PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Inace, prosao prekjucer pored Kutine – iz dimnjaka Petrokemije se dimi sve u 16 sto znaci da se radi naveliko. Pa ak to kome kaj znaci.

Terra Nitrogen Company, L.P. (TNH) 143.69 2.69 (+1.91%)
Dow +1.45% Nasdaq +1.02%
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=TNH&t=5d&l=on&z=m&q=l&c=%5Bthumbsup%5D%5Bthumbsup%5D

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Nevjerovatno, takmicenje u procjeni koliko ce nesretni PTKM jos pasti, mozda ce Budd (nekadasnji drucker) sutra kupovati po 240 in prognozirati da ce se naredni tjedan staviti na kupnju po 150 . To bi bilo i za PTKM previse.

Alien:

Inace, prosao prekjucer pored Kutine – iz dimnjaka Petrokemije se dimi sve u 16 sto znaci da se radi naveliko. Pa ak to kome kaj znaci.

Terra Nitrogen Company, L.P. (TNH) 143.69 2.69 (+1.91%)
Dow +1.45% Nasdaq +1.02%
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=TNH&t=5d&l=on&z=m&q=l&c=%5Bthumbsup%5D%5Bthumbsup%5D

Samo na osnovi dimnjaka se može doći do sasvim krivog zaključka !

Petrokemija ne radi sve u 16 zbog plina jer se isti mora isporučivati prema ugovoru talijanima do 1.2.2008.

Čak šta više, neki zbog toga su na prisilnom godišnjem odmoru !

PS.
imam dionice PTKM i vjerujem da će sve biti ok !


Ali iskreno se nadam da je profil dioničara na ovoj dionici malo drugačiji.

U ovoj situaciji nije bitan profil ulagaca, neka vi svi ne prodate sto je u redu, ali ima za prodati onaj iz top 10 i ako on hoce van a usao na 90 sve iznad toga mu je dobit, on ce izaci po bilo kojoj cijeno vecoj od 90, a netko to morati kupiti na ovom trenutno krajnje plitkom trzistu.

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford


krejzihors: ” Ali iskreno se nadam da je profil dioničara na ovoj dionici malo drugačiji. ” U ovoj situaciji nije bitan profil ulagaca, neka vi svi ne prodate sto je u redu, ali ima za prodati onaj iz top 10 i ako on hoce van a usao na 90 sve iznad toga mu je dobit, on ce izaci po bilo kojoj cijeno vecoj od 90, a netko to morati kupiti na ovom trenutno krajnje plitkom trzistu.

Slažem se.
Međutim kad pogledate KOEI jasno je da su tu sve transakcije dogovorene i točno se zna po kojim cijenama i po kojim količinama ide izlaz odnosno ulaz.
Transakcije se odvijaju između velikih što je vidljivo iz prometa koji su kontinuirano višemilijunski. Mnogima u ovom trenutku nije u interesu da cijena PTKM drastično padne – postoji jako puno razloga za to.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


U ovoj situaciji nije bitan profil ulagaca, neka vi svi ne prodate sto je u redu, ali ima za prodati onaj iz top 10 i ako on hoce van a usao na 90 sve iznad toga mu je dobit, on ce izaci po bilo kojoj cijeno vecoj od 90, a netko to morati kupiti na ovom trenutno krajnje plitkom trzistu.

Znači netko će po tebi prodavati PTKM i po 100 kn (jer je to iznad 90 kn po koliko je navodno kupio, zar ne?). Meni nije jasno zašto onda ODMAH SADA ne prodaš sve svoje dionice skupa s još jednim koji ovdje piše slične tragikomične postove? Da sam ja uvjeren u te fantazije o PTKM na 100 ili 200 kn odmah sad bih je rasprodao i čekao da se ostvari taj moj scenarij i ne bih o tome ni pisao dok se ne riješim PTKM po ovim “visokim” cijenama.
Naravno, za rasprodaju treba još uvijek imati PTKM u portfelju. Najbolji su likovi koji dionicu prodaju, a onda počnu s katastrofičnim pisanjem (drukanjem) ne bi li je srušili par kuna dolje, pa opet uletjeli. Tisuću puta viđeno, pa je već dosadno [yawn]
A ovo o plitkom tržištu gdje kao nema para bolje ne komentirati. Dosta je pogledati promete prošli tjedan pa se vidi da para za kupnju (u par dana 500 mil.kn redovnog prometa) i te kako ima i da su fondovi lijepo ošišali paničare.

