PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nisam prodao samo mi se neda više gledati grafove i laprdati bezveze…ostavljam portfelj na miru…i idem se igrati s klincima[tongue]

Prijatelju potpuno te podržavam i miku i tebe ako si primjetio da više se ne upuštam u nikakve analize, povezivanja i sličnih stvari što sam prije radio.
Psihički su me iscrpili jako zločesti ljudi na ovoj temi
Sada samo tu i tamo pošaljem link pa nek ljudi čitaju

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Steta je da nema Mike, Big Bossa i drugih jer su oni stupovi i nosioci konkretnih pisanja i informacija na ovoj temi.
Nerazumijem zasto se nervirate na pisanja pojedinih kolega.Pustite ljude da pisu pa makar pisali i piz….ije a postoji i Vijeko pa neka ih drzi satima moderiranima.Na koncu vrime je jedini sud koji ce kazati tko je govorio istinu a tko je laprda gluposti.Zasto dozvoljavate da vas iznerviraju i da odgovarate na postavljena pitanja istih.
Preskocite ih.

Za dobrobit svih nas ,bilo bi korektno da se vratite.

Ne znam koliko Mika ima godina, neznam zašto, ali vjerujem da nema više od 25., a zašto ovo govorim? Zato Mika, što zlobnih ljudi ima svugdje! Ako prestaneš pisati znači da su pobjedili, a Ti si odustao u zadnjem krugu u utrci i izgubio! Zato samo hladne glave i vrati se na forum i ti i Goran8 i ostali![thumbsup]


Simone: ” Nisam prodao samo mi se neda više gledati grafove i laprdati bezveze…ostavljam portfelj na miru…i idem se igrati s klincima[tongue] ” Prijatelju potpuno te podržavam i miku i tebe ako si primjetio da više se ne upuštam u nikakve analize, povezivanja i sličnih stvari što sam prije radio. Psihički su me iscrpili jako zločesti ljudi na ovoj temi Sada samo tu i tamo pošaljem link pa nek ljudi čitaju

evo, da Vas i ja pozdravim, izgleda da su to vremena kad krdo pobjeđuje….
pa dok prođe ovaj “stand by”, nešto, da razumijemo zašto se ovakve stvari u životu i dešavaju….
http://video.google.com/videoplay?docid=-1282796533661048967

[thumbsup]

evo ekipa i ja sam u ptkm od danas, neznam jesam li trebo još pričekat ali to sad nije bitno, ušo danas i sad čmrljimo zajdeno

Cookie Monster

Dragi svi, ne isplati se ovdje pisati. Ova dionica je za kupiti _sada_ s lovom koja vam ne treba i zaboraviti na nju. Za par godina pogledati cijenu i iznenaditi se kao da ste dobili na lotu. Učinite sebi uslugu, kupite PTKM i ne čitajte forum, posvetite se svojim bližnjima. A ne kao ja, u petak navečer buljim u ekran, kreten.[angry]

bok vam[thumbsup]

I'LL BE BACK

Ja sam rekao još prije koji mjesec da bi se ovdje trebalo što manje pisati. Dosta forumaša je ovdje iznijelo hrpu činjenica i to (pre)više puta i mislim da to nije dobro. Na taj način možemo samo privući špekulante i kratkotrajne investitore koji će se razočarati jer dionica u 2 dana nije skočila 10 ili 20%. A takvi nam netrebaju. Kad se krene prodavati veći (negativni) psihološki efekt će imati 10 naloga od 100 dionica u razmaku recimo 339-340 kn nego jedan od 1000 na 340. Dok se na KODT temi nije pisalo sve se skidalo po aksu i bio je gotovo 100% konstantna krivulja prema gore prvih pola godine. Onaj investotor kojemu se da pročitati samo zadnjih par stranica foruma i na osnovu toga uložiti je jako neozbiljan. A i takvi su dobri naspram onima koji kupuju naslijepo “jer bu sve to raslo ne…?”. Ja ću tu i tamo koju novost napisati, ali zbilja mi se neda ponavljati sebe i druge jer to može imati negativan efekt pa će i kad postane izvrsna firma dionica još biti u banani (ala LRH, BZJK i još neke). Dugoročno bolje je ne pisati jer će veliki igrači povući daleko više nego hrpa malih dok ti isti mali mogu daleko više štopati cijenu nego što se misli čisto iz razloga jer su neiskusni i od njih se bere lova i dionice po bidu… zato smanjite pisanje i usredotočite se na nove vijesti… ponavljanje starih samo stvara dojam da se ništa ne događa. S tim da imajte na umu da se ova dionica unatoč svemu dobro drži u korekcijama naspram ostalih što je isto bitna stavka.

Pozdrav!

