PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čestitam i ja na povratku ipak je to tvoja tema majstore[thumbsup]

Ovdje sam ušao strateški samo zbog fundamenata.Pa ako i cijena kojim slučajem još padne u ovim teškim vremenima spreman sam još više pojačati poziciju.Ali mislim da neće .

SAM PROTIV SVIH

Ja to vidim ovako: Mika se vratil doma[thumbsup].
Pozdrav Miki od mene i da zna, Petricu nisam prodao, već poduplao.

e drago mi je da si se vratio [thumbsup]

Ove krize su umjetno izazvane i nemaju veze sa realnim stanjem svjetskog gospodarstva. To što neki amer nema para za vratit kredit za svoju plastičnu kuću koju će prije ili poslije odnijeti tornado nema nikakve veze sa svjetskom ekonomijom, a ponajmanje npr. sa proizvodnjom gnojiva u Kutini koja je usput rečeno kompletno rasprodana

podpisano!

i meni je drago, da si shvatio i nam se vratio……
malo jih ima koji znaju mislit globalno a radit lokalno…..

[wink]

Sugeriram kolegama koji su tek nedavno ušli u PTKM da prouče kako se fino može konstantno zarađivati na valovima na PTKM relativno pristojne novce. Sve što treba raditi jest kupovati na 260-270 te prodavati na cca 300-310 ili više. Kad god ciena skoči na 300+ ubrzo se vrati na 260+. Taj ciklus se ponovio kakvih 10ak puta u zadnjih godinu dana i izgleda da će tako i dalje biti. Prema tome, samo slijediti taj pattern i 10 puta godišnje uzimati 10% zarade.

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ocito saga prepucavanja se nastavlja.

Usput sve je palo, a sa svime i PTKM.
Prije objave privatizacije PTKM je bila na 306 kn, a sad je 275 kn, sto je pad od 10%.
Toliko su pale i ostale dionoice, ako ne i vise.

jeli panda obrisan?? ucinilo mi se da sam vidio njegov komentar na ovu cijenu pa ga je Vijeko obrosao!!!!


Steta je da nema Mike, Big Bossa i drugih jer su oni stupovi i nosioci konkretnih pisanja i informacija na ovoj temi.

Sta da nema Mike, Big Bossa i drugih ti si obezglavljen?
Na temelju cega si ti kupovao PTKM?[huh]

Također se nadam da je netko iz visokih krugova krenuo Rusima objasniti do u detalje kakva je naša ptkm tvornica i da bi bilo dobro da ju kupe. U ova vremena nije mudro izbjegavati Ruse jer nam to može gadno naštetiti, a ako budemo dobri s njima, svima će biti dobro. To vrijedi i za INU i JANAF. Što prije nas preuzmu prije će ostalom gospodarstvu biti bolje.

Austriji OMV i ruski “Gazprom” potpisali su danas u Beču Sporazum o suradnji kojim su dogovorili proširenje i dodatni razvoj trgovinskog čvorišta plina u Baumgartenu.
Tim sporazumom će Baumgarten postati najveće trgovinsko čvorište plina u kontinentalnoj Europi, izvijestili su iz OMV-a. Gazprom će dobiti 50% udjela u srednjoeuropskom plinskom čvorištu Central European Gas Hub, te će obje strane sudjelovati na zajedničkim projektima skladištenja plina u Austriji i susjednim zemljama.

http://www.svijetkapitala.com/Regija/Gospodarstvo/OMV-i-Gazprom-potpisali-sporazum-o-suradnji.html

Srbija usvojila sporazum o prodaji Naftne industrije ruskom Gazpromu

Srbijanska vlada usvojila je tekst energetskog sporazuma s ruskom vladom, kojim je predviđena prodaja Naftne industrije Srbije (NIS) ruskom Gazpromu, objavljuju u utorak beogradski elektronički mediji.
U priopćenju srbijanske vlade, koja je zasjedala u utorak, navodi se da će “sporazum biti temelj za razgovore o zaključivanju ugovora Javnog poduzeća Srbijagas i ruskog Gazprom eksporta o izgradnji plinovoda i podzemnog skladišta plina ‘Banatski Dvor’ i ugovora vlade Srbije i ruskog Gazproma o prodaji i razvoju Naftne industrije Srbije (NIS)”.

