PRFC (Proficio d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PRFC (Proficio d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pusti sad 2010..i energane…to smo apsolvirali da nije valjalo….hoćeš reći da od 2015. na dalje ne izgleda to bolje? Pine beach prikazuje bolje rezultate zadnje dvije godine nego prije, Rovinj sam očekivao nešto bolje rezultate u 2017. al je još uvijek to pozitivno. Ne bi se složio da je loše kao prije, dapače pokazuju jedan pozitivan trend i nadam se da će se i među investitorima na burzi vratit povjerenje koga očito trenutno nema.

iskreno se nadam i od srca ti to želim! i svim drugim dioničarima

http://www.ceenter.hr/izdavatelji/obavijesti-trgovanja/1035?zid=83127

…povećanje temeljnog kapitala iz rezerve zadržavajući broj dionica…s namjerom daljnjeg povećavanja izdavanjem novih dionica kroz par godina

…proširenje djelatnosti društva…

…Kristina Laco…novi član nadzornog odbora…

…btw…Pakoštane je pripojeno Proficiu i postaje njegova podružnica, blagoslovljeno od oba trgovačka suda.

http://proficio.hr/wp-content/uploads/2018/05/PRFC_FS_konsolidirani_2017_final_hr.pdf

…izašao konsolidirani izvještaj:-)…

…samo novac i novčani ekvivalenti u grupi iznose 40.5 miliona kn…dakle 10,00 kn po dionici..

…sveobuhvatna dobit grupe cca 10 miliona kn…

…a znamo šta još Proficio ima u svom portfelju…Pine Beach, Angelo doro skupa s apartmanima, hotel Rovinj, udjel u hotel Lagunu, moguć pozitivni ishod presude…

….jel dovoljno za uzlet na burzi? ..:-) vjerojatno nije…

…a znamo šta jos ima u portfelju ova dionica…Pine Beach, Angelo doro, hotel Rovinj, Udjel u hotel Laguna, moguća presuda…

evo Superfly sad ću ti ja to ukratko ‘rastrančirati’:

naprvu, kons. dobit od preko 10 mil kuna lijepo izgleda
no onda lijepo pogledaš bilješku br. 12. (i br. 20) koja kaže da su iz rasprodaje nefunk. imovine ostvarili većinu izvanrednih prihoda (Fažana) u iznosu od nešto preko 15 mil kn

onda lijepo oduzmeš 10 mil kn kons. dobiti – 15 mil kn izvanredne dobiti i dobiješ – ništa…

pa dalje, odi na izvještaj o kons. NT (str. 20.) da vidimo kako Grupa generira cash i opet: kreneš od te famozne neto kons. dobiti od cca 11,5 mil kn i nakon svih usklađenja i umanjenja dođeš do jedva 997 tis kn neto kons. priljeva novca iz poslovnih aktivnosti

eto, to ti je sva mudrost… a sve ostale bilješke su tu da bi revizori mogli opravdati svoje masne naknade, da bi se nadzornicima imalo čime mahati pred očima, da bi se raznim pretumbacijama sakrilo i smuljalo

Slažem se s tobom da Pine Beach i Rovinj za sada premalo daju, odnosno ne generiraju neku veliku dobit iz poslovnih aktivnosti. Na razini grupe ako odbijemo prodaju imovine EBITDA dođe nekih 2 miliona kn. Ali s druge strane kada vidimo kolko keša imaju na računu, neizvjesnost oko presude, trenutnu imovinu društva, i cijenu dionice na burzi ipak smatram da je dionica dosta podcjenjena. Osobno što misliš…zašto Pine Beach i Rovinj nedaju bolje rezultate…knjigovodstevne makinacije, izvlačenje love ili neefikasno upravljanje jednostavno?

Pine Beach (barem kad sam zadnji put bio tamo) je sistem ‘ležaljke i sunce’, nema dovoljno dodane vrijednosti, a u turizmu se sve svodi na to
Ovo u Rovinju uopće ne razumijem, Angelo je maleni boutique hotel, navodno imaju i neke druge nekretnine, sobe ili šta ja znam, sve je to malo i godinama tu dioničari čekaju povrat a njega – nema! Hotel Rovinj, koliko se tu već čeka? Da li ga stopira Maistra (kroz gradsku upravu) ili je jednostavno stvar nerješenih vlasničkih odnosa (još uvijek) ne znam. Lokacija hotela je bog bogova ali ako će to stajati samo tako, imaju trošak – ništa više!
Mađarsku i USA ulaganja ne razumiju ni članovi uprave, osim Susmana valjda, koji orkestrira sve. Koja je tu zakulisna igra, ne znam. A nije me ni briga, sve što vidim je da se imovina osipa, kapital isto tako, ostaje novac na računu… to je isto opasno jer ako ne znaju gdje ga ‘parkirati’ onda o čemu pričamo