Ignore: KressoM, delux

zbiro:

U ovoj situaciji nije bitan profil ulagaca, neka vi svi ne prodate sto je u redu, ali ima za prodati onaj iz top 10 i ako on hoce van a usao na 90 sve iznad toga mu je dobit, on ce izaci po bilo kojoj cijeno vecoj od 90, a netko to morati kupiti na ovom trenutno krajnje plitkom trzistu. ”

Znači netko će po tebi prodavati PTKM i po 100 kn (jer je to iznad 90 kn po koliko je navodno kupio, zar ne?). Meni nije jasno zašto onda ODMAH SADA ne prodaš sve svoje dionice skupa s još jednim koji ovdje piše slične tragikomične postove? Da sam ja uvjeren u te fantazije o PTKM na 100 ili 200 kn odmah sad bih je rasprodao i čekao da se ostvari taj moj scenarij i ne bih o tome ni pisao dok se ne riješim PTKM po ovim “visokim” cijenama.
Naravno, za rasprodaju treba još uvijek imati PTKM u portfelju. Najbolji su likovi koji dionicu prodaju, a onda počnu s katastrofičnim pisanjem (drukanjem) ne bi li je srušili par kuna dolje, pa opet uletjeli. Tisuću puta viđeno, pa je već dosadno [yawn]
A ovo o plitkom tržištu gdje kao nema para bolje ne komentirati. Dosta je pogledati promete prošli tjedan pa se vidi da para za kupnju (u par dana 500 mil.kn redovnog prometa) i te kako ima i da su fondovi lijepo ošišali paničare.

Isto tako su dobri likovi koji dionicu kupe, pa počnu s drukanjem. Ja tu ne vidim razlike

Hell is Empty and all the Devils are Here


Isto tako su dobri likovi koji dionicu kupe, pa počnu s drukanjem. Ja tu ne vidim razlike

Pomiješao si iznošenje činjenica s drukanjem (čekam PTKM na 215 kn). No, tvoja stvar, samo se ti blamiraj i dalje. [lol]

Ignore: KressoM, delux

Može netko staviti p/k
hvala


zbiro: ” U ovoj situaciji nije bitan profil ulagaca, neka vi svi ne prodate sto je u redu, ali ima za prodati onaj iz top 10 i ako on hoce van a usao na 90 sve iznad toga mu je dobit, on ce izaci po bilo kojoj cijeno vecoj od 90, a netko to morati kupiti na ovom trenutno krajnje plitkom trzistu. ” Znači netko će po tebi prodavati PTKM i po 100 kn (jer je to iznad 90 kn po koliko je navodno kupio, zar ne?). Meni nije jasno zašto onda ODMAH SADA ne prodaš sve svoje dionice skupa s još jednim koji ovdje piše slične tragikomične postove? Da sam ja uvjeren u te fantazije o PTKM na 100 ili 200 kn odmah sad bih je rasprodao i čekao da se ostvari taj moj scenarij i ne bih o tome ni pisao dok se ne riješim PTKM po ovim “visokim” cijenama. Naravno, za rasprodaju treba još uvijek imati PTKM u portfelju. Najbolji su likovi koji dionicu prodaju, a onda počnu s katastrofičnim pisanjem (drukanjem) ne bi li je srušili par kuna dolje, pa opet uletjeli. Tisuću puta viđeno, pa je već dosadno [yawn] A ovo o plitkom tržištu gdje kao nema para bolje ne komentirati. Dosta je pogledati promete prošli tjedan pa se vidi da para za kupnju (u par dana 500 mil.kn redovnog prometa) i te kako ima i da su fondovi lijepo ošišali paničare.

Kolega ,ovo sto pisem to su cinjenice. Na srecu nemam margin pa ne moram nista prodati a najmanje ptkm kojeg nemam i koji je meni bio bi dobar i na 285 da imam suske. Rasprodaje su moguce, pratim koei vec tjedan, ulaz na 1108, pa 1030, pa 950 a on i dalje tone, sad mi je zao, bolje ipak uci na 800 nego 1108, nije li tako?

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

budd:

Isto tako su dobri likovi koji dionicu kupe, pa počnu s drukanjem. Ja tu ne vidim razlike ”

Pomiješao si iznošenje činjenica s drukanjem (čekam PTKM na 215 kn). No, tvoja stvar, samo se ti blamiraj i dalje. [lol]

Realno je očekivati cijenu od 215 kn. Prvo, radnici će dobiti po <=100 kn dionice i to njih minimalno 400000. Radnici DDJH su isto tako dobili s popustom i cijena je pala s 310 na 190-200. Brojke govore sve, a računica je jasna. S lockup periodom ili bez njega.

Drugo, sindikat će se buniti kakve god uvjete dobili i vjerojatno će ishoditi još 12% dionica + zaustavljanje privatizacije (čitaj ulazak strateškog partnera).

Treće, Mesarić često trabunja gluposti i time ne utječe dobro na raspoloženje potencijalnih investitora.

Sve ovo meni govori da cijena može pasti do 215 kn. Ti s druge strane imaš svoje viđenje koje ti govori obrnuto. Ne vidim razloga da me bezveze napadaš

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ne vidim smisao svakodnevnog pisanja na ovoj temi. Ova dionica ceka rasplet oko nacina privatizacije. Do tad, bojim se, nista od rasta. Eventualno, ako bi cijelo trziste krenulo gore pa da malo povuce PTKM.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close