PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nešto si razmišljam, nije li i Obrovac imao veliku knjigovodstvenu vrijednost, modernu tehnologiju, osiguranu sirovinu i tržište, potporu politike, pa ipak…
S cartmannovim obrazloženjem bih se složio. Ova dionica je preriskantna za mene. Vama puno sreće i nemojte ovo shvatiti kao provokaciju.

ag,

Nešto si razmišljam, nije li i Obrovac imao veliku knjigovodstvenu vrijednost, modernu tehnologiju, osiguranu sirovinu i tržište, potporu politike, pa ipak…
S cartmannovim obrazloženjem bih se složio. Ova dionica je preriskantna za mene. Vama puno sreće i nemojte ovo shvatiti kao provokaciju.

Obrovac je imao sve sto si nabrojio osim sirovine. Zato je i propao.

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


… socijalistički giganti …

Ako je Petrokemija gigant, šta su onda Exxon, GE ili Microsoft.


Cartmann, ovo šta si sad napisao trebao si davno prije shvatiti i napisati jer si sad na pravom putu u vezi PTKM. Međutim i dalje mislim da dobar dio investitora nije u pravu oko zadnje cijene koju će kupac biti jednog dana spreman platiti i koliko će PTKM realno vrijediti nakon prodaje. Slovenci su je htjeli kupiti za 200 kuna i glatko su odbijeni, Sa Austrijancima se prije nekih par mjeseci pregovaralo oko 400 kuna, a postoje i neki zainteresirani bez obzira na situaciju sa plinom jer su u mogućnosti ga sami osigurati.

Ljudi, nemojte prodavati na ovim razinama i sitno špekulirati jer će te vrlo brzo zaraditi puno veće iznose.

Znam ja to odavno, ali nisam kockar vec investitor, pa se trudim ulagati na temelju opipljivih pokazatelja, jer na kraju uvijek sve dodje na svoje. [smiley2] Nikad nije bankrotirao onaj koji je izlazio s malim profitom (iako 140-190 i nije mali profit), dok vrlo cesto bankrotiraju pohlepni koji cekaju 100% na svakom tradeu.

Btw., forum je zahvaljujuci hrpi novih nickova zaista otisao kvragu, i ja cu se povuci dok clan(ovi) koji nije dosao razgovarati o investiranju vec provocirati i svadjati se uoci da ga nitko ne cita i otiđe praziti frustracije na neki drugi forum ili news grupu.

pa dobro, mika je baš fine post napisao nemojte tako Colega…

što se tiče prozivanja drugih to stoji ali ovo i nije nešto opasno bilo

nema mi druge nego se zae..ti

pa nadam se da prijatelj cartmann nije na mene mislio kao razlog prestanka njegovog pisanja na forumu.
Inače prema informacijama austrijanci su direktno sa Premijerom pregovarali oko eventualne prodaje PTKM.
Ime potencijalnog investitora nije poznato ali to u ovom trenutku nije presudno, bitan je interes za kupovinu firme.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Naravno da nisam mislio na vas kolega Mika, već na ove koji nikad nisu napisali niti jedan argument već provociraju i podj***** korisnike koji se trude pisati argumentirano.

Ali, kako se kaže “don’t feed the trolls”, ignore je naveca kazna za takve. [smiley2]


quote=nathan47]
famozni book ne moze uvijek biti pokazatelj podcijenjenosti, zaboravljate da je za djuru neko vec pokazao interes dok PTKM jos uvijek cuci nezapazena…

Po prometima i rastu u zadnjih par dana PTKM je i te kako zapažena….
[/quote]

Zapazena od strane koga? Margin malisana ili skrbnika?

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

prvih 10 u vlasničkoj strukturi
1- HRV.FOND ZA PRIVATIZACIJU
2- SZIF D.D.
3- PBZ D.D./ THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN
4- HPB D.D.
5-PBZ D.D.
6- HPB D.D.
7- RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB
8- RH VLADA SREDIŠNJI DRŽ. URED ZA UPR.DRŽ. IMOVINOM
9- ZAGREBAČKA BANKA D.D.
10-RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB

Rekli ste izašao New York ?
Ništa od toga idemo dalje!!
Znaju oni što čekaju????
POZDRAV !!!!

Ovaj tjedan rast dionice od 13,92% pri prometu od 20.832.891kn. Zaključna cijena 180 , ali je išla i do 192. Ja sam je u tri navrata nadokupljivao pri cijeni od 180 – 185. Da čujem prognoze cijenjenih forumaša.
Moja je da će biti otpora kod cijene oko 200. Kad prijeđe 200 ide ona gore, a ja ću je sigurno nadokupljivati.


Ovaj tjedan rast dionice od 13,92% pri prometu od 20.832.891kn. Zaključna cijena 180 , ali je išla i do 192. Ja sam je u tri navrata nadokupljivao pri cijeni od 180 – 185. Da čujem prognoze cijenjenih forumaša.
Moja je da će biti otpora kod cijene oko 200. Kad prijeđe 200 ide ona gore, a ja ću je sigurno nadokupljivati.

Ja mislim da smo jucer vidjeli prvo kupljenje “šlaga”. Igra je u tome sto veci broj ljudi pomisli “na 200 ce bit otpor tj. kupljenje profita, pa je najbolje biti lukav i preduhitriti navalu prodaje tako sto cu se rijesiti na 190kn, tih 10kn razlike mi ne znaci mnogo kad sam kupovao po 115 ili 135, a moglo bi se desiti da se strasljive rukice sruse cijenu i do 180”. Ali, trader koji tako razmislja ponekad zaboravi da nije samo on lukavac koji se toga dosjetio, pa se dogodi da svi odluce biti lukavi te otpor bude 10tak kn manje od okrugle cijene.

New Report

Close