Evo nešto a da nije ponavljanje……:

Za večeras na HT1 , za emisiju Poslovni klub, najavljena je na Txtu i tema: kako dalje u privatizaciji……..Sve teme je g Tomljenović uredno odradio jedino je ova potpuno izostala. Šta nam to govori? Previše je još uvijek velikih interesa kod ostalih pa i kod tako velike firme kao što je PTKM. Treba malo prištopati loptu, dokupiti tko još ima keša i smiriti se. Vjerujte da ima onih velikih koji puno više razmišljaju (i znaju) o budućnosti Petrokemije nego mi………..

marcello

Dozvolite par riječi u ova teška vremena za burzovne ulagače. Prije petrokemije par riječi o ovim krizama koje deru male igrače kao mačke.Burze će nestati kad nestane roba na zemlji, a to će biti kad neka galaksija spali zemlju, što opet znači ne tako brzo. Ove krize su umjetno izazvane i nemaju veze sa realnim stanjem svjetskog gospodarstva. To što neki amer nema para za vratit kredit za svoju plastičnu kuću koju će prije ili poslije odnijeti tornado nema nikakve veze sa svjetskom ekonomijom, a ponajmanje npr. sa proizvodnjom gnojiva u Kutini koja je usput rečeno kompletno rasprodana. Nakon što izazovu burzovnu krizu bilo rušenjem zgrada ili hipotekom na kuće svjetski moćnici kreću u kontra akciju dizanja tržišta. To se radi naravno smanjenjem kamatnih stopa od strane centralnih banaka i uključivanjem moćnih članica udruženih u OECD koje kontroliraju svjetsko gospodarstvo preko kredita za kreditiranje svjetskih kapitalnih poslova kao što su veliki infrastrukturni poslovi, građevinski radovi i proizvodnja robe visoke nabavne vrijednosti koju popularno zovu kapitalna dobra. S njima u kompaniji sudjeluju i velike poslovne banke koje svoj kreditni potencijal udružuju sa takvim izvoznim agencijama.Cilj je kroz smanjene kamatne stope manje razvijene svjetske zemlje u ciklusima pokrenuti na potražnju za sofisticiranom i skupom robom, infrastrukturnim projektima i slično koju proizvode naravno razvijene zemlje. Ovakvi ciklusi se ponavljaju, a oni koji pamte malo duže sjećaju se i krize 1987 koja je gadno zdrmala burzovni svijet i dakako one svježije kad su tornjevi nekako čudno pali u New Yorku. Ali, uvijek se tržište vraćalo i dapače išlo je sve više i više prema gore. Jedno zapamtite, a to je da stanite na veća križanja po gradovima ili na granicama i pratite kamionski promet i ako vidite da kamioni uredno prolaze ili ih ima sve više i više znajte da nema krize. Isto vrijedi i za brodove

Šta se tiče ptkm želio bih pozdraviti svoga prijatelja “Jednostavnog čovjeka” i zahvaliti mu na nekim informacijama. Uglavnom pogon bi trebao krenuti sa radom krajem mjeseca jer remont amonijaka završava 31.01. Prvo kreće postrojenje za preradu vode jer se nakon toga pokreće energana. Ugrađena su moćna nova postrojenja kao što su izmjenjivač topline koji ima cca. 60 tona i kotlovski izmjenjivač. Sve je to priprema za povećanu potražnju koja slijedi u idućim godinama za umjetnim gnojivom. Petrokemija je toliko moćna da sama proizvodi struju za svoje potrebe, a eventualne viškove prodaje HEP-u. Eventualne investicije u nova postrojenja za proizvodnju gnojiva najvjerovatnije koštale bi i manje nego što bi to koštalo neke druge iz ove industrije jer bi dobar dio radova odradila domaća ekipa. Isto vrijedi i za opremu koja bi se ugrađivala i građevinske radove.
Također biti će intresantno vidjeti bilancu i RD i G za 2007 i što se dogodilo sa rezervacijama iz prošle godine. Prihod je dakle 2, 14 mlrd kuna što je van svih očekivanja. Zadnji kvartal se pakleno radilo i prodavalo jer je prihod oko 640 milja kuna, a ono što je vrlo bitno i što smo znali velika pažnja se pridaje kvaliteti proizvoda i normativi su stroži od normativa koje propisuje EU. Dakle proizvodi iz Kutine bez ikakvih problema mogu i na veliko tržište USA.

Zato vi koji ste unutra nemate razloga za brigu ako netko ovih dana prodaje po cijenama kao što je danas bilo. Budite strpljivi jer je ptkm paklena firma kakvih nema u Hrvatskoj u niti jednoj grani našeg gospodarstva. To se prije ili poslije mora pokazati i na burzi.

Živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Također se nadam da je netko iz visokih krugova krenuo Rusima objasniti do u detalje kakva je naša ptkm tvornica i da bi bilo dobro da ju kupe. U ova vremena nije mudro izbjegavati Ruse jer nam to može gadno naštetiti, a ako budemo dobri s njima, svima će biti dobro. To vrijedi i za INU i JANAF. Što prije nas preuzmu prije će ostalom gospodarstvu biti bolje.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Cestitam na povratku

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]


Cestitam na povratku

Pridružujem se. Živio Mika.
[smiley]

New Report

Close