PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

PTKM ima potencijala da odradi dobar rast, oće li to tako bit to nitko nemože reć 100%, ali tu smo da se kockamo , vrijeme će pokazat. U svako slučaju mislim da je veća vjerojatnost da će gore nego dole.

Cookie Monster

avax10:

Ovdje sve ovisi o privatizaciji i poslovanju u narednim mjesecima. Ako FI bude dobro kako je najavljeno, cijena ide gore, bar na 300 kn. Ako bude privatizacija, cijena ide na 400-500 kn čim se pokrene postupak. Međutim, suditi o kretanju cijene bilo koje dionice u doba svjetske burzovne korekcije (pa tako i PTKM) je smiješno i neozbiljno.
p.s. A vi koji sada prodajete na 260-270 kn ste vjerojatno “uspjeli” izletjeti na samom dnu. [cool]

Da ti je netko u travnju prosle godine kad je PTKM skakala i preko 320kn rekao da ces za godinu dana moci kupiti PTKM po 260kn, smijao bi mu se i proglasio ga ludim.

Pa vidi gdje smo sad, a pitanje je da li je ovo kraj (globalne) korekcije ili tek pocetak.

ja tad nisam bio u PTKM jer sam sumnjao na probleme s plinom i teško je bilo reći da li će opet biti gubitaš u 2007. isto tako da je netko rekao da će PTKM imati dobit u 2007. od 50 milja možda bi mu se i ja smijao u facu. no situacija se prilično promijenila i dionica je ozbiljno počela opravdavati cijenu. da ne govorim koliko još ima prostora za napredak što se tvornice i efikasnosti tiče. nažalost ptkm dolje vuče tržište i to je činjenica… možda će KD bubnut i po 260 kn tko zna. a možda poleti uskoro do 350… mene hrabri činjenica da kad je KD počeo lupovat velike naloge jako mali broj onih koji su prodavali po toj cijeni. situacija je da je KD stavio 1500 komada na 270 a sljedeća prodaja tek na 285 i teško popušta… par paketa se brzo pokupovalo ali očito je ponestalo municije (kao i na ostalim dionicama)… Pozdrav!


Ma sve štima petina, samo tko ima mozga će izači van iz ove dionice.
Ma da se razumijemo ne kažem ja da je ovo loša dionica, da je tvornica u banani ili nešto treče ja samo tvrdim i to je sigurno da konstantni rast tu neće biti još jako dugo.
Naravno da onaj tko je tu od 100kn i manje da mu je svejedno.

Previše posla u ovoj tvornici da bi se to sve4 samo tako riješilo.
Imaju fondovi pametnijih dionica od ove.

Sva sreća ja sam pobjego van glavom bez obzira, čak i u malom minusu i vidim da sam napravio pametnu stvar sam taj minus pokrio sa drugom dionicom koja će i dalje rasti a ptkm samo pada i pada.

Nebi me čudilo da padne na 220kn—-onda se vračam [lol] [lol] [lol]

Stvarno vam želim puno sreće i da bar naraste na 500k do ljeta ali bojim se da neće niti u slijedeće dve godine.

svaka cast majstore na obavljenim transakcijama[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]


Slazem se da ce mozda krenit rast, jos uvijek mislim da ce biti u tom primjeru puno boljih , manje riskantnih kupovina nego je PTKM, koja moze i dalje polako, a konstantno padati. Iako bi bio osobno najsretniji da se vrati nad 300 kuna (toliko je moj prosjek) , duboko sam u PTKM. U tom primjeru prodajem i bjezim. [pray]

dragi prijatelju iz Slovenije. Petrokemija je jedna od najjačih svjetskih tvornica za proizvodnju umjetnih gnojiva.Jedini problem (koji zapravo i to nije jer se može jednostavno riješiti) ove firme je nesretni plin. Firma ima tržište i potražnju koja je duplo veća trenutno od proizvodnih kapaciteta. To će se u budućnosti svakako i povećavati. Uz riješen plin i povećanje kapaciteta za milju tona firma bi radila oko 4,5-5 mlrd. kuna prometa uz neto dobit od oko 500 milja kuna. To će se desiti i samo ćemo jednog dana čuti vijest da Rusi imaju namjeru kupiti ovu tvornicu. To može biti i netko drugi i treći, a tada cijena niti teoretski ne može biti na ovom nivou ili recimo 350 kuna. Taj dan možda brzo dolazi.

Živio prijatelju i raspitaj se kod raznih kmetijskih zadruga u Sloveniji što misle o gnojivu iz Kutine. A moj savjet Slovencima je kupujte dionice ove firme preko svojih državnih fondova i osigurajte mirnu budućnost svojoj poljoprivredi. Već ste mogli maznuti 10% ove firme i mirnije bi spavali.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ja sam prebacio lijep dio brodara – malo ATPL na 3500 i JDPLa malo više na 760 u PTKM na 280. Pa vlalonca malo usporedi razlike. Od tad je sve palo 20-30% a ptkm jedno 3-4%. I o kakvom konstantnom rastu ti govoriš? Ti si očito još jedan od daytrejdera… tako da vidjet ćemo tko ima mozga na kraju godine… ti si očito na halo ušao u dionice pa kad vidio da nije 20% u 3 dana naraslo odmah prodao s minusom. postavlja se pitanje na osnovu čega si ti ušao u PTKM, a nakon toga na osnove čega izašao iz iste jer neke promjene u poslovanju i vijestima (osim pozitivnih zasad) nije bilo. Tako da malo detaljnije analize tvrtke čije se dionice kupuje nebi škodilo…

Treba se postaviti na 215 i čekati još koji dan.

Hell is Empty and all the Devils are Here


Treba se postaviti na 215 i čekati još koji dan.

a što će se to desiti za koji dan?

Inace, prosao prekjucer pored Kutine – iz dimnjaka Petrokemije se dimi sve u 16 sto znaci da se radi naveliko. Pa ak to kome kaj znaci.

budd:

Treba se postaviti na 215 i čekati još koji dan.

a što će se to desiti za koji dan?

Još malo korekcije po svemu sudeći. Ako nastavimo padati ovim tempom, kroz 3-4 dana bi trebali pasti na tu razinu

Hell is Empty and all the Devils are Here

Savage:

budd:

Treba se postaviti na 215 i čekati još koji dan.

a što će se to desiti za koji dan?

Još malo korekcije po svemu sudeći. Ako nastavimo padati ovim tempom, kroz 3-4 dana bi trebali pasti na tu razinu

Ne ide to ispod 260

budd:

Savage:

budd:

Treba se postaviti na 215 i čekati još koji dan.

a što će se to desiti za koji dan?

Još malo korekcije po svemu sudeći. Ako nastavimo padati ovim tempom, kroz 3-4 dana bi trebali pasti na tu razinu

Ne ide to ispod 260

Nikad ne reci nikad[undecid]


Tek toliko da imamo stanje od petka prošli tjedan……..:
“Važeći podaci za uredovni dan 25.01.2008 .

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 209.067 6,26 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 93.729 2,81 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 59.415 1,78 Skrb. račun
7. HPB D.D. 42.189 1,26 Skrb. račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 40.193 1,20 Skrb. račun
9. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 35.612 1,07 Skrb. račun
Ukupno: 79,88

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 206.793 6,19 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 93.729 2,81 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 58.050 1,74 Skrb. račun
7. HPB D.D. 42.189 1,26 Skrb. račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 40.193 1,20 Skrb. račun
9. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 35.612 1,07 Skrb. račun

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close