PRFC (Proficio d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PRFC (Proficio d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kakva su razmišljanja, možda savjeti, preporuke ili sl. u vezi prodaje/kupnje dionica do x000?
Što ćete Vi napraviti, dokupiti ili prodati?
Ima li netko možda kakve korisne informacije da ih podijeli ovdje na forumu za nas manje iskusne?
Zahvaljujem

Kupite i strpite se, cijena koju nude je ispod granice dobrog ukusa
[/quote]

u svjetlu moguće ponovne sudske presude (revizije) u korist PRFC, pa čak i bez toga, ta cijena koju nude je smiješna, slažem se

s druge strane ako vam je ulagački horizont kratak, nemate živaca ni vremena gledati ovo cijeđenje, onda nemojte dokupiti
ja sam vam pokazao gornjom računicom da ‘jedu’ sami svoju imovinu i da je na dugi rok ovo limes koji teži nuli, da se tako zorno izrazim
i da se razumijemo, možemo raspravljati i o tome koliko je realno vrednovana ta imovina npr. nekretnine su većim dijelom amortizirane, pa je potrebna je revalorizacija ili nešto treće

samo ću ponoviti da su krajnje nekorektni i da svoje poslovne postupke nedovoljno i nejasno komuniciraju

Nije stvar u tome jel cijena trenutno smijesna nego u tome jesu li odlucili izvuc lovu van ignorirajuci manjinske dionicare?
Vise se firmi sada micalo s burze i dosta je razlicitih situacija. Recimo osobno sam imao i npr.Gamu i tu sam pogledao firmu i jasno vidio koji im je portfelj i u kojem smjeru se sastavnice tog portfelja razvijaju i odlucio zadrzati. A ovdje ako sam ista naucio u zadnjih par godina to je da se uprava trudi svim silama sakriti sve od dionicara i ne zele pokazati rezultat niti jednog od projekata u koje se ulagalo. I sada kada pokusavaju ovakve finte na skupstini itd sto bi covjek ocekivao nego da me preveslaju? Da sad dokupim ove dionice i da me u buducnosti prevare kakav bih osjecaj mogao imati nego samo “sve je proslo po ocekivanju”, a zar je to nacin na koji se ulazu novci?
Da mi imamo ikakvu pravnu drzavu i zastitu malih dionicara ovdje uopce nebi bilo pitanja treba li dokupiti ili ne, predlagali bismo zaokruzivanje na 10000 da mozemo dokupit vise.


Nije stvar u tome jel cijena trenutno smijesna nego u tome jesu li odlucili izvuc lovu van ignorirajuci manjinske dionicare?
Vise se firmi sada micalo s burze i dosta je razlicitih situacija. Recimo osobno sam imao i npr.Gamu i tu sam pogledao firmu i jasno vidio koji im je portfelj i u kojem smjeru se sastavnice tog portfelja razvijaju i odlucio zadrzati. A ovdje ako sam ista naucio u zadnjih par godina to je da se uprava trudi svim silama sakriti sve od dionicara i ne zele pokazati rezultat niti jednog od projekata u koje se ulagalo. I sada kada pokusavaju ovakve finte na skupstini itd sto bi covjek ocekivao nego da me preveslaju? Da sad dokupim ove dionice i da me u buducnosti prevare kakav bih osjecaj mogao imati nego samo "sve je proslo po ocekivanju", a zar je to nacin na koji se ulazu novci?
Da mi imamo ikakvu pravnu drzavu i zastitu malih dionicara ovdje uopce nebi bilo pitanja treba li dokupiti ili ne, predlagali bismo zaokruzivanje na 10000 da mozemo dokupit vise.

baš u tome je problem.. nije bitno jeli neka firma na burzi ili ne, svaka bi firma trebala imati uredne knjige i netko bi trebao provjeriti gdje je novac završio i jeli on uopće više na računu .. poreznici napadaju male trgovce i naplaćuju kazne zbog 5kn viška u kasi.. a kod velikih firmi nitko ništa ne kontrolira niti vodi brigu o ničemu.. Meni je neshvatljivo da tolike firme posluju iz godine u godinu s minusima.. zar je to normalno da netko svaku poslovnu godinu završi sa 10-20-50mil minusa i da ta firma i dalje radi s istom upravom sa istim ljudima na čelu.. pa zar u toj firmi ne postoji možda neki problem??


