Prinos najuspješnijeg fonda u 2007. godini

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije Investicijski fondovi Prinos najuspješnijeg fonda u 2007. godini

Gledam ovih dana prinose fondova u 2005, 2006 i 2007. godini. Najuspješniji fond 2005. godine ICF balanced ostvario je prinos od 33,05%. Godinu dana kasnije AUREUS Equity je ostvario prinos od 68,89 %. U 1Q ove godine HPB Dynamic je ostvario prinos od 33,68%. Skoro 15 fondova sa današnjim danom ima prinos u ovoj godini ima prinos oko 30% (nešto manje ili više), aHPB Dynamic ima prinos već 42,04%.
Što mislite koliki prinos može ostvariti u 2007. godini najuspješniji HR fond. Može li prinos preći 100% i koliko fondova može imati prinos veći od 100%.

mislim da će biti više fondova sa prinosom većim od 60% što je izvrstan rezultat za ovu godinu.
nadam se da će taj trend biti koš dvije tri godine do ulaska u EU

dan je pametniji od noći


Može li prinos preći 100% i koliko fondova može imati prinos veći od 100%.

Niti jedan. Takav prinos je, po meni, vrlo nerealno ocekivati kolikogod da situacija iz 1Q govori suprotno


mislim da će biti više fondova sa prinosom većim od 60% što je izvrstan rezultat za ovu godinu.
nadam se da će taj trend biti koš dvije tri godine do ulaska u EU

Nije to izvrsno nego sramotno loše. Nijedan fond nema veći prinos nego je rast Crobexa ove godine. Zar to nije sramota? Ispada da je svaki čovjek koji nema pojma o dionicama mogao 1.1.2007 kupiti dionice Crobexa i zaraditi više od svakog fonda(ili približno), a da ne zna baš ništa o dionicama.

Nije to izvrsno nego sramotno loše. Nijedan fond nema veći prinos nego je rast Crobexa ove godine. Zar to nije sramota? Ispada da je svaki čovjek koji nema pojma o dionicama mogao 1.1.2007 kupiti dionice Crobexa i zaraditi više od svakog fonda(ili približno), a da ne zna baš ništa o dionicama.

ne lupetaj. nijedan fond nije 100% u dionicama, nijedan fond nije samo na Hrvatskom tržištu, postoje naknade itd… imaš na moj novac forumu raspravu o tome. Da bi replicirao CROBEX treba ti milja kuna. [smiley7]

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

–Poštovani kolege imam jedno pitanje za vas!ja se za sada ne razumijem u fondove ,pa me zanima dl ja mogu položit 100 000 kn u investiciski fond na mijesec dana ,ako da koliko cca bi mogo zaradit???
hvala unaprijed!!!!

[color=blue][/color]bolje da radite pravi posao nego da bilo kakav posao radite na pravi način


–Poštovani kolege imam jedno pitanje za vas!ja se za sada ne razumijem u fondove ,pa me zanima dl ja mogu položit 100 000 kn u investiciski fond na mijesec dana ,ako da koliko cca bi mogo zaradit???
hvala unaprijed!!!!

U fondove se ne ulaze na mjesec dana.

New Report

Close