PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma sve štima petina, samo tko ima mozga će izači van iz ove dionice. Ma da se razumijemo ne kažem ja da je ovo loša dionica, da je tvornica u banani ili nešto treče ja samo tvrdim i to je sigurno da konstantni rast tu neće biti još jako dugo. Naravno da onaj tko je tu od 100kn i manje da mu je svejedno. Previše posla u ovoj tvornici da bi se to sve4 samo tako riješilo. Imaju fondovi pametnijih dionica od ove. Sva sreća ja sam pobjego van glavom bez obzira, čak i u malom minusu i vidim da sam napravio pametnu stvar sam taj minus pokrio sa drugom dionicom koja će i dalje rasti a ptkm samo pada i pada. Nebi me čudilo da padne na 220kn—-onda se vračam [lol] [lol] [lol] Stvarno vam želim puno sreće i da bar naraste na 500k do ljeta ali bojim se da neće niti u slijedeće dve godine.

zar nije pametnije onda ne ulazit, a i bas me zanima na kojim si to dionicama u ovo vrijeme pokrio minus


vlalonca: ” Ma sve štima petina, samo tko ima mozga će izači van iz ove dionice. Ma da se razumijemo ne kažem ja da je ovo loša dionica, da je tvornica u banani ili nešto treče ja samo tvrdim i to je sigurno da konstantni rast tu neće biti još jako dugo. Naravno da onaj tko je tu od 100kn i manje da mu je svejedno. Previše posla u ovoj tvornici da bi se to sve4 samo tako riješilo. Imaju fondovi pametnijih dionica od ove. Sva sreća ja sam pobjego van glavom bez obzira, čak i u malom minusu i vidim da sam napravio pametnu stvar sam taj minus pokrio sa drugom dionicom koja će i dalje rasti a ptkm samo pada i pada. Nebi me čudilo da padne na 220kn—-onda se vračam [lol] [lol] [lol] Stvarno vam želim puno sreće i da bar naraste na 500k do ljeta ali bojim se da neće niti u slijedeće dve godine. ” zar nije pametnije onda ne ulazit, a i bas me zanima na kojim si to dionicama u ovo vrijeme pokrio minus

BLJE-R-A
Istina bolje niti ne ulazit, ali opet na 220 [sealed][shocked][shocked][shocked][shocked]

Ovdje sve ovisi o privatizaciji i poslovanju u narednim mjesecima. Ako FI bude dobro kako je najavljeno, cijena ide gore, bar na 300 kn. Ako bude privatizacija, cijena ide na 400-500 kn čim se pokrene postupak. Međutim, suditi o kretanju cijene bilo koje dionice u doba svjetske burzovne korekcije (pa tako i PTKM) je smiješno i neozbiljno.

p.s. A vi koji sada prodajete na 260-270 kn ste vjerojatno “uspjeli” izletjeti na samom dnu. [cool]

Ignore: KressoM, delux

“p.s. A vi koji sada prodajete na 260-270 kn ste vjerojatno “uspjeli” izletjeti na samom dnu. “

po grafu se sve vidi

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

samo strpljivo cijela je burza u korekcij iuskoro bi trbala i tvornica poceti sa radom remont je pri kraju izlazi kd viktorija kojoj trebaju pare i ima dosta dionica privatizacija i strateski partner kljucne su stvari ovdje a i ovaj negativni trend se lako okrene

Ptkm.
Nominalna vrijednost 270 kn
Postoji najmanje par tisuća malih razloga i 1 veliki razlog zašto je ovo bitno.
Pozdrav
[thumbsup]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Ovdje sve ovisi o privatizaciji i poslovanju u narednim mjesecima. Ako FI bude dobro kako je najavljeno, cijena ide gore, bar na 300 kn. Ako bude privatizacija, cijena ide na 400-500 kn čim se pokrene postupak. Međutim, suditi o kretanju cijene bilo koje dionice u doba svjetske burzovne korekcije (pa tako i PTKM) je smiješno i neozbiljno.

p.s. A vi koji sada prodajete na 260-270 kn ste vjerojatno “uspjeli” izletjeti na samom dnu. [cool]

uz dobit od 50 milja dionica je izuzetno podcijenjena pogotovo uzevši u obzir potencijale tvornice…P/E na 270 kn će biti 18 a book 1. uzevši u obzir računicu gdje je na P/E x BVPS < 22 jako podcijenjena u regularnim uvjetima poslovanja (znači bez preuzimanja i vrlo lako moguće veće dobiti ove godine) dionica je izuzetno podcijenjena sve do 330 kn. proizvodnja će početi za par dana, cijena plina i gnojiva kako stvari stoje zasad ostaje ista… po meni će sve iznad 2,3 mil. kn dobiti za 1Q 2008. (znači ista dobit kao i 1Q 2007.) biti dobar rezultat pogotovo uzevši u obzir da je jako puno gnojiva prodano u 4Q pa nisam siguran kolika će biti potražnja u 1Q. S druge strane apsolutno svo gnojivo koje proizvodi PTKM je prodano još početkom 12. mj tako da će zasigurno biti velika potražnja u 1Q. moji izvori (a i zdrava logika) mi govore da plina ima više nego dosta. Pozdrav!

I treba nadodati “prva pozitivna godina”[thumbsup]

istina u ovom trnutku samo kd viktorija rusi cijenu i poneki mali


Ovdje sve ovisi o privatizaciji i poslovanju u narednim mjesecima. Ako FI bude dobro kako je najavljeno, cijena ide gore, bar na 300 kn. Ako bude privatizacija, cijena ide na 400-500 kn čim se pokrene postupak. Međutim, suditi o kretanju cijene bilo koje dionice u doba svjetske burzovne korekcije (pa tako i PTKM) je smiješno i neozbiljno.

p.s. A vi koji sada prodajete na 260-270 kn ste vjerojatno “uspjeli” izletjeti na samom dnu. [cool]

Da ti je netko u travnju prosle godine kad je PTKM skakala i preko 320kn rekao da ces za godinu dana moci kupiti PTKM po 260kn, smijao bi mu se i proglasio ga ludim.

Pa vidi gdje smo sad, a pitanje je da li je ovo kraj (globalne) korekcije ili tek pocetak.

Treba razlikovati pad cijene neke dionice zbog objektivnih i subjektivnih razloga, a subjektivnih razloga za pad nema. To što je sada globalna korekcija koja već 15 dana drma svjetskim tržištima kapitala je objektivan razlog pada svih dionica na koji ne možemo utjecati ni mi, ni PTKM. Pa i jedan ADRS je u istom roku pao sa 560 na 460 kn!
Kad se tržište smiri i krene rast onda će ljudi kukati što nisu sada kupovali dionice poput PTKM. [cool]

Ignore: KressoM, delux

Slazem se da ce mozda krenit rast, jos uvijek mislim da ce biti u tom primjeru puno boljih , manje riskantnih kupovina nego je PTKM, koja moze i dalje polako, a konstantno padati. Iako bi bio osobno najsretniji da se vrati nad 300 kuna (toliko je moj prosjek) , duboko sam u PTKM. U tom primjeru prodajem i bjezim.

[pray]

New Report

Close