Ruski Lukoil osvaja hrvatsko naftno tržište

Ruski naftni div Lukoil osnivanjem predstavništva u Hrvatskoj, koje će voditi Nikolai Ivčikov, počinje svoj prodor na hrvatsko naftno tržište. Prva investicija Lukoila u Hrvatskoj bit će gradnja skladišta naftnih derivata u luci Ploče, piše Slobodna Dalmacija.
Ivčikov je do sada bio čelni čovjek Lukoila u Poljskoj i Bugarskoj, gdje je imao odlučujuću ulogu u preuzimanju naftne industrije Bugarske.
http://business.hr/Default2.aspx?ref=topsent&ArticleID=59ce3b26-5f00-4e8f-83af-c4aa9bfbac3d

Sporazum za preporod BiH
R. Å egrt 02.02.2007 20:53
BANJALUKA – Ruska kompanija “NeftGazInKor” koja posluje u sastavu “Zarubežnjefta”, juče je postala većinski vlasnik Rafinerije nafte u Brodu, Rafinerije ulja u Modriči i banjalučkog “Petrola”.

http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vijest=5338&meni=2

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Vrana-
naboga tvoga optimizma i predvidjanja tople zime pa sam i ja kupio PTKM[proud]

Ruski stil prodiranja na određena tržišta nikad nije nasilan barem ne javno. Obilaze zemlje koje predstavljaju njihove interesne sfere i to obično rade posrednici koji imaju ovlaštenja samog Putina ili ljudi koji predstavlaju sponu između ruskih firmi i moćnih ruskih banaka kao što su ALFA banka, SBER banka, Wnesheconom banka, Bank of Moscow, Nomos banka. Novac im nije više nikakav problem, ali uvijek nastoje od domicilnog tržišta ispitati kakva je njihova lokalna moć (prvenstveno financijska ) kako bi im našli slabe točke. Iznimno su vješti pregovarači i ne možete ih dugo zavlačiti.

U ovom trenutku Rusi jako dobro znaju kako je Hrvatskoj velika slabost energija, pogotovo plin. Okružuju nas polako kupovinom energetskih kompanija u nama susjednim zemljama i i pretpostavka je da ćemo se i mi morati predati ako želimo normalno funkcionirati. Pod predati ne mislim ništa loše nego jednostavno smatram da Rusi moraju preuzeti većinske udjele u našim energetskim firmama. Pasti će tu i jače zemlje nego mi i pitanje je samo dogovora koliko daleko će Rusi prodirati u Evropu. Finacijske operacije već su počeli i po Italiji, Njemačkoj,Engleskoj i uglavnom rade preko leasing kompanija koje su u vlasništvu moćnih banaka, a kreću i u direktne investicije. U toj priči mi smo sitan igrač koje mogu zgromiti kad žele. Rusko bogatstvo otkad je nafta došla na 100 USD postalo je enormno i to treba poštivati.
Ne znam kako razmišljaju stratezi hrvatskog gospodarstva i da li imaju moć dugoročnog i strateškog promišljanja budućnosti, ali vrijeme je da se pobrinu za budućnost ove zemlje jer bi isključivanje iz energetskih smjerova koje nameću Rusi moglo biti pogubno za Hrvatsku. Vidjećemo reakciju Amerike na sve to , ali bojim se da su ovi prostori sve dalje i dalje od američkog utjecaja. Svi se mi pitamo da li je potrebno da jedna od najefikasnijih svjetskih firmi u proizvodnji gnojiva kao što je naša ptkm nepotrebno stoji i svake godine ima problem plina kad bi jedno skladište koje bi Rusi napravili bez problema osiguralo mirnu budućnost u trenutku velike konjukture u svijetu poljoprivrede. Također ne treba niti spominjati koliko bi povećanje proizvodnih kapaciteta u Kutini donijelo dobra svima u Hrvatskoj. Domaće firme bi odradile dobar dio tih poslova, država bi profitirala preko povećanja poreza i doprinosa i tako to.

Rusi su također hrvatskim firmama spremni pustiti dio poslova koji se trenutno rade u Rusiji. To su milijarde eura koje će se u idućim godinama vrtiti u Rusiji. Hrvatske firme mogle bi sudjelovati u građevinskim radovima, izgradnji brodova, a pogotovo obnovi ruske ribolovne flote, opremi za prehrambenu industriju itd.. Puno ruskih petro dolara trošiće se i po hrvatskoj obali kad se ista dotjera na svjetski nivo sa golf igralištima i kockarnicama.

Sve to, ako im ne dopustimo ulaz u Hrvatsku pada u vodu i mi gubimo puno.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


jeli panda obrisan?? ucinilo mi se da sam vidio njegov komentar na ovu cijenu pa ga je Vijeko obrosao!!!!

Poštovani,

Obrisao sam njegov post jer je u njemu spominjao korisnika Mika, a njih dvojica nikako da ne stanu na zelenu granu i da se to opet ne pretvori u prepucavanje pobornika Mike ili Pande.

Sad, bio je u tom njegovom postu i komentar na cijenu, ali ja nemam namjeru uređivati vaše postove, brisati nepotrebno ili kakvogod, a ostavljati ono što se tiče teme. Slobodno nek panda ponovno stavi taj post, ali nek se tiče isključivo PTKM, a ne onih koji pišu na temi.

Suricata suricatta

New Report

Close