smo se svi uvjerili ovih dana, a najbolje tek slijedi.

Na kraju jedno pitanje za sve: Da li se nekom iz Slovenije isplati kupiti PTKM, ako ona pokriva najveći dio potreba slovenskog tržišta za umjetnim gnojivom?

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Na kraju jedno pitanje za sve: Da li se nekom iz Slovenije isplati kupiti PTKM, ako ona pokriva najveći dio potreba slovenskog tržišta za umjetnim gnojivom?

Da, i? [smiley9]

No respect

Svako veće seosko imanje treba Petrokemijine proizvode, pa tako i Slovenija.

Zar misliš, Mika, da bi netko iz Slovenije kupio PTKM zbog slovenskog tržišta?

Evo da vam tata beholder malo donese ekskluzive:
u ovom trenutku u tjekku su razgovori između Sanadera i čelnika INE o izdvajanju plinskog businessa. na pitanje, što će biti sa cijenom plina u zimi, Polančec odgovara:” strpite se i sve će se iskristralizirati u rujnu (što znaći ovih dana! tj. nakon današnjeg sastanka!)

Bojim se da se sve odvija u dlaku kako sam predvidio (vidi moje ranije postove), a cijela prića se u natuknicama svodi na:

1. INA već 3 godine ne dobiva odobrenje vlade da poskupi cijenu plina (hoće li takav tretman imati i nova kompanija kojoj je to core-business?)
2. INA želi, kad već ne može kontrolirati cijenu plina, želi osigurati kontrolu/monoplo na: DOBAVNE PRAVCE (prvenstveno budući LNG terminal) i potpuno kontrolu nad skladištem plina (ideja je da kad već ne mogu kontrolirati cijenu plina, mogu zarađivati od pratećih djelatnosti.
3. Vlada nalaže INI da izdvoji prateće djelatnosti u zasebnu firmu (sada se moram samohvaliti…ova odluka vlade je potpuno moja zasluga! ja sam uvjerio ministarstvo da počne razmišljati u tome pravcu i samostalno srušio inine prijedloge o zakonskim odredbama pratećih djelatnosti[smiley2])
4. INA daje kontru (kao u preferansu) da će onda izdvojiti kompletni plinski business kojem će se onda po defaultu imati višu cijenu plina (tržišnu cijenu!!)
——————-da danas
budućnost kako ju vidi INA:
1. INA prodaje plinski business, po mojoj procijeni E.ON-u (to je za mene i RhurGas) , a zadržava sklaišta i LNG, u formi u kojoj zakonski smije I ZADRŽAVA PLINSKA NALAZIŠTA!!!
2. Nemci ko nemci…riješavaju pitanje profitabilnosti po istom modelu kako su to napravili u HT-u (jeste li primjetili da u zadnje vrijeme malo više trošimo na telefon nego prije?!?[smiley1])
3. INA prodaje njemcima svoj plin, ali sada po europskim cijenama!

Pitanje:
gdje je tu petrokemija?

I dalje kupuje plin po povlastenim cijenama od Drzave ( tj Ine ). Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

vi kolega mislite da će blijedoliki poglavica za petrokemiju napraviti rezervat u kojem će petrokemija moći nesmetano stvarati i rasti? [smiley1]

Ta indijanska telekomunikacijska tvrtka vec posluje daleko izvan granica “rezervata”.

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Svako veće seosko imanje treba Petrokemijine proizvode, pa tako i Slovenija. Zar misliš, Mika, da bi netko iz Slovenije kupio PTKM zbog slovenskog tržišta?

Pa naravno da ne će kupiti samo zbog Slovenije nego zbog čitavog posla sa umjetnim gnojivom.
A na primjeru Slovenije hoću pokazati kakav će biti interes kad se raspiše tender za prodaju državnog dijela u PTKM i što će to značiti za kretanje cijene u budućnosti.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Izgleda da je opet krenula, skinuti su oni nalozi s prodaje po 1000 komada i sve počišćeno do 190 [smiley2]

Čini se da ipak kupnja diktira pravila trgovanja na PTKM [smiley2].

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Neka nitko ne prodaje pa ide još gore.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

New Report

Close