PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


plavi: ” Ajde sada ste se svi javili na Petrokemiji kao svi ste 100 % u plusu. Mislim da su samo 2 lkolege ovdje zaslužila se pohvaliti sa prinosom od PTKM – Hakela i Davorin.Uostalom čudi me da kolega Davorin ne napravi malo reda oko ovoga sada što se zbiva, odjednom svi zaradili i ušli nisko , a nitko izgubio. Osim mene naravno, ja sam jedini na svijetu koji je izgubio novce na PTKM ( 2 tanka rezervoara mog limenog ljubimca – ca. ) . I to 2 puta. [smiley1] ” Hej nemoj tako, ekipa ju je počela primjećivati tek na 140, di smo mi koji smo je kupovali na 50, 60, 80 kn, a ima i onih koji su ulazili na 20-ak. A većina vas nam se smijala. Većinu toga čuvamo i danas i lijepo nam je gledat kak se vi prepirete oće li na 150 ili 200. Pozdrav

Taman posla, ajde molim te.
Što se tiće onih koji su se smijali , možda su u međuvremenu pokupili lovu na drugim dionicama dok je Petrokemija stagnirala i padala. Iako nisam baš primjetio da se netko smijao.
Nakon toliko muke i nauke , mislim da je već i bilo vrijeme za ovakav porast cijene .

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Vidite gospodine cartman da potuno isto mislimo (iako ima jedna izreka ako dva misle isto jedan nije mislio). Ja upravo cijelo vrijeme citiram g. “ides” koji je dionicu kupovao na 20, 50, 60. koji je izuzetno dobar ulagač. Vi da ste je kupili na 20 sigurno bi ste je prodavali na 28 jer to je zarada od 40%. Može ovo i ovako 200 – 280 – 40%[smiley8]


Postovani gospodine edo, nije mi namera polemizirati sa Vama, niti braniti Cartmanna, ali covjek (kao i ja), ocito “zagrize koliko moze progutati”. Ako mu je u ovoj dionici znacajan dio portfelja, tada mu je dovoljna i zarada 20 – 40% (i vise nego dovoljna). Zasto riskirati vise? Po meni je dobro pricekati da probije 200. Nakon toga, pricekati mirno jos 2-3 dana. Ako ne krene znacajno prema gore, prodati. Ako nas je povijest, i to ne tako daleka, nesto naucila, onda je to da je na burzi apsolutno sve moguce. U danu su padale milijarde. A ulagaci su bili itekako inteligentni i samouvjereni… Do tog dana. Biti dobar manager vlastitog portfelja je jos uvijek vaznije nego imati dobar nos. Jer se nos nekad prehladi.[smiley11] NHF, to je samo moje misljenje. p.s.: Pozdrav moderatoru koji ce ovo, vjerojatno, iz samo njemu znanih razloga, obrisati.

Dečki pročitajte citat još jednom. I malo razmislite o tom.
A ako PTKM još malo padne onda postaje još interesantnija.
Dugoročno je sasvim sigurno interesantna, ali to ne znači da treba stalno biti u njoj . Može se uči i izaći prema potrebi odnosno situaciji na tržištu.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Taman posla, ajde molim te.
Što se tiće onih koji su se smijali , možda su u međuvremenu pokupili
lovu na drugim dionicama dok je Petrokemija stagnirala i padala. Iako
nisam baš primjetio da se netko smijao. Nakon toliko muke i nauke ,
mislim da je već i bilo vrijeme za ovakav porast cijene .

Evo ti samo za primjer 18.10. 2004, kada je cijena na burzi bila 60 kn na forumu mojnovac nick S-T izjavljuje : Čekam Petrokemiju na 25 kn, a onda ću istresti džeparac i kupiti par komada pa kud puklo da puklo. I još bezbroj takvih primjera.

Naravno nije dočekao na 25, sad je može kupiti po 180 [smiley1]

Tu se radi o početničkoj greški (rekao bih) jer market ide opčenito gore tako da je to gotovo bih rekao neostvarivo.
I ja sam griješio, ali sada znam.

plavi:

Taman posla, ajde molim te.
Što se tiće onih koji su se smijali , možda su u međuvremenu pokupili
lovu na drugim dionicama dok je Petrokemija stagnirala i padala. Iako
nisam baš primjetio da se netko smijao. Nakon toliko muke i nauke ,
mislim da je već i bilo vrijeme za ovakav porast cijene .

Evo ti samo za primjer 18.10. 2004, kada je cijena na burzi bila 60 kn na forumu mojnovac nick S-T izjavljuje : Čekam Petrokemiju na 25 kn, a onda ću istresti džeparac i kupiti par komada pa kud puklo da puklo. I još bezbroj takvih primjera.

