PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/uskoro-jeftinija-hrana%2c-bez-skuplje-struje%2c-plina-i-kruha-do-ljeta,7159.html


http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/uskoro-jeftinija-hrana%2c-bez-skuplje-struje%2c-plina-i-kruha-do-ljeta,7159.html

Ovo je ključno:

ZAGREB – Do ljeta neće biti rasta cijena struje i plina, a do žetve neće biti ni rasta cijene kruha, dok su proizvođači prehrambenih proizvoda pokazali spremnost u svojim kalkulacijama naći prostora za korekcije cijena, izjavio je danas nakon sastanka s predstavnicima Konzuma, Zvijezde i proizvođačima uljarica i mlijeka potpredsjednik vlade Damir Polančec.

Htjeli su reći s todorićem. Ma dajte, iz šupljeg u prazno. Ulje je kod Zvijezde poskupilo 50%.
Koliko je to novaca na 10.000.000 prodanih boca, oko 50.000.000 kuna. Nije za baciti.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Plitko smo trziste koje je jos i razvodnjeno sa IPO -ima u zadnje vrijeme. Stoga nema ni novaca u dijelu naroda zainteresiranog za burzu, pa nema ni rasta – jednostavno.[proud] Fondovi rasprodaju jer spasavaju svoju glavu.

Kao što su paničari povlačili lovu iz dionica, tako su i neki ljudi odlučili povući svoju lovu koju su uložili u fondove, makar i uz gubitak. Fondovi rasprodaju i nije ih briga za cijenu, jer u principu ne odgovaraju financijski za svoje propuste, sve prelazi na male ulagače. “Mi smo vas upozorili da je to rizičan posao i zato ste gospodine xy izgubili 15%, ali ako pričekate…”

A xyonu se tresu gaće da ne izgubi više i kaže daj šta daš….zato je jedan fond danas i jučer tresao 15 kuna ispod cijene veće količine.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Plitko smo trziste koje je jos i razvodnjeno sa IPO -ima u zadnje vrijeme. Stoga nema ni novaca u dijelu naroda zainteresiranog za burzu, pa nema ni rasta – jednostavno.[proud] Fondovi rasprodaju jer spasavaju svoju glavu.

Fakat sam i ja danas izašao iz fondova. Uvaljao sam se u još veći rizik. U fondu završio gubitkom skupa s izlaznom naknadom od -8% i pojačao još Petricu (na 272) i Inu.[cool]. Više nemam slobodnog keša i ne trejdam dok Crobex ne dođe na 5500. Kad bude, bude. Spreman sam čekati do ulasaka Hrvatske u EU!!!. Iskreno, u ovom momentu portfelj mi je 100% u crvenom. Sramim se[embarass]

Ovo za plin može biti samo dobra vijest za PTKM pogotovo stoga što bi se pregovori o cijeni plina mogli odgoditi za ljeto kada PTKM plaća 200% veću cijenu plina od one po kojoj je INA izvozi. Tada to može biti dobro uporište za pregovore ako ništa druga barem zbog psihološkog efekta. Koliko vidim ovdje se ništa ne spominje (ne)rast cijena gnojiva. Da plin ostane na istoj razini a gnojivo ode 5-10% kao što je trebalo prošle godine mogli bi u prvom kvartalu ili dva imat značajniju dobit. Da ne govorimo da je svo gnojivo rasprodano tako da će sve što se proizvede žurno kupovati potrošači. Sve u svemu i da sve ostane na istom (cijene plina i gnojiva) ove godine proizvodnja će sigurno premašiti 2007.

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 209.067 6,26 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 93.729 2,81 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 59.415 1,78 Skrb. račun
7. HPB D.D. 42.043 1,26 Skrb. račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 40.214 1,20 Skrb. račun
9. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 35.612 1,07 Skrb. račun
Ukupno: 79,88

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ho, ho, ho…
7. HPB D.D. 40.770 1,22 Skrb. račun
pa
7. HPB D.D. 42.043 1,26 Skrb. račun[thumbsup]

i još malo

Vaš link

“Iako su u prvom dijelu trgovanja na Reutersov tekst o skoroj odluci o gradnji LNG terminala u Hrvatskoj pozitivno reagirale Petrokemija (ZSE:PTKM-R-A) i Dioki (ZSE:DIOK-R-A), drugi dio trgovanja donosi negativan pritisak na obje dionice. Očito je činjenica da je oko čitavog projekta još uvijek mnogo nepoznanica, jer je još uvijek nejasna lokacija gradnje, ali neizvjesno je i tko će biti investitor cijelog projekta…”


Vrana: ” Plitko smo trziste koje je jos i razvodnjeno sa IPO -ima u zadnje vrijeme. Stoga nema ni novaca u dijelu naroda zainteresiranog za burzu, pa nema ni rasta – jednostavno.[proud] Fondovi rasprodaju jer spasavaju svoju glavu. ” Fakat sam i ja danas izašao iz fondova. Uvaljao sam se u još veći rizik. U fondu završio gubitkom skupa s izlaznom naknadom od -8% i pojačao još Petricu (na 272) i Inu.[cool]. Više nemam slobodnog keša i ne trejdam dok Crobex ne dođe na 5500. Kad bude, bude. Spreman sam čekati do ulasaka Hrvatske u EU!!!. Iskreno, u ovom momentu portfelj mi je 100% u crvenom. Sramim se[embarass]

Kolegin post samo potvrđuje moju teoriju….

A fondovi su u proteklih par dan primili toliko naloga za izlaz da nisu kešom mogli to pokriti, e zato mi danas kad je svijet otišao gore za 4% kaskamo samo s 1%. Nezrelo tržište…brzi smo prema dolje…spori prema gore. Kad ljudi nauče bit će lakše[thumbsup]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Ho, ho, ho…
7. HPB D.D. 40.770 1,22 Skrb. račun
pa
7. HPB D.D. 42.043 1,26 Skrb. račun[thumbsup]

Vrana, mislim da je to račun za marginaše i ine…

Petrokemiji pala sjekira ponovno u “med” (čitaj plin) !!! Polančec sada može bez straha na dogovore u Petrokemiju, kako je i najavil prije nekoliko dana [bye]

marcello

Petrokemiji tek slijedi pravi rast cijene dionica na burzi zbog:

1. do daljnjega nema poskupljenja plina
2. snažan rast prihoda i dobiti
3. de facto monopolist u HR
4. GFI za 2007. bit će odlično, a idućih godina sve bolje i bolje
5. ove godine kreće privatizacija, a čim to Vlada opet spomene cijena će ponovo barem na 330 kn, a kad prijeđe u privatne ruke cijena će komotno biti x2 na sadašnju.

Ja sam danas dokupljivao po 270 kn, a ako bude sutra prilika još ću.

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close