PRFC (Proficio d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PRFC (Proficio d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Dakle, što se tiče duga države prema pifovima, piši kući propalo je. Taj novac treba prekrižiti.
To je ono što će se dogoditi. Možda ne sutra ili za mjesec dana, ali dogodit će se. Oni koji su sad ovdje dioničari imaju veliku sreću što su na neefikasnost tržištu i još uvijek stignu izaći.

Lebowski, poznati se vec po "prosipanju" pameti, no nemojte ovdje pametovati i vi dovoditi u zabludu ljude iznoseci apsolutne (ne)istine.
Ovdje nitko ne moze sa sigurnoscu reci sto ce se odvijati u narednih nekoliko mjeseci.
Postoji puno rupa u ovoj odluci – jeste li mozda doktorirali trgovacko pravo i radili na slicnim slucajevima?
Svako dobro i mozda u novoj godini da se zajedno pokusamo otkloniti od proroka i sveznalica.

[/quote]

Ako se želite otkloniti od neznalica, pokušajte s jačanjem vlastitog znanja. Krenite od presude Vrhovnog suda. Ne Visokog trgovačkog suda, nego Vrhovnog suda. Dakle, trgovačko pravo s ovim nema nikakve veze.

Ja vam želim da 2019. godine prestanete lupetat. To je najranije, s obzirom na ovdje demonstrirano znanje. 🙂


Ako se želite otkloniti od neznalica, pokušajte s jačanjem vlastitog znanja. Krenite od presude Vrhovnog suda. Ne Visokog trgovačkog suda, nego Vrhovnog suda. Dakle, trgovačko pravo s ovim nema nikakve veze.
Ja vam želim da 2019. godine prestanete lupetat. To je najranije, s obzirom na ovdje demonstrirano znanje. 🙂

Nista vise nisam niti ocekivao od vas. U osnovnoj skoli se ucilo citanje sa razumijevanjem, procitajte jos jednom, a ponovno vam skrecem paznju da apsolutnim istinama dovodite u zabludu ljude, za koje se tako javno brinete.
Ovdje je najbolji odgovor da nitko sa sigurnoscu ne moze reci sto ce desavati u bliskoj buducnosti, no vi znate najbolje.
Svako dobro.

Prvo što se sa sigurnošću može očekivati jest neisplata rata od strane države. Sljedeće što se može očekivati je eventualna tužba Ustavnom sudu. Koliko će Ustavnom sudu trebati da presudi, ako tužbe uopće bude, teško je procijeniti, ali sigurno se radi o godinama, ako ne i desetljećima. Tek nakon toga, ali samo u slučaju da bude pozitivno za Proficio, može se krenuti ispočetka, naoružan presudom Ustavnog suda. A i u tom slučaju proteći će još godine.

A sad vi recite jadnim dioničarima što se to može dogoditi, a da bude brže od scenarija kojeg sam upravo opisao.


Prvo što se sa sigurnošću može očekivati jest neisplata rata od strane države. Sljedeće što se može očekivati je eventualna tužba Ustavnom sudu. Koliko će Ustavnom sudu trebati da presudi, ako tužbe uopće bude, teško je procijeniti, ali sigurno se radi o godinama, ako ne i desetljećima. Tek nakon toga, ali samo u slučaju da bude pozitivno za Proficio, može se krenuti ispočetka, naoružan presudom Ustavnog suda. A i u tom slučaju proteći će još godine.

A sad vi recite jadnim dioničarima što se to može dogoditi, a da bude brže od scenarija kojeg sam upravo opisao.


Vas citat 2 dana ranije, radi kojeg sam se i javio – vjerujem da i samo uvidjate razliku:
“Dakle, što se tiče duga države prema pifovima, piši kući propalo je. Taj novac treba prekrižiti.”

Odluka Vrhovnog suda, temeljeg svega sto je vec navedeno, je vrlo upitna:
– npr. misljenja financijskih vjestaka,
– npr da u 15g spora su sve nase Vlade odgadjale dogovor i isplatu te prebacivale “vruci krumpir” buducim vladama, jer su vidjele da su u losijoj poziciji, no ne brigajuci kada ce racun stici na naplatu jer su ga prebacile narednoj vladi – time pokazujuci nimalo interesa kako raspolazu nasim novcima, jer racun ce vjerojatno stici na naplatu (i to s kamatama potencijalno ili mozda nagodbom), a platiti cemo ga svi mi putem proracuna.

Stoga vremenski horizont ulaganja u PRFC je vjerojatno duzi nego u vecini izlistanih dionica, no dali je to 6mj ili 5g, ako gledamo samo efekt presude (a ne gledajuci redovno poslovanje), ne znam, i ne vidim tko bi mogao znati sa sigurnoscu.
Ima pluseva i minuseva (mozemo pricati i o transparentnosti uprave) te svatko odlucuje za sebe, no ne smatram dobrim da olako lijepite etikete (pogledati prvu recenicu).
Svako dobro u 2017.

Sporiti odluku Vrhovnog suda vam je isto kao i ljutiti se na suca koji je svirao penal zbog kojeg je vaš tim izgubio utakmicu. Okej, nije bio penal, ali koga briga, tekma je izgubljena.

Sve najbolje.

Prema mojem mišljenju utakmica se i dalje igra…produžeci…
što znači ustavni sud a potom Strasbur!
Ukoliko Ustavni vrati sve na početak što po mom mišljenju nije loša varijanta, malo narušava vremensku komponentu ali dobiva se na tome da se ponovno obračunavaju zatezne od 1999 godine pa do okončanja spora i dodatnog produžavanja parničnog postupka! Naravno sve pod pretpostavkom da u konačnici fondovi dobiju spor!

ja sam mislio da će tih par sto miliona kuna nestati tek u sljedećem financijskom izvješću, a ono već isparili?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Sporiti odluku Vrhovnog suda vam je isto kao i ljutiti se na suca koji je svirao penal zbog kojeg je vaš tim izgubio utakmicu. Okej, nije bio penal, ali koga briga, tekma je izgubljena.

Sve najbolje.

Fondovi nemaju sta izgubiti 1-2mil sud. troskova a mogu dobit jako puno.. pogotovo sad kad kamate i dalje rastu a pruza im se sansa da dobiju i one kamate prije presude 2013.. znaci izgubiti mogu 1milion a na kraju dobiti 1 milijardu, mislim da bi samo lud odustao od ovog sudenja..

Da li netko zna kako je islo sudenje kad je ostoja dobio LRH .. dal je i tad bila zatrzena revizija postupka. Dali se negdje moze procitati ta presuda?

Ako me dobro pamćenje služi, za vrijeme suđenja, došlo je do nagodbe, pa je država dala LRH. pa se predomislila, pa je SNHO opet tužio državu za to, i onda je država ipak dala LRH…

Ako se dobro sjećam (a nisam baš 100%), nije ni došlo do presude 1. stupnja, već se išlo na nagodbu tokom suđenja…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 56.117 1,43%
ode ovaj. dosadilo mu valjda više čekati.

who dares, wins


7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 56.117 1,43%
ode ovaj. dosadilo mu valjda više čekati.
a tko je kupio??

New Report

Close