PRFC (Proficio d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PRFC (Proficio d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vjerojatno su platili sudske troskove…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Treba naglasiti da se ovdje radi o gubitku nekonsolidiranog društva, a minus najviše ide na vrijednosna usklađenja financijske imovine koja je pojela 5 miliona kn, a i financijski prihodi su manji ove godine. Inače kad se gleda samo kretanje poslovnih prihoda i rashoda ono je povoljnije nego lani, a od konsolidiranog izvještaja očekujemo znatno bolje rezultate jer tamo ulaze Pakoštane koje su zgotovile svoj investicijski ciklus i nadam se ostvarile odlične rezultate u 2016. godini.

Na skupštini su rekli da od Pakoštana ne mogu dobiti više nego prethodne godine. Treba vidjeti iznos dobijen od prodaje vile, ako se dobro sjećam tražili su 5-6 miliona eura, te kuda su to usmjerili. Naravno ako se udostoje izvjestiti jer je prodana ove godine. Hotel Rovinj neće trebati rušiti, srušit će se sam koliko čekamo na dozvole, na skupštini je bilo rečeno uskoro ali u Proficiu vrijeme teče ipak malo sporije nego drugdje. Rekli su rasprodati biznis u Mađarskoj. Ima toga dosta, okrenula se godina, jack pot smo promašili, ali da vidimo što su radili.


Na skupštini su rekli da od Pakoštana ne mogu dobiti više nego prethodne godine. Treba vidjeti iznos dobijen od prodaje vile, ako se dobro sjećam tražili su 5-6 miliona eura, te kuda su to usmjerili. Naravno ako se udostoje izvjestiti jer je prodana ove godine. Hotel Rovinj neće trebati rušiti, srušit će se sam koliko čekamo na dozvole, na skupštini je bilo rečeno uskoro ali u Proficiu vrijeme teče ipak malo sporije nego drugdje. Rekli su rasprodati biznis u Mađarskoj. Ima toga dosta, okrenula se godina, jack pot smo promašili, ali da vidimo što su radili.

vidi se što su radili kad pogledate danasnje stanje na kupnji ove dionice..(185kom) Stekli su toliko povjerenja od strane ulagača da ovu dionicu više nitko ne želi u svom portfelju..

suplji je i ask…stavi 1000 komada na kupnji pa ces vidit sta ces dobiti. Okidac je rjesavanje situacije oko presude i dok se to ne rjesi biti ce tako..malo gore…malo dole

Evo..izvolite konsolidirano izašlo…

EBITDA grupe jest 3.5 miliona kuna, dok je sveukupna dobit nakon odbitnih stavki 1.5 miliona. Treba naglasiti snažan rast dobiti od redovnog poslovanja na račun turizma, dakle poslovanja Pakoštana i turističkih aktivnosti u Rovinju. On ove godine iznosi oko 8 miliona kn, za razliku od lanjskih 2 miliona kn. Smatram da će taj segment ove godine biti još bolji, a u 2017. godini bilježimo i izvanredni prihod od prodaje vile San Lorenzo. Proficio ima uzlazni trend, a to će pokazati i izvještaj za 2017. druge godine.

str. 16. revizorskog izvješća, kons. izvještaj o novčanom toku Grupe:

novac i novčani ekv. kraj 2014. — 35.213 mil kn
novac i novčani ekv. kraj 2015. — 17.098 mil kn
novac i novčani ekv. kraj 2016. — 13.533 mil kn

i dalje curi lova k’o pijesak kroz ruke…
a kad gledam tko je u upravi i finacijama (bio i došao, dakle za vrijeme stolovanja Rakvin a i trenutno) sve bivša ekipa iz Iskona, prodali ga HT-u a i dalje kao pupčanom vrpcom vezani
samo ne znam jel ovi kadrovi koji su višak, koji ne valjaju Iskonu odlaze u Proficio ili šta?

strašno.. za mene uvjerljivo najnesposobnija ekipa na ZSE što se tiče upravljanja kapitalom dioničara!

… ili recimo ovo, toč. 35 (btw. krivo su stavili, treba stajati dobitak a ne gubitak po dionici):
za tekuću 2016. godinu 0,50 kn zarade po dionici?
cijena je koliko vidim cca 20 kn na burzi
P/E = 40

skupo!

