PRFC (Proficio d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PRFC (Proficio d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A saznali smo između redova da je novac od prodaje vile otišao u USA u rizična ulaganja. U hotel Rovinj nije zgodno ulagati, malo je transparentno prema dioničarima. Pare od presude su također bile namjenjene za prebacivanje u USA, pa i bolje da ih nisu dobili.

Neznam sta je s hotelom…ne vjerujem da ne bi ulozili u hotel…pa kupili su Angelo doro…bit ce neka zalba na dozvolu ili sl. A sta se tice ulaganja u Ameriku najrade bih i da se izlistamo na njihovu burzu odmah…jer ova nasa nije za nista…

http://www.rovinj-rovigno.hr/wp-content/uploads/2017/07/Zaklju%C4%8Dak-o-prodaji-gra%C4%91evinskog-zemlji%C5%A1ta-u-svrhu-kompletiranja-gra%C4%91evne-%C4%8Destice-hotel-Rovinj-1.pdf

Evo…vidite u čemu je bio problem…sad nakon kompletiranja cjelokupne građevinske čestice prema detaljnom planu uređenja zone nadam se da su premošćene sve prepreke ka investiciji…
Iva Krejči dobro razvija poslovanje u Rovinju što se vidi i iz zapisnika…
Pine Beach ima već neku zagarantiranu neto dobit, premda vjerujem da uz neke preinake mogu i bolje..
Riješili su se, i rješavaju se pomalo gubitaša i nefunkcionalne imovine ( prije Adriatic media, pa kaštel Račice i vila San lorenzo, sada vjetroelektrane u Madžarskoj…)
Dobri argumenti oko rješavanja konačne odluke oko presude…

Unatoč objektivnom skepticizmu, ne mogu se oteti dojmu da stvari puno bolje izgledaju nego pred par godina….šteta što je opće stanje na burzi katastrofalno…

Da li postoje informacije o još nekom projektu u SAD-u osim ova dva?

Vaš link …[/url]
Vaš link …[/url]

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Iz konsolidiranog 2016. se vidi da su uložili u još jedan projekat…HKS llc..str.61…1.750 tisuća….konzultantska firma za održivo upravljanje hranom i njenim viškovima.

ja sam zaistaspeechless

pazite, na neto imovinu grupe od 115,5 mil kn na 31.12.2016. ostvarili su neto dobit od 1,6 mil kn ili svega 1,4% povrata na imovinu
bolje im je da sve prodaju, riješe se i ovo malo zaposlenih i novce na banku, fondove i sl.; više bi zaradili

korporativno upravljanje: g. Ferušić, predstvanik malih dioničara u NO to je ok, ali koje su reference gđe Tihane Veletanlić? u čemu njezino nadziranje može pomoći društvu? ostali su uglavnom poznate face iz pravnog i poslovnog miljea

porezni štit: za ’15. god. je omjer plaćenog poreza na dobit bio tek 9,7% od bruto dobiti, za ’16. čak 29,6%; s obzirom na zakonskih 20% poreza na dobit, Buffett bi svima u upravi ‘otšarafio’ glave

kons. bilanca: imovina i dalje se smanjuje, jedu vlastitu supstancu dok je ima i mole Boga da im Ustavni presudi u korist oko spora; i što će onda s tim parama, u dividendu? jok!

Pine beach Pakoštane, nakon silnih ulaganja preko HBOR kredita, prihodi stagniraju, sad ih ‘nagriza’ i pojačana amortizacija temeljem ulaganja iz 2015.

Angelo je mali hotel u jezgri Rovinja s tek 1/5 prihoda u odnosu na Pine Beach, koji također nije bogzna što (ležaljke i sunce), Hotel Rovinj????? mnogo upitnika

toč. 7. mi uopće nije jasna: ‘zbog činjenice da Vlada RH nije provela uplatu prema presudama hrvatskih sudova, Proficio je morao ponovno pregovarati svoje ulagačke obveze u projekte rizičnog kapitala u SAD te uključiti i kapital trećih strana’??? pa ne radiš ražanj bez zeca nakon što si se 15 god. potucao po sudovima i računaš pod sigurno da si dobio sredstva prije nego što si ih stvarno dobio? milsim da je ovo alibi argument, doduše ne znam čemu i za koga? tko je ‘treća strana’?

i to je to, za 15 min sam prošao prezentaciju od koje mi je slabo u želucu…

ostale stvari kao Mađarska, USA neću ni komentirati jer nikada nisu donosile ikakvu dobit, niti ima suvislih informacija od uprave o tome, bačen novac da ne kažem koju goru riječ…

ja ne volim više ni pisati jer uvijek se ponavlja jedno te isto već godinama.. imovina sve manja.. zarade nikad nema…. sud cekamo vec 10g…. ulaganje u mađarskoj isto tako pa nikako da se nešto pokrene… sad i ova ulaganja u americi…. hotel rovinj.. Imam dionicu pa sve pratim.. još uvijek sam optimist i ako baš nije obećavajuće ako ovako nastave.. ali nikad se ne zna možda jednog dana sve krene od jednom samo se nadam da ću bit živ tad!

