PRFC (Proficio d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PRFC (Proficio d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

došao Vam “čiko” da spasi stvar…


Puno je tu komada protrgovano…mene zanima samo ko je kupovao sad na tim razinama kad je sve tako crno..

Možda zato što nije sve tako crno?

Sve je to sto puta viđeno, mali i nestrpljivi paničare i bježe.. Oni koji imaju i novaca i strpljenja čekaju, skupljaju i na kraju ubire vrhnje. A poslije se krivci pronalaze u raznim teorijama zavjere…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

” Županijski sud potvrdio je presudu Općinskog suda iz 2013. godine u odnosu na glavnicu i pripadajuće zakonske kamate, tekuće od donošenja prvostupanjske presude do isplate. Država na ovu odluku ima pravo zatražiti reviziju Vrhovnog suda, no takva revizija ne odgađa obvezu plaćanja prema Proficiju.” Ko tu koga??


" Županijski sud potvrdio je presudu Općinskog suda iz 2013. godine u odnosu na glavnicu i pripadajuće zakonske kamate, tekuće od donošenja prvostupanjske presude do isplate. Država na ovu odluku ima pravo zatražiti reviziju Vrhovnog suda, no takva revizija ne odgađa obvezu plaćanja prema Proficiju." Ko tu koga??

Ne odgada dok se ne donese odluka vrhovnog suda.. da je odluka donesena za 2 godine onda bi proficio morao vratit novac, naravno ako bi ga dobio..

Dali se negdje moze procitati obrazlozenje revizije postupka… kako citam navodi se da se ovakvi slucajevi dogadaju jako rijetko i da mora biti da se dogodila neka veca pogreska kod nizih sudova da dodje do ovakve odluke? Znaci sada opet ostaje ustavni sud i opet cekanje..

Dao sam link presude… potrazite to malo gore… ali ako treba, mogu staviti link ponovo…

sukus cijele price je da nisu sva poduzeca dobili losa… vec je bilo samo 60% losih poduzeca, ostala su bila dobra… a kao da je i kasnije bilo ponudeno od MINFIN da se to popravi…

Da zakljucimo, revizija je bas trazila olakotne okolonosti za drzavu… ono… bas trazila…

mislim da nije realno da se toliko ide drzavi u susret…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Da su pametni ovrsili bi to,rasprodali sve i podilili dividendu. Pa ako drzava uspije u reviziji, neka se naplati od zraka.


@Ivan1902

Sjecate se kolega sto sam Vam napisao prije nekog vremena pa sad malo pogledajte Vase odgovore na ovo moje “pametovanje” po Frankieju.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Isto tako sam misljenja da je ovo rijesena stvar, sada ici na Ustavni sud ili na Europski sud mislim da ce razvuci sve na jos nekih 10 god… a pitanje je troska…

Trab se koncentrirati na ovo što se ima… Pakoštane… vjetroelektrane…itd…

Ali zajebi kad je sve to toliko netransparetno…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Isto tako sam misljenja da je ovo rijesena stvar, sada ici na Ustavni sud ili na Europski sud

Europski sud. Kolega dragi 98% tuzbi taj sud uopce ne vidi. One se odbace bez obrazlozenja jos u Hrvatskoj.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/velika-pobjeda-novinar-dokazao-da-mu-je-ustavni-sud-uskratio-informacije/5220799/

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Gazda je Amerikanac, neće to tako lako proći. Pomalo ljudi, biti će tu još svega. Ponavljam probajte malo zbrajati imovinu doći ćete do puno većih brojki nego li je trenutna situacija na burzi. Jasno sve je to toliko netransparentno da čovjek ne može povjerovati, ali možemo se nadati pomaku na bolje, automatski i prikazivanju stvarne vrijednosti imovine koja po meni višestruko nadmašuje trenutnu situaciju. Bloger bi svakako mogao pomoći, radi se tu i o njegovom novcu.


Dao sam link presude… potrazite to malo gore… ali ako treba, mogu staviti link ponovo…

sukus cijele price je da nisu sva poduzeca dobili losa… vec je bilo samo 60% losih poduzeca, ostala su bila dobra… a kao da je i kasnije bilo ponudeno od MINFIN da se to popravi…

Da zakljucimo, revizija je bas trazila olakotne okolonosti za drzavu… ono… bas trazila…

mislim da nije realno da se toliko ide drzavi u susret…

Evo procitao… bas kako ste napisali od tisuce stranica izvukli su ono sto njima treba.. sad kad se ovo procita covjek se pita pa sta su oni radili 17g kad je sve bilo tako jasno..


A zašto nema razloga za veću cijenu ako im imovina vrijedi 150 kn po dionici? Kao da Proficio prestaje postojati zbog ove presude? Npr samo Pakoštane imaju 190 000 m2 i donose dobit svake godine. Ja niti nisam kupovao prfc zbog presude, kupovao sam jer vidim da vrijedi puno više, presuda bi bila samo šlag.
A i pisanja tipa ''Jesam vam lijepo rekao da ništa od toga'', ''Vidite da sam bio u pravu'' su samo za napucavanje vlastitog ega. Koja korist od toga?!
Tocno,ako izracunate samo vrijednost tog zemljista od 190 000m2 po nekoj prosjecnoj cijeni,dobivate zanimljivu brojku,a di su sve druge nekretnine koje Proficio posjeduje?? bez obzira na trenutnu situaciju,ovo vrijedi daleko vise od trenutne cijene.

New Report

Close