PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pih taj bljedoliki Fedor puno priča a malo radi. Ja sam osobno izvidio tu indijansku telekomunikacijsku tvrtku.
Muvaju se maksimalno po njoj. Nema problema. Haugh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


ppeco: ” vodoinst: ” Sjednica Vlade Republike Hrvatske održat će se sutra, 01. rujna 2006. godine, u 10.00 sati. http://www.vlada.hr/default.asp?ru=143&gl=200608310000004&sid=&jezik=1 ” ne znam cemu se nadate? otpisu dugova? nema sanse!!!! pa dugove se nisu otpisali ni maestralu, ni dalmacijavinu, ni adriavinilu, ni imocanima, a svi oni idu u privatizaciju, pa ne znam zasto bi petrokemiji ” Kolega je u pravu, meni isto nije jasno o cemu vi pricate. Ni od oprosta ni od privatizacije nema nista u dogledno vrijeme. To mi je receno nedavo od strane Vlade ( deep throath ).Ode to nizbrdo a onda ce onaj Edo plakat ko kisna godina. To je dionica za cir na zelucu a ne za zaradu. A na Zavizanu je vec pao snijeg, zima je pred vratima. [smiley9]

Slažem se sa navedenim mišljnjima, zima se približava , a to je loš znak za Petrokemiju, što je još gore približava se i kraj godine , a on nam donosi očekivano rapidno povečanje gubitka Petrokemije.
[smiley2]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Dok god ovakvih postova ima,ne treba se bojati za tu dionicu ,jer zna se što se njima postiže i vrši pritisak na sitne ulagače i povoljan dokup velikih.[smiley2]


Sto si se odmah uzrujao, ja samo pisem svoje misljenje o toj dionici. Jos bih i razumio da se uzrujao kolega Hakela koji je duboko u toj dionici. Ali mi nije jasno zasto se ti uzrujavas. Mozda zato sto si prekasno usao u PTKM. ( sigurno si je kupio na 185,00 kn – a to ti ja nisam kriv ). Evo jedan dobronamjeran savjet – nemoj slucajno docekat zimu u toj dionici jer ces tek onda spoznat svu bijedu te dionice. A to sto spominjes moju zavist to mi je dosta cudno – zar se nisi ti meni rugao: sigurno je ograniceni Fedor kupovao na 185,00 kn??

Prije svega, ako je netko bio zagovornik ove dionice to sam bio ja, i to davno prije, i kada je bila na 120,00 i manje kuna. Tvoje ponašanje je vrlo nepristojno i bahato, što u principu i je čest slučaj kod ljudi koji se kriju iza monitora, koriste avatar nekih homoseksualaca. Samo za kraj: žao mi te je. Vidim da si u sukobu sa većinom ljudi, da te ne trpe, ja sam čak jedno vrijeme bio na tvojoj strani, ali promijenio sam mišljenje.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Joj da si jos malo pisao – rasplakao bi me. A evo vidiš ja sam i dalje na tvojoj strani. I nemoj molim te ljude vrijedjati zbog toga što se ne slažeš s njihovim mišljenjem. To je znak lošeg odgoja.
Da nisi ti sljedbenik Josifa Visarionoviča Staljina?

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g

davorin ? kakvo je to homofobno ponašanje? daj malo stila

sve je lako kad si mlad :)


Ja nemam nikakvog interesa prikazivati stanje losijim nego sto je. Dovoljno je lose i bez mog “prikazivanja”.

PTKM je postala dionica na kojoj ne funkcionira taj klasicni nacin procjene vrijednosti koji i ja najcesce koristim, a zove se fundamentalna i tehnicka analiza proucavajuci trgovanje i fin. izvjesca. [smiley2]

PTKM se trguje na principu “buzz”-a, kao US dot.com kompanije, nije bitno kakvo je stanje s firmom, vec da li postoje ljudi koji bi potencijalno mogli kupiti PTKM i za npr. 250kn. I proslo fin. izvjesce je bilo lose i na temelju njega je cijena trebala stagnirati (ili pasti, ali to nije za ocekivati zbog ionako niske cijene), ali je s druge strane bilo jasno da veliki broj ljudi cijeni PTKM, da kazem “ptkm je IN”, pa sam se nakon dugotrajnog nećkanja s stavom “ako kupim po 140kn, moram prodati nekom po 190kn, a to sigurno nece biti proficio, pbz ny, a nece ni hakela, jer i on kupuje po 140kn da bi nekom prodao, ne da bi ih ostavio u nasljedstvo”. Ali, temeljitim razmatranjem sam zakljucio da ce se pojaviti investitori koji ce kupovati po 200kn ocekujuci da ce se pojavti drugi investitori kojima ce isti ti moci prodati po 250kn (ti bi dalje morali nekom “uvaliti” po 300kn).

