Prinos ostvaren u 2012.god.

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Prinos ostvaren u 2012.god.

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo,da ja budem onaj koji bu probio led.[emo_smijesak]
Tržište nam i nije dalo nešto puno prilika,ali ih je opet bilo samo ih je trebalo znati iskoristiti.
Moje zvijeze 2012 god. su: ERNT,VIRO,PTKM,INA još par pruzimanja gdje se dalo uhvatiti neki +,uglavnom sam zaradu bazirao na dobrom trejdu.
Moje sodoma i gomora 2012.god. su: INGR,ULPL,LKPC i još i par bisera i da HT,imam ga stalno u portfelju.

Uglavnom ja zadovoljan!
Prinos u 2012. god. mi je oko +10 do +15%.Budem malo sijeo pa da sve to preračunam i izračunam,ali preko +10% sam sigurno.
Neka bude i 2013.god. takva,ja zadovoljan!

Sa današnjim zaključnim cijenama +18%, jučer je to bilo tek +15%. Pošto su mi sve dionice oko minimuma rekao bih da sam zaradio i više. No to je sve sramežljivo naspram prošle godine.

Još uvijek vrijedi staro pravilo kupovine preko zime, a prodaja na proljeće.

Danas +44%
Najviše zahvaljujući VLHO,ali bilo je nešto ATLN, KORF, RIVP.

Otegotna okolnost je što mi portfelj nije veliki, pa je i kanabisovih +18% vjerojatno više novaca nego mojih +44%, ali što je tu je, treba biti optimističan! [emo_palacg]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ja ću biti realan i minus mi je negdje oko 120000kn. ( sad se pitate kak) ,pa jednostavno INGR , DLKV , IGH , HT , LKPC , KODT , HGSP , ISTT
I ajde malo su mi se oporavili ERNT, ADRS , ADPL , KORF , PTKM.

I zaboravio sam napisat ATPL.


Ja ću biti realan i minus mi je negdje oko 120000kn. ( sad se pitate kak) ,pa jednostavno INGR , DLKV , IGH , HT , LKPC , KODT , HGSP , ISTT
I ajde malo su mi se oporavili ERNT, ADRS , ADPL , KORF , PTKM.

Nemozes ti zaraditi koliko Ingra može izgubiti.

Usput, da dođe ZET ili takva firma na burzu i da se uvede shortanje, mislim da bi to bila best year ever.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Darac11 dali je to za ovu godinu ili ukupno? Ako je za ovu, onda je za tebe i ruski rulet blaga igra- hgsp

Ajde konačno zanimljiva tema. Sadašnje stanje mog portfelja je točno + 1.74%, a struktura je sljedeća;

OPTE-R-A = 6,86%, minus 30,59%
ATLN-R-A = 5,51% minus 7,85%
ADPL-R-A = 16,58% minus 8,30%
PLAG-R-A = 34,63% plus 14,45%
RIVP-R-A = 10,71% minus 3,66%
VPIK-R-A = 25,70 plus 11,93%

Bilo je i par trejdova, što uspješnih što neuspješnih, sa time bi realna slika bila nekih 7-8% plus u ovoj godini.

Biti će neki mali plus cca 5%-8% kad računam dividende.

+ 17%[emo_smijesak]
I ja sam sam sebe bio u početku potcijenio.
Sada kada sam malo pretumbao portfelj i pogledao cijelo razdobnje u 2012 god. vidi da sam premašio i svoja početna očekivanja.
Da se razumijemo u taj prosijek sam uračunao sve dividende,sve + – transakcije, razni + % od pruzimanja,trasakcije sa $ i sve ostalo što sam napravio sa potfeljom.
Za mene jedna uspješna godina.

totalni kokuz,

loše ulaganje i kad ga gledam,

sve je kraći i kraći…

bojim se da ovi u PBZ-u to više ni ne isplačuju!!

ma realno u minusu, za nekaj sam kriv,

za nekaj stvarno nepredvidiv tijek događaja…

neću pisat postotak, ali veći je od 16,5

ma stvarno je VEĆI[emo_namigusa]

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

New Report

Close