PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

e sad cu malo spekulirati kad pogledate top 10 i zbrojite kolicinu dionica koje bi eventualno mogla kontrolirati vlada ukljucujuci i hpb jer ona je u drzavnom vlasnistvu dojdete do broja 66.77%, kad se bude raspisao tender za privatizaciju ja vjerujem da ce biti ponudjeno 25% STRATESKOM partneru ostaje vam 41.77% a to nije dovoljno da bi se kontrolirala firma jedino drzavi ili strareskom partneru ostaje da kupuje na burzi.Ovdje u ovim brojevima nisam racunao kd viktoriju koja posjeduje 90000 dionca a to je nekih2.8% FIRME kazem vidi se da hpb kupuje a oni su drzavna banka i nebi se cudio da su u nekom dilu sa vladom.A sad zasto strateski partner, dobit 50mil kn priprema se teren ,plin neide gore do proljeca to je vladi dovoljno vremena da provede privatizaciju ptkm,ptkm je vladi prevelik teret i tesko je danas uskladjivati cijene energenata kad sve ide up bolje da to ide sa strateskim partnerom a njemu ko god bude bit ce mu za cilj racionalizacija troskova i povecanje proizvodnje a svi zanamo kako to ide u kapitalizmu ,a i mi kao trziste u bliskoj buducnosti eu-a moramo liberalizirati svoje trziste i kao najvazniji razlog vladi trebaju pare zato ko jos moze neka razmisli o ovome sto je pisao goran mika i drugi [smiley]

I ja dokupio po 270 možda daju niže bilo bi dobro

SAM PROTIV SVIH


I ja dokupio po 270 možda daju niže bilo bi dobro

Blago vama, ja više nemam para [cry]


Petrokemiji tek slijedi pravi rast cijene dionica na burzi zbog:

1. do daljnjega nema poskupljenja plina
2. snažan rast prihoda i dobiti
3. de facto monopolist u HR
4. GFI za 2007. bit će odlično, a idućih godina sve bolje i bolje
5. ove godine kreće privatizacija, a čim to Vlada opet spomene cijena će ponovo barem na 330 kn, a kad prijeđe u privatne ruke cijena će komotno biti x2 na sadašnju.

Ja sam danas dokupljivao po 270 kn, a ako bude sutra prilika još ću.

Hm, neće biti baš tako. Mesarić je objavio plan za 2008. – 3 milijuna dobiti, iz samo njemu znanih razloga.

Hell is Empty and all the Devils are Here

mesaric je za proslu godinu rekao poslovanje sa nulom pa je plus 50mil a nije ni racunao da do ljeta ove godine nema poskupljenja plina [thumbsup]

bez obzira što je radno…ovo je lijepo vidjeti…barem prodaju [cool]
PTKM-R-A
Kupnja Prodaja
266,70 50
264,50 299
225,01 50

318,18 70
344,00 235
348,47 390
348,99 100
349,99 200

Transakcije
Cijena Količina Vrijeme

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

radno-rano…

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Šta su se svi povukli sa prodaje, kada bi tako ostalo nebi bilo loše, mislim da ćemo danas u pozitivu ako nas onaj šta se iskrcava ne zaj…..
Pozdrav

Simone nabaci k/p pred otvaranje ako možeš


mesaric je za proslu godinu rekao poslovanje sa nulom pa je plus 50mil a nije ni racunao da do ljeta ove godine nema poskupljenja plina [thumbsup]

ako je planirao poslovanje sa nulom , a ima 50 milja plusa, to znači ako sada planira dobit 3 milje da će biti 150 milja. Još ako budu nautičke eto ti belaja ![thumbsup]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Mislim da će i fondovi lagano smanjivati iskrcavanje ovih dana….nadam se do utorka-srijede crobex opet blizu 5k

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

snupy:

mesaric je za proslu godinu rekao poslovanje sa nulom pa je plus 50mil a nije ni racunao da do ljeta ove godine nema poskupljenja plina [thumbsup]

ako je planirao poslovanje sa nulom , a ima 50 milja plusa, to znači ako sada planira dobit 3 milje da će biti 150 milja. Još ako budu nautičke eto ti belaja ![thumbsup]

Nadam se da će tako i biti. Realno, napraviti manju dobit od 150 milja uz prihod od 2.7 milijardi KN je ništa manje nego čisti diletantizam.

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close