Naravno nije dočekao na 25, sad je može kupiti po 180 [smiley1]

Do kud bi mogla petrokemija danas?

[center][i]Nekoć sam ganjao Pticu trkačicu, sada ganjam samo lovu[/i][/center]


Rekli ste izašao New York ? Ništa od toga idemo dalje!! Znaju oni što čekaju???? POZDRAV !!!!

30.06.06 New York je imao 141.217 dionica, krajem 7 mjeseca imali su 111.000 dionica.
Očito da trenutno imaju između 68 do 111 tisuća dionica. Zato ako su odlučili ostati to je dobar znak za sve nas.
Prema prvih 10 izgleda da je ovaj skrbnički sa 4 mjesta kupovao sve zadnjih dana jer imaju više od kapitalnog fonda, a oni imaju 68 000.

Pozdrav.
Ne prodavati ispod 300 kuna jer je to sramota.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Rekli ste izašao New York ?
Ništa od toga idemo dalje!!
Znaju oni što čekaju????
POZDRAV !!!!

Da, iako je sve navodilo na to da ce prodati udio do kraja (pocetkom godine su imali 266.000, na polugodistu 141.000), ipak su stali, najvjerojanije ponukani novonastalom situacijom. [smiley2]


30.06.06 New York je imao 141.217 dionica, krajem 7 mjeseca imali su 111.000 dionica. Očito da trenutno imaju između 68 do 111 tisuća dionica. Zato ako su odlučili ostati to je dobar znak za sve nas. Prema prvih 10 izgleda da je ovaj skrbnički sa 4 mjesta kupovao sve zadnjih dana jer imaju više od kapitalnog fonda, a oni imaju 68 000. Pozdrav. Ne prodavati ispod 300 kuna jer je to sramota.

Ali zašto onda čitav šou? Zašto su prodavali i sada se predomislili? Ništa mi nije jasno…[smiley6]

[center][i]Nekoć sam ganjao Pticu trkačicu, sada ganjam samo lovu[/i][/center]

Ali zašto onda čitav šou? Zašto su prodavali i sada se predomislili? Ništa mi nije jasno…[smiley6]

Pa nije oko njih nikad bio sou… oni su uvijek prodavali u tisini. Sou je bio oko Proficia! [smiley2]


Pa nije oko njih nikad bio sou… oni su uvijek prodavali u tisini. Sou je bio oko Proficia! [smiley2]

Da, ali štopanje cijene kroz čitavu godinu, prodaja polovice portfelja po diskontu na burzi… ne kužim, zašto to je sve, a mislim da samo oni znaju odgovor zašto

[center][i]Nekoć sam ganjao Pticu trkačicu, sada ganjam samo lovu[/i][/center]

NA SAJMOVIMA U G. RADGONI I GRADAČCU
31. kolovoz 2006

Na 44. međunarodnom poljoprivrednom sajmu u Gornjoj Radgoni (26. kolovoza – 1. rujna) u susjednoj Sloveniji ministrica za poljoprivredu te zemlje Marija Lukačič obaviještena je da se otprema gnojiva prema slovenskom tržištu ostvaruje iznad plana. Predsjednik Uprave Boris Mesarić naglasio je da Petrokemija sa 70 posto zadovoljava potrebe agrara susjedne države, te da primjenu prati godišnje 2000 analiza tla.
U Gradačcu je Sulejman Tihić, predsjednik Predsjedništva BiH otvorio 33. međunarodni sajam poljoprivrede i prehrambene industrije (30. kolovoza – 3. rujna). Svoju afirmaciju započeo je kao «Sajam šljive». Petrokemija mu je utemeljitelj i do danas jedini je stalni izlagač te ovogodišnji jedini sponzor izvan BiH. Manifestacija je okupila dosada najviše 230 izlagača iz BiH i šest europskih, uglavnom susjednih zemalja. Susjedno poljodjelstvo Petrokemija opskrbljuje sa 70 posto svojih mineralnih gnojiva.

Za osobni doprinos i afirmaciju sajma u Gradačcu posebno priznanje među 8 dobitnika, a trojica su samo iz gospodarstva Borisu Mesariću, predsjedniku Uprave Petrokemije uručio je Husein Topčagić, direktor Gradačačkog sajma. Petrokemiji je uručena i Zlatna medalja za novi proizvod Fertdolomit-granulirani, za koji su već prvog dana osobito zanimanje pokazali voćari iz BiH.

marcello

New Report

Close