PRFC (Proficio d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PRFC (Proficio d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a dobro je i potsjetiti se na 'povijest bolesti':

…pokušavam donekle bit i malo objektivan u toj priči. Naravno da ne mislim da je samo krivnja države i njenih institucija oko ulaganja u taj projekt. Vjerojatno je u vrijeme predsjedovanja Rakvin i Marković, zbog reći ćemo neizvjesnosti nekih ulaganja, željelo se pričekati malo s tom investicijom, a i okolnosti u gospodarstvu tada nisu bile najbolje. Mislim da gda Krejči radi dobro posao, i da želja postoji da se to rješi u najboljoj mogućoj mjeri, kako i ističu na skupštini skoro svake godine. Što se tiče idejnog rješenja projekta logika u crijepu postoji zbog vizure kompletnog starog grada Rovinja di upravo dominiraju crveni krovovi i meni to okej izgleda. Moramo uzeti u obzir i da su postojale žalbe na idejno rješenje i od strane te udruge, ali i od nekih susjednih stanara po pitanju dobivanja dozvola, pa i otuda sve to skupa dosta traje.
Muče me tu puno drugih stvari i ljut sam zbog toga što nisu transparentniji i što ne pokazuju da nas doživljavaju,ali tko zna kako stvari funkcioniraju iznutra i s kakvim problemima se oni suočavaju u svakodnevnom poslovanju. Odgovorno tvrdim i da smo mi dioničari sami inertni previše, ili neznamo materiju dovoljno da ne postavljamo prava pitanja i nismo angažirani previše.
Meni se cjelokupna situacija danas puno više sviđa nego prije, i ja ne mislim još odustati od ove priče, a da bi moglo bit puno bolje i da se u prošlosti griješilo bome je…

S tužbom ništa još…vjerojatno na ustavnom sudu, a možda i na općinskom…U slučaju da nema političke volje za nagodbom, po staroj dobroj hrvatskoj priči brigo moja prijeđi na drugu vlast.


S tužbom ništa još…vjerojatno na ustavnom sudu, a možda i na općinskom…U slučaju da nema političke volje za nagodbom, po staroj dobroj hrvatskoj priči brigo moja prijeđi na drugu vlast.

30.12 ce biti godinu dana od donesene presude.. a pošto je prosjek suda u izricanju presuda preko 800 dana mozemo presudu ocekivati pocetkom 2019 a presuda ce vjerovatno biti da se postupak vraca na pocetak.. (naravno ova presuda fondovima je uvelike smanjila taj prosjek posto je donesena u 15 dana tako da je moguce da se odgovor na zalbu dobije i kasnije) Bas citam ovaj dan, stari članak na telegramu i ne vjerujem da je to sve skupa moguće.. ali u hrvatskoj je sve moguće..

…evo još malo dobrih vijesti kad nam je dionica tako trenutno nezanimljiva:-)..na stranicama firme proficio.hr unijeli su neke svježe informacije između ostalog kako su poduzeli sve moguće pravne mjere oko sklapanja željene nagodbe, a priprema se i spajanje firme Pakoštane i Proficia što je prirodno i ide u smjeru politike pripajanja matičnoj firmi ono na što dugoročno računaju, odnosno prodavanju onog što im nije u fokusu…izvolite…

2017.
Proficio je u siječnju podnio prijedlog za ponavljanje postupka temeljem donesene presude Vrhovnog suda Republike Hrvatske iz prethodne godine, a na temelju brojnih pravnih i procesnih pogrešaka. U isto vrijeme Proficio je zatražio od Ustavnog suda da preispita ustavnost odluke Vrhovnog suda u ovome predmetu. Isto tako Proficio je uputio pismeno Republici Hrvatskoj u kojem je istaknuo da se od RH i dalje očekuje da ispoštuje potpisani Sporazum o nagodbi koji je sklopljen izvan okvira i bez prizivanja na bilo kakvu buduću odluku Vrhovnog suda. Obzirom na odbijanje Republike Hrvatske da ispoštuje ranije sudske odluke kao i potpisane ugovore o nagodbi, Proficio je također započeo pripremati druge pravne lijekove, uključujući međunarodnu arbitražu te vjeruje u konačno zaključenje predmeta. Krajem ove godine, Proficio i kćer tvrtka Pakoštane d.d. potpisali su Ugovor o pripajanju, koji čega odobrenje dioničara tvrtke Pakoštane d.d.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Y782Af9dVhabLIrLBbZAzw==.pdf

Hoce i proficio do kraja mjeseca izaci sa izvjescem.. malo transparentnosti bi malo mozda mrdnulo ovu dionicu.. meni se sve cini da ovdje maslo beru ovi s vrha i uzivaju u zivotu a dionicari ce nesto dobiti na sveti nikad.. uvijek ulaganja odlaze u nepoznate dionice startupove preko bare i donacije po RH a dionicarima sipak..

..prfc trenutno za 4 kn…

…očito, trubim cijelo vrijeme… ništ’ od toga…


..prfc trenutno za 4 kn…

Moglo bi lako i za kunu, kad bi kupci bili mudriji……



..prfc trenutno za 4 kn…

Moglo bi lako i za kunu, kad bi kupci bili mudriji……
[/quote]

..teško..koji bi to luđak bio da proda 6800 komada za manje novca nego 5000 komada…5500 komada trenutno mu prolazi po 14 kuna

…eto 14 mu je očigledno granica za izlaz…

a šta idu u stečaj….kome se to tako žuri

New Report

Close