Nije stvar u tome jel cijena trenutno smijesna nego u tome jesu li odlucili izvuc lovu van ignorirajuci manjinske dionicare?
Vise se firmi sada micalo s burze i dosta je razlicitih situacija. Recimo osobno sam imao i npr.Gamu i tu sam pogledao firmu i jasno vidio koji im je portfelj i u kojem smjeru se sastavnice tog portfelja razvijaju i odlucio zadrzati. A ovdje ako sam ista naucio u zadnjih par godina to je da se uprava trudi svim silama sakriti sve od dionicara i ne zele pokazati rezultat niti jednog od projekata u koje se ulagalo. I sada kada pokusavaju ovakve finte na skupstini itd sto bi covjek ocekivao nego da me preveslaju? Da sad dokupim ove dionice i da me u buducnosti prevare kakav bih osjecaj mogao imati nego samo "sve je proslo po ocekivanju", a zar je to nacin na koji se ulazu novci?
Da mi imamo ikakvu pravnu drzavu i zastitu malih dionicara ovdje uopce nebi bilo pitanja treba li dokupiti ili ne, predlagali bismo zaokruzivanje na 10000 da mozemo dokupit vise.

Je, u pravu si.

Koje su implikacije ispunjavanja obrasca C i odustajanja od navedene akcije? Vjerojatno i u tom slučaju ti vraćaju razliku do 0 odnosno najnižeg višekratnika od 1000? tako da nema neku svrhu ili? i pritom još moraš plaćat javnog bilježnika za ovjeru!

@superfly
Piše vam na kraju savjet .. da ne treba ništa ni ovjeravati ni vraćati jer sve jedno će biti provedeno.. to u slučaju da ne želite dokupiti.. a suprotno ako kupujete ne treba ovjeravati

Da li su uopće dali obrazloženje zašto to rade? Trebamo izići s tim u javnost, ljudi mi uopće ne vjeruju da mi oduzimaju moju imovinu. Ja bi možda mogao dati neki “intervju” za lokalne novine ali trebalo bi to na državnom nivou.


Da li su uopće dali obrazloženje zašto to rade? Trebamo izići s tim u javnost, ljudi mi uopće ne vjeruju da mi oduzimaju moju imovinu. Ja bi možda mogao dati neki "intervju" za lokalne novine ali trebalo bi to na državnom nivou.

Ako je zakon pisan da je to tako i da se to može tako raditi ne vrijedi ništa pisati..
Meni to isto djeluje sa strane malog ulagača nekorektno ali eto kolege kažu da je sve po zakonu.. ja zakone ne znam pa ne mogu ništa reći..


Da li su uopće dali obrazloženje zašto to rade? Trebamo izići s tim u javnost, ljudi mi uopće ne vjeruju da mi oduzimaju moju imovinu. Ja bi možda mogao dati neki "intervju" za lokalne novine ali trebalo bi to na državnom nivou.

Svoju odluku će uvijek dobro obrazložiti, papir sve trpi. Jedini pokazatelj stanja je Bakić. Dok je u top 10 i dokupljuje ima nade i za nas male.

Ostalo je još svega nekoliko dana (7.1.) za neodlučne(koji žele kupiti)!!
Meni ne treba puno do jedne (slovima, jedne) dionice pa ću sutra to riješiti.
Pretpostavljam da će veći broj dionica biti otpušten nego kupljen tako da ne vjerujem da nas je ovim manevrom uprava htjela nasamariti, iskreno, ubuduće ne očekujem puno ali kad je bal……


Ostalo je još svega nekoliko dana (7.1.) za neodlučne(koji žele kupiti)!!
Meni ne treba puno do jedne (slovima, jedne) dionice pa ću sutra to riješiti. Pretpostavljam da će veći broj dionica biti otpušten nego kupljen tako da ne vjerujem da nas je ovim manevrom uprava htjela nasamariti, iskreno, ubuduće ne očekujem puno ali kad je bal…..

Kako to mislite? Što vi mislite da je uprava htjela dobiti ovim potezom?

99% nas neće kupiti ali ćemo tužiti.

New Report

Close