PRFC (Proficio d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PRFC (Proficio d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hoce tko na skupstinu? Ima puno zanimljivih tema za koje bi se moglo postavit koje pitanje…

Dali ide tko iz Rijeke na skupstinu da podijelimo troskove:-)

Dojmovi sa skupstine?

Izgleda po trgovanju da je opet bilo pretakanje iz šupljeg u prazno. Ako nije bilo argumenata da netko tko je bio na skupštini pokupi tu siću barem do 25kn onda mi je sve jasno. Jaukalo se protiv države i pravosuđa a o investicijama u startapove, Mađarsku, USA i tko zna što sve nešto nedorečeno i suzdržano.

da se potsjetimo:

Najtajnovitija tvrtka koja kotira na ZSE_2007[/url]¸

dakle, članak je iz 10/2007.
s lijepom Majom na čelu tada, EIG kako se navodi u samom uvodu, raspolaže ‘za ulaganje s aktivom od 270 milijuna kuna’, SAMO ta tvrtka kojoj je ‘vlasnik PRFC s 73% udjela’
pazite, 2007. prije skoro 10 godina oni raspolažu s uk. aktivom od 270 mil. kn, i to samo tadašnji EIG kao sljednik ELKA-e, koju su rastrančirali kao svinjsku polovicu i ostavili sebi cash i potraživanja, a ostatak izdvojili u Elka kablove, koji su usprkos tome kasnije dobro poslovali u vrlo konkurentom okruženju proizvodnje el. kablova, dakle ne znam da li su tu čak bile uključene (konsolidirane) sve firme iz Susmanovog carstva, jer se EIG tada konsolidirao kroz PRFC

a sad gledam zadnje kons. izvješće PRFC (dakle, pospajalo se sve što je ostalo, poprodavalo, iznjelo iz zemlje i šta-ti-ja-znam) za 2016. na str. 12. stoji uk. imovina dakle aktiva 163 mil. kn

gdje su pare?

Slažem se accountant…ali zato i smo na toj cijeni kojoj smo…Meni osobno to je i najveći trn u oku…taj EIG i lova koja se kroz njega potrošila, a da neznamo u biti ni šta je od toga ostalo jer je golema većina od tog EIG kft i GSM ispravljena kroz konsolidirani.
Međutim, možda sam previše subjektivan, ali ja ne dižem ruke od njega, pa i da se sve likvidira šta je ostalo, dobili bi više od trenutne cijene na tržištu. Neću se više ponavljati, vrijeme će pokazati dal sam bio u pravu.

Sada vrijedi ali na ovaj način vrijediti će sve manje jer se vrijednost isisava iz tvrtke.

ja vam ozbiljno kažem, osobno sam živaca i živaca izgubio… a od države ćete dobit spor i novce da ne velim kada..
Susman isisava pare i vrti preko firmi vani, to je očito i to sam vam gore na razlici u imovini i dokazao
a ostalim nek’ se bavi DORH, sa svim upravama koje su došle iz Iskona i koje je do sad smijenio

malo je čudno kako ni jedna uprava ovo ne može staviti ‘na noge’? to vam je k’o u onom filmu: as good as it gets, trudimo se al’ bolje ne može

Slažem se sa svima, ali uzeli su vrlo jak odvjetnički tim i taj spor sa državom će se kad tada namiriti…
Bilo u kešu ili u dionicama neke tvrtke…
Samo taj dug s kamatama znamo da je gotovo oko 40 kn po dionici, bez Rovinja, Pakoštana i ostaloga….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ovdje nije problem ima li vrijednosti u firmi, cak i da ne dobiju taj spor nego je pitanje hoce li mali dionicari vidjeti tu vrijednost u svom dzepu bilo to sa sporom ili bez. Da dobiju taj spor, jel bi isplatili dividendu ili bi novac kao do sad samo curio van, to je pitanje.
Isti problem kao u mnogim drugim firmama na ZSE.

http://proficio.hr/wp-content/uploads/2015/07/Zapisnik-s-GS-Proficio-d.d._27.7.2017.pdf

Jedino što je zanimljivo iz ovog Zapisnika je stvarno apsurdna situacija oko Odluke Vrhovnog suda, da ono donese onakvu Odluku na aljkavi način dan prije isplate prve rate odštete po nagodbi s državom….ostalo uglavnom nezanimljivo….

Pa eto, kao što sam gore napisao, tamburaj o pravosuđu i državi a o tome što oni rade sve ove puste godine samo mute vodu.

New Report

Close