Svakako, igra crvenih rukavica je pocela, tko prije kome proda i poklopi ga – profitirat ce, onaj tj. oni zadnji investitori koji ostanu na vrhu piramide tj. kad dodjemo do trenutka kad su se manje vise svi nakupovali i svi traze kupca kojeg nema tj. ima mnogo vise onih koji su se nakupovali po npr. 150-200, ali vrlo malo onih koji bi htjeli kupiti na 250kn, doci ce ili do drasticnog pada cijene (cca. 170-190), ili ce se pojaviti spasitelj koji ce privatizirati PTKM po 300kn.

Rekla kazala, spetljala se i mazila. Mala Mirna ulicom pliva, ne bi li sama Petra Pana vidjela

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica


Rekla kazala, spetljala se i mazila. Mala Mirna ulicom pliva, ne bi li sama Petra Pana vidjela

[smiley2][smiley2][smiley2]

Fedor:

Ja nemam nikakvog interesa prikazivati stanje losijim nego sto je. Dovoljno je lose i bez mog “prikazivanja”.

PTKM je postala dionica na kojoj ne funkcionira taj klasicni nacin procjene vrijednosti koji i ja najcesce koristim, a zove se fundamentalna i tehnicka analiza proucavajuci trgovanje i fin. izvjesca. [smiley2]

PTKM se trguje na principu “buzz”-a, kao US dot.com kompanije, nije bitno kakvo je stanje s firmom, vec da li postoje ljudi koji bi potencijalno mogli kupiti PTKM i za npr. 250kn. I proslo fin. izvjesce je bilo lose i na temelju njega je cijena trebala stagnirati (ili pasti, ali to nije za ocekivati zbog ionako niske cijene), ali je s druge strane bilo jasno da veliki broj ljudi cijeni PTKM, da kazem “ptkm je IN”, pa sam se nakon dugotrajnog nećkanja s stavom “ako kupim po 140kn, moram prodati nekom po 190kn, a to sigurno nece biti proficio, pbz ny, a nece ni hakela, jer i on kupuje po 140kn da bi nekom prodao, ne da bi ih ostavio u nasljedstvo”. Ali, temeljitim razmatranjem sam zakljucio da ce se pojaviti investitori koji ce kupovati po 200kn ocekujuci da ce se pojavti drugi investitori kojima ce isti ti moci prodati po 250kn (ti bi dalje morali nekom “uvaliti” po 300kn).

Svakako, igra crvenih rukavica je pocela, tko prije kome proda i poklopi ga – profitirat ce, onaj tj. oni zadnji investitori koji ostanu na vrhu piramide tj. kad dodjemo do trenutka kad su se manje vise svi nakupovali i svi traze kupca kojeg nema tj. ima mnogo vise onih koji su se nakupovali po npr. 150-200, ali vrlo malo onih koji bi htjeli kupiti na 250kn, doci ce ili do drasticnog pada cijene (cca. 170-190), ili ce se pojaviti spasitelj koji ce privatizirati PTKM po 300kn.

[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g


davorin: ” Rekla kazala, spetljala se i mazila. Mala Mirna ulicom pliva, ne bi li sama Petra Pana vidjela ” [smiley2][smiley2][smiley2]

[smiley1][smiley1][smiley1][smiley1][smiley1][smiley1][smiley1]

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

U potpunosti se slažem sa kolegom cartmannoom a bojim se da bi spomenuti trenutak mogao stići prije nego kasnije

[center][i]Nekoć sam ganjao Pticu trkačicu, sada ganjam samo lovu[/i][/center]

New Report

Close