PRFC (Proficio d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PRFC (Proficio d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E sad bi bilo pravo vrijeme za udrugu malih dioničara Proficia :-)…nema nas više tako puno i možda bi se lakše organizirali…

Ljudi mi ne vjeruju dok im kažem da su mi prisilno oteli dionice i platili po 10 kn. Zašto to ne dođe u javnost?


Ljudi mi ne vjeruju dok im kažem da su mi prisilno oteli dionice i platili po 10 kn. Zašto to ne dođe u javnost?

Nazovi novinare i objasni im.

Huh, mislite li da bi bilo od pomoći da osnujemo udrugu ?
Ja sam uvijek za neke akcije koje bi nam mogle biti od pomoći …


Huh, mislite li da bi bilo od pomoći da osnujemo udrugu ?
Ja sam uvijek za neke akcije koje bi nam mogle biti od pomoći …

Prvo bi trebali naći nekoga tko ima vremena da to vodi, i najbitnije da se kuži (po mogućnosti odvjetnik koji ima dionice PRFC), postoji samo par sto dioničara i pitanje koliko bi ih se učlanilo ako ih se učlani samo 5 onda i nemamo baš neke svrhe.

Za početak bi bilo dobro da dođemo na ovogodišnju skupštinu u čim većem broju i da postavljamo pitanja..da pokažemo da nam je stalo i da ne želimo biti samo nijemi promatrači događanja u firmi…

Ukoliko dođe do dokapitalizacije ( a donesli su na skupštini odluku da žele povećati kapital na 70-ak miliona ) koji bi isključio ili stavio u nepovoljan položaj male dioničare većinski bi se mogao opasno približiti granici od 95% i pitanje pod kojom cijenom bi želio napraviti squeeze out. Mislim da je sad pravo vrijeme da se malo angažiramo, a i u svjetlu mogućeg konačnog odgovora oko presude. Neznam ako postoji osoba među nama koja ima znanja, volje i vremena ozbiljnije se pozabaviti tom tematikom…

Prije par godina, tu na forumu sam prije skupštine pitao ima li tko kakvo pitanje, mislim nitko nije ništa sugerirao. Nakon skupštine, miksa jadikovki kontra države i demagogije polako sam sve rasproda i izvukao živu glavu. Ako ulažete iole veći novac idite na skupštine i “” omirišite” ljude kojima povjeravate svoju imovinu.


Za početak bi bilo dobro da dođemo na ovogodišnju skupštinu u čim većem broju i da postavljamo pitanja..da pokažemo da nam je stalo i da ne želimo biti samo nijemi promatrači događanja u firmi…

A kada je skupština? Kako se saznajte kada je skupština? Nema više objava na zse.

Bit će vjerojatno u osmom mjesecu..objava na stranicama firme ili preko obavijesti u Narodnim novinama…

Ma ovo je gotova priča.. ovdje je sad samo pitanje po kojoj će nas cijeni istisnuti.. pred mjesec dva su mi se neki smijali na spomen squeeze out, što sad o tome misle..


Prije par godina, tu na forumu sam prije skupštine pitao ima li tko kakvo pitanje, mislim nitko nije ništa sugerirao. Nakon skupštine, miksa jadikovki kontra države i demagogije polako sam sve rasproda i izvukao živu glavu. Ako ulažete iole veći novac idite na skupštine i "" omirišite'' ljude kojima povjeravate svoju imovinu.

Odlican komentar.

Bilo mi je neugodno ici na prvu skupstinu znajuci da sam jako mali dionicar, a onda sam shvatio koliko je to bitno bas za male dionicare poput mene. Daleko najisplativija investicija.
U zabokrecini kakva vlada na ZSE, nema boljeg nego “omirisati” ljude kako kaze kolega.

Nazalost nisam bio na skupstini PRFC pa sam na kraju platio kaznu… 🙂

New Report

Close