PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

po meni je normalno da svak navija za ono sta mu pase ali opet treba u svemu imat mjere. pozdrav svima


Realno je očekivati cijenu od 215 kn. Prvo, radnici će dobiti po <=100 kn dionice i to njih minimalno 400000. Radnici DDJH su isto tako dobili s popustom i cijena je pala s 310 na 190-200. Brojke govore sve, a računica je jasna. S lockup periodom ili bez njega. Drugo, sindikat će se buniti kakve god uvjete dobili i vjerojatno će ishoditi još 12% dionica + zaustavljanje privatizacije (čitaj ulazak strateškog partnera). Treće, Mesarić često trabunja gluposti i time ne utječe dobro na raspoloženje potencijalnih investitora. Sve ovo meni govori da cijena može pasti do 215 kn. Ti s druge strane imaš svoje viđenje koje ti govori obrnuto. Ne vidim razloga da me bezveze napadaš

Ne, nije uopće realno očekivati PTKM na 215 kn. Po koliko će radnici dobiti dionice tek ćemo vidjeti, kao i koliko će njih dobiti dionice jer su mnogi već iskoristili to pravo za kupnju dionica INE. Nadalje, cijena dionica DDJH nije pala s 310 kn 190 kn kad su ih dobili branitelji, već je bila na nekih 240 kn i sad je (u ovoj korekciji!) pala na oko 210 kn što je vrlo mali pad. Nadalje, tko kaže da će radnici PTKM uopće željeti prodavati dionice ispod 300 kn, a da ne spominjemo da će vjerojatno biti uveden i lock up period u kojem uopće neće moći prodavati ?!?
Sindikat se može buniti i tražiti što hoće, ali prošla su ratna vremena, a PTKM MORA dobiti strateškog partnera (pri čemu se Rusi s plinom čine kao najizglednija mogućnost). Mesarić neka priča što hoće, njegove izjave uopće više ne čitam, a ni većina ostalih ulagača. Bitne su izjave premiejra oko privatizacije, Mesarić će odraditi ono što vlada odluči.
A da cijena može pasti i na 50 kn, može. Recimo ako izbije III svjetski rat.
Na kraju, ja tebe osobno nisam napao, ali jednostavno ne volim takva prozirna drukanja. Ajde da si napisao jednom-dva puta, pa OK. Ali kad siluješ temu počne ići na živce. Pozdrav i bez zamjerki.

Ignore: KressoM, delux

molim opet k/p
hvala

Kupnja – PTKM-R-A
5 267,00
92 265,00
1 262,00
40 261,12
57 261,11

Prodaja – PTKM-R-A
150 270,00
56 272,48
30 274,48
282 275,00
355 283,95

Ignore: KressoM, delux


Inace, prosao prekjucer pored Kutine – iz dimnjaka Petrokemije se dimi sve u 16 sto znaci da se radi naveliko. Pa ak to kome kaj znaci.

A ja u subotu kad sam prolazio (ujutro oko 10h) nije bilo nikakvog dima niti znakova da se nesto radi u tvornici.
U nedjelju je bio mrak kad sam ce vracao u Zagreb, pa nisam nista uspio vidjeti, osim da je nestala jedna hrpa vreca s gnojivom koja je dan prije bila spremna za utovar na vlak.

Dugorocno vrijednost dijonice mora konvergirati vrijednosti firme.
Pogledajte na koliko salesa se trzi Terra Nitrogen.
I opet cu ja.
To sto radnici uzimaju recimo po 100, 200 svejedno ne znaci da gnojivo kosta manje ili da manje vrijedi tako da me to uopce ne dira.
I meni je potvrdjeno iz raznih izvora da gnojiva vise nema i da bi platili neznam koliko da im prodaju koju vrecu.

A onaj slovenac, super usporedbe proizvodjaca papira i PTKM.
Mozda je to onaj sto je stavio temu zasto HT vrijedi 365 kn a DT 13 EUR-a.

A to da su sari strojevi moze samo reci ako je tamo bio s usporedbom sa peer grupom i nazivljem svakog stroja.
kako nista od navedenog nije naveo uopce em ne diraju njegova razmisljanja.

Nadalje glupo je i DDJH sa PTKM usporedjivati jer imaju totalno drugaciji business i perspektive rasta.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Molim Vas samo još jedamput danas p/k
Hvala


Dugorocno vrijednost dijonice mora konvergirati vrijednosti firme. Pogledajte na koliko salesa se trzi Terra Nitrogen. I opet cu ja. To sto radnici uzimaju recimo po 100, 200 svejedno ne znaci da gnojivo kosta manje ili da manje vrijedi tako da me to uopce ne dira. I meni je potvrdjeno iz raznih izvora da gnojiva vise nema i da bi platili neznam koliko da im prodaju koju vrecu. A onaj slovenac, super usporedbe proizvodjaca papira i PTKM. Mozda je to onaj sto je stavio temu zasto HT vrijedi 365 kn a DT 13 EUR-a. A to da su sari strojevi moze samo reci ako je tamo bio s usporedbom sa peer grupom i nazivljem svakog stroja. kako nista od navedenog nije naveo uopce em ne diraju njegova razmisljanja. Nadalje glupo je i DDJH sa PTKM usporedjivati jer imaju totalno drugaciji business i perspektive rasta.

kad neka tvornica ima jednu od najefikasnijih proizvodnji u branši u svijetu nema smisla govoriti da ima zastarjelu tehnologiju, a također ovih dana završava ili je već završena ugradnja moćne nove opreme koja je i dobrim dijelom napravljena u Kutini. Dakle, svatko tko piše ili govori da je to zastarjela proizvodnja nepotrebno se blamira. Nama samo fali da se prikopčamo na Gazpromovu plinaru, a ona je već jako blizu…

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

To sto radnici uzimaju recimo po 100, 200 svejedno ne znaci da gnojivo kosta manje ili da manje vrijedi tako da me to uopce ne dira. I meni je potvrdjeno iz raznih izvora da gnojiva vise nema i da bi platili neznam koliko da im prodaju koju vrecu.

Ne znači da gnojivo manje vrijedi, ali znači da će se na tržištu naći masu jeftinih PTKM dionica i da će tržište na njih reagirati…da li pozitivno ili negativno – vrijeme će pokazati……..

Osobno mislim da bi radničke dionice fondovi mogli počistiti u tjedan dana….Veći problem vidim u opskrbi plinom nego u radničkim dionicama….

Kruha i dionica.....

Cijelo vrijeme racunam i sa 50 milja dobiti mi ispada da ce pe biti oko 2

SAM PROTIV SVIH


Cijelo vrijeme racunam i sa 50 milja dobiti mi ispada da ce pe biti oko 2

P/E po ovoj cijeni uz dobit od 50 milona ce biti cca 16-17

plus što se Petrokemija zbog velike perspektive tržila na razinama od p/e većim od 60

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

BV na ovoj cijeni 0.96
i PS 0.44 po Blumbiju,stim ako stvare dobit od 50 milja onda bi i BV mogao pasti a sa povecanjem prihoda koji se ocekuju i PS

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close