Saponija je recimo na 8, pa čak i razvikani Valamar na 18,5

poštovani…

mislim da malo pretjerujete…ali svako ističe ono šta njemu odgovara:-). Proficio pratim duže vrijeme i svakako izgleda bolje sada nego dok je stolovala Maja . Slažem se da su ulaganja u Americi i Mađarskoj suviše netransparentna, ali to je i naša zasluga jer nismo dovoljno aktivni na skupštinama.

superfly
naravno da ističem što mi odgovara, bolje reći što mi NE odgovara:
– Vi gledate EBITDU, ja zaradu (EPS je 2014. bila i preko kune, ali i tada je to bio slučaj zbog jednokratne prodaje ako se ne varam, kao što će i sada biti u siječnju o.g. s prodajom San Lorenzo)
– Vi gledate prihode, ja škicnem novčani tok, da vidim gjde curi…

jedini dio koji vrijedi kod njih je naravno turistički, ali s puno rupa: od hotela Rovinj još uvijek ništa (i kada će se pomaknuti nitko ne zna), ova druga ulaganja u Rovinju (neki apart hoteli, apartmani…) nisu toliko lukrativna a niti velika, Pakoštane su maltene ležaljke pod vedrim nebom i trebale bi po uzoru na TUHO biti cash cow ali nisu, jer ne znaju kako strancima zavuči ruku u džep, kako ih prisiliti da potroše jer od sunca i ležaljki nema više para

drugo, imaju sijaset firmi još uvijek (neke su u međuvremenu pospajane, poprodavana i tako) za koje ne znaš čemu služe? Mađarska, Elka USA, čemu to? koji je to ‘sektor’ i što prihode?

moje opaske vezane za upravu i idu u tom smjeru.. čak je svojevremeno i bloger napisao neki osvrt kako nova uprava radi dobar posao, kako se trude i to..
ja to uz najbolju volju ne vidim? rezultata ne-ma

U Pakoštanama je sve all inclusive, da li je moguće povećat cijenu i zadržat goste, ja mislim da je moguće, i da bi trebali ići u tom smjeru, kao i produžit sezonu, jer jedan Bi village radi od sredine 4.mjeseca do desetog mjeseca.

Hotel Rovinj vjerujem da je viša sila, a kako sam primjetio onaj stari vlasnik uz Susmana je umro pa je to sad preslo na adekvatne udjele potomaka.

Angelo doro skupa s apartmanima u starom gradu može funkcionirat kao difuzni hotel i to nije možda big deal, ali bi trebao rasti i po pitanju prihoda i zarade s obzirom da je Rovinj u pitanju.

Ali kad se sjetim situacije pred 5,6 godine bile su te iste investicije u diru ali bez ikakvog plana i ulaganja. Sad ipak nastoje razvijati ono šta ide, a ono šta nije u prvom planu nastoje prodati poput Vile San Lorenzo i kaštela u Račicama; a ima tu još nekretnina ili udjela kao npr. u hotelu Laguna koji je također više uteg nego prilika.

Meni osobno najviše smetaju ta ulaganja u Mađarskoj i Americi, odnosno teško povezivanje u što su uložili a u što ne, i dali to sada vrijedi nesto. To ću nastojati rasvjetliti na ovogodišnjoj skupštini.


U Pakoštanama je sve all inclusive, da li je moguće povećat cijenu i zadržat goste, ja mislim da je moguće, i da bi trebali ići u tom smjeru, kao i produžit sezonu, jer jedan Bi village radi od sredine 4.mjeseca do desetog mjeseca.

Hotel Rovinj vjerujem da je viša sila, a kako sam primjetio onaj stari vlasnik uz Susmana je umro pa je to sad preslo na adekvatne udjele potomaka.

Angelo doro skupa s apartmanima u starom gradu može funkcionirat kao difuzni hotel i to nije možda big deal, ali bi trebao rasti i po pitanju prihoda i zarade s obzirom da je Rovinj u pitanju.

Ali kad se sjetim situacije pred 5,6 godine bile su te iste investicije u diru ali bez ikakvog plana i ulaganja. Sad ipak nastoje razvijati ono šta ide, a ono šta nije u prvom planu nastoje prodati poput Vile San Lorenzo i kaštela u Račicama; a ima tu još nekretnina ili udjela kao npr. u hotelu Laguna koji je također više uteg nego prilika.

Meni osobno najviše smetaju ta ulaganja u Mađarskoj i Americi, odnosno teško povezivanje u što su uložili a u što ne, i dali to sada vrijedi nesto. To ću nastojati rasvjetliti na ovogodišnjoj skupštini.

Apsolutno se slažem sa svime napisanim….destinacija, potencijal……..
Opet tipujem na jedno, a to je famozni dug države, razrješenje i obeštećenje…. nadam se da će to dionicu ponovo lansirati na 40 kn

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close