PRFC (Proficio d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PRFC (Proficio d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne otvara mi link?

Pa odi na Seebiz, pa na meni tvrtke.

Dakle nama su na silu oteli dionice a sad su dobili lovu. I tu gamad treba tužiti.

darac11, 15.12.2021. u 21:27

Ne otvara mi link?

Bolje da ti ne otvara …

Još ima repova kuponske privatizacije devedesetih: Hrvatska američkoj tvrtki mora platiti 297 milijuna kuna

Taj iznos koji se spominje se dijeli sa slpf ili je to samo odšteta za proficio?

Znači taj iznos dobiva ko zna tko, jer u tekstu stoji ovako.  Naime, vlada je u srijedu dala suglasnost za sklapanje nagodbe između RH i američke kompanije Colgate/McCallum. U sklopu nagodbe Amerikancima će biti isplaćeno 297 milijuna kuna, dok se oni obvezuju u narednih pet godina najmanje 100 milijuna uložiti u Hrvatsku. Inače, Colgate/McCallum je vlasnički povezan s hrvatskom kompanijom Proficio..

 

Spor je vodio proficio a američka kompanija Ce dobti 300mil ?

 

 

Fantasticno je kako sudovi RH odbacuju tuzbu, a s druge strane Vlada prihvaca zahtjev za nagodbom iako su oboje institucije RH, a radnje suprotne. Stvarno manipulacija ne moze biti jasnija i ocitija.

betlord, 16.12.2021. u 15:04

Fantasticno je kako sudovi RH odbacuju tuzbu, a s druge strane Vlada prihvaca zahtjev za nagodbom iako su oboje institucije RH, a radnje suprotne. Stvarno manipulacija ne moze biti jasnija i ocitija.

Baš tako , boje se stranih sudova jer tamo ne mogu vuc suca za rukav, ako je proficio dobio novce zasto nisu dobili Slavonac i Velebit ? Znaci trebaju prijaviti slucaj na europskom ili američkom sudu ali ne treba nikakve pogodbe raditi nego izvuci svaku lipu kamate..

betlord, 16.12.2021. u 15:04

Fantasticno je kako sudovi RH odbacuju tuzbu, a s druge strane Vlada prihvaca zahtjev za nagodbom iako su oboje institucije RH, a radnje suprotne. Stvarno manipulacija ne moze biti jasnija i ocitija.

Hoce li ovo doci u neku tv emisiju. Sta radi oporba evo im materijala. Raspudic gdje si ili se ti u ovo nerazumijes.

Novac ide Collgate/McCallum a ne Proficiu jer je prijetila tužba s osnove ulaganja američke kompanije u hrvatsku a koje je pokriveno nekakvim opskurnim osiguranjima. Preostala dva PIF-a  moraju na međunarodnu arbitražu.

Ja ne znam sta se ovdje radi trenutno ali znam što sad slijedi, lova nece bit uplacena proficiju ? Zašto? Zato što sad slijedi dokapitalizacija vjerojatno stom istom lovom

manigoldo, 17.12.2021. u 19:51

Novac ide Collgate/McCallum a ne Proficiu jer je prijetila tužba s osnove ulaganja američke tvrtke u hrvatsku a koje je pokriveno nekakvim opskurnim osiguranjima. Preostala dva PIF-a moraju na međunarodnu arbitražu.

Da u redu a da li to ima smisla, proficio vodi sud , svi troškovi suđenja su se odbijali sa proficijevog racuna, a sad novac ide toj drugoj tvrtki..

New Report

Close