@tonebrod
ovisi po koliko ste ‘uletili’, pa shodno tome možete ili ne čekati
ali ne govorim ja ovdje o presudi, to bi trebalo biti šlag na torti, rođendanska pinata iz koje će popadati lova, čok. mrvice na sladoledu… govorim o poslovanju koje je takvo kakvo je, odnosno – nije!

Jedno je sigurno..Proficio nikad neće i ne želi biti jedan Valamar ili Liburnija. Potonji ulažu u masovni turizam koji trenutno proživljava lijepe trenutke i njihovi prihodi se mjere u miljardama kn. Proficio ulazi u neke tržišne niše., više kao neki fond rizičnog kapitala, i njihovi prihodi po projektu će se mjeriti u milionima kn, ali samim tim će i disperzirati rizik. Mađarska se pokazala kao pogreška, Adriatic media se pokazala kao pogreška i to je iza nas. Osim Iskona koji je davno prošao, Pine beach i Rovinjska priča su se pokazala kao dobar poslovni potez. Dali će se ulaganja u neke američke projekte pokazati dobrim, vidit ćemo. Nisam stručan kao accountant, i neznam kako nisu opet uspjeli nekako izbjeći porez na dobit, jer barem im je to polazilo za rukom sve ove godine:-)


ja sam zaistaspeechless

pazite, na neto imovinu grupe od 115,5 mil kn na 31.12.2016. ostvarili su neto dobit od 1,6 mil kn ili svega 1,4% povrata na imovinu
bolje im je da sve prodaju, riješe se i ovo malo zaposlenih i novce na banku, fondove i sl.; više bi zaradili

korporativno upravljanje: g. Ferušić, predstvanik malih dioničara u NO to je ok, ali koje su reference gđe Tihane Veletanlić? u čemu njezino nadziranje može pomoći društvu? ostali su uglavnom poznate face iz pravnog i poslovnog miljea

porezni štit: za '15. god. je omjer plaćenog poreza na dobit bio tek 9,7% od bruto dobiti, za '16. čak 29,6%; s obzirom na zakonskih 20% poreza na dobit, Buffett bi svima u upravi 'otšarafio' glave

kons. bilanca: imovina i dalje se smanjuje, jedu vlastitu supstancu dok je ima i mole Boga da im Ustavni presudi u korist oko spora; i što će onda s tim parama, u dividendu? jok!

Pine beach Pakoštane, nakon silnih ulaganja preko HBOR kredita, prihodi stagniraju, sad ih 'nagriza' i pojačana amortizacija temeljem ulaganja iz 2015.

Angelo je mali hotel u jezgri Rovinja s tek 1/5 prihoda u odnosu na Pine Beach, koji također nije bogzna što (ležaljke i sunce), Hotel Rovinj????? mnogo upitnika

toč. 7. mi uopće nije jasna: 'zbog činjenice da Vlada RH nije provela uplatu prema presudama hrvatskih sudova, Proficio je morao ponovno pregovarati svoje ulagačke obveze u projekte rizičnog kapitala u SAD te uključiti i kapital trećih strana'??? pa ne radiš ražanj bez zeca nakon što si se 15 god. potucao po sudovima i računaš pod sigurno da si dobio sredstva prije nego što si ih stvarno dobio? milsim da je ovo alibi argument, doduše ne znam čemu i za koga? tko je 'treća strana'?

i to je to, za 15 min sam prošao prezentaciju od koje mi je slabo u želucu…

ostale stvari kao Mađarska, USA neću ni komentirati jer nikada nisu donosile ikakvu dobit, niti ima suvislih informacija od uprave o tome, bačen novac da ne kažem koju goru riječ…


Tihana odgovara na mailove, na skupštini ponudi piće, podjeli listiće, bude ljubazna i nasmijana … Ona tu dođe kao ljubazan policajac.
S obzirom na rezultate možemo se pitati što pridonose i što uopće rade ostali članovi NO. Hajde Markoč barrm piše žalbe na sudske presude i vodi skupštine.

Rekao bi da se u zaleđu nešto događa, gledajući naloge na kupnji iznad 20 kn oko 3.500 komada na prodaji do 35 kn parsto komada…

To ne izlažu na kupnji mali u ovo vrijeme besparice i nelikvidnosti….. vidjet ćemo

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Prvi grad u Hrvatskoj s tri milijuna ostvarenih noćenja

čudi me da se toliko čeka na obnovu hotela u rovinju.. i od strane grada i od strane proficia tko već sve skupa koči.. da se sa obnovom pocelo pred 10g. kad je bilo i najavljeno već se je uloženi novac mogao 3 put okrenuti..

New Report

Close