Moj je zaključak da se oni igraju previše investicijskog fonda a premalo turizma i pravog poslovanja: zadnjih par članova uprave dolaze iz Iskona?!? Meni to smrdi – ako se kuneš u turizam, zašto uzimaš operativce iz telekom branše? Tko je tu lud?!?


evo Superfly sad ću ti ja to ukratko 'rastrančirati':

naprvu, kons. dobit od preko 10 mil kuna lijepo izgleda
no onda lijepo pogledaš bilješku br. 12. (i br. 20) koja kaže da su iz rasprodaje nefunk. imovine ostvarili većinu izvanrednih prihoda (Fažana) u iznosu od nešto preko 15 mil kn

onda lijepo oduzmeš 10 mil kn kons. dobiti – 15 mil kn izvanredne dobiti i dobiješ – ništa…

pa dalje, odi na izvještaj o kons. NT (str. 20.) da vidimo kako Grupa generira cash i opet: kreneš od te famozne neto kons. dobiti od cca 11,5 mil kn i nakon svih usklađenja i umanjenja dođeš do jedva 997 tis kn neto kons. priljeva novca iz poslovnih aktivnosti

eto, to ti je sva mudrost… a sve ostale bilješke su tu da bi revizori mogli opravdati svoje masne naknade, da bi se nadzornicima imalo čime mahati pred očima, da bi se raznim pretumbacijama sakrilo i smuljalo

Nažalost ništa novo.. imaju objekte gdje nakon pocetnog ulaganja treba gidinama samo odrzavanje a ovdje se na iste trose ogromni novci iz godine u godinu.. cemu uopce raditi ako svaku godinu vec zadnjih 10 zavrsavaju u minusu.. mislim ptoficio je u minusu oni nisu.. ne brinem se ja za njih.
A nazslost must ce se dok bude te love na racunu i onda ce doći kraj i ovom preduzecu..

Kada se malo pogleda u prošlost pa naovamo po pitanju razvoja portfelja, ispada da je ekipa koja vodi proficio rijetko nesposobna ili svjesno ne radi u korist svih dioničara društva. Ni jedno od toga nije dobro. Kapital se topi kao grenlandski glečer i to je činjenica.

Kapital je u 2017. porastao u odnosu na 2016…i to je činjenica makar iz razloga prodaje nefunkcionalne imovine. Izvukli su dobit i iz prodaje nekih udjela u Mađarskoj, rješavaju se trenutno i nekog stana u Zagrebu i kuće za odmor u Rovinju. Pozitivno je da se postepeno rješavaju stvari koje ne generiraju dobit i tu su po meni napravili pozitivni zaokret. Meni trenutno smeta zašto još uvijek Pine beach i Rovinj ne generiraju veću dobit? Uzimajući u obzir pozitivan zamah u turizmu kod nas očekivao bi veće marže u ta dva segmenta turističkog poslovanja.

Papir sve trpi pa i porast kapitala po prodaji imovine koja se vodila po nerealnim cijenama. Za takvo što zaista treba biti znalac. Vidjeti ćemo što će ostati od te love kada ih ovi mudrijaši prepakiraju. Što se tiče turizma 99% djedova i baka po Jadranu su profitabilniji od Proficio stručnjaka.
Daj Bože da sam u krivu ali ogorčen sam jer sam vjerovao u tu priču godinama. Na moju sreću izašao sam sa manjim gubitkom i ne mislim se vraćati jer sam apsolutno izgubio povjerenje u te ljude.
Bilo bi mi drago da sve to ispadne na dobro zbog malih dioničara i općenito domaćeg tržišta kapitala.

mojedionice.com…..
..sad znamo čiju su one tisućice na 12,00 kn kao brana…odnosno baš i neznamo:-)

< 28.05.2018 T: 24.05.18 Pros. cijena: 12,20 RB Dioničar Broj % 1. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 1.568.179 40,08% 2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 229.599 5,87% 3. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 214.000 5,47% 4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 200.000 5,11% [b]5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 163.471 4,18%[/b] 6. PROFICIO D.D. (1/1) 54.698 1,40% 7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 43.000 1,10% 8. BAKIĆ NENAD 33.895 0,87% 9. NAVA BANKA D.D. U STEČAJU 16.000 0,41% 10. KALEB ZORAN 14.850 0,38% UKUPNO 2.537.692 64,85% 29.05.2018 > T: 25.05.18 Pros. cijena: 12,20
RB Dioničar Broj %
1. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 1.568.179 40,08%
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 229.599 5,87%
3. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 214.000 5,47%
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 200.000 5,11%
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 164.156 4,20%
6. PROFICIO D.D. (1/1) 54.698 1,40%
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 43.000 1,10%
8. BAKIĆ NENAD 33.895 0,87%
9. NAVA BANKA D.D. U STEČAJU 16.000 0,41%
10. KALEB ZORAN 14.850 0,38%
UKUPNO 2.538.377 64,87%

obavijest SKDD-a o pripajanju društva PAKOŠTANE d.d. društvu PROFICIO d.d.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=84412

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close