PRFC (Proficio d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PRFC (Proficio d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uglavnom kao što sam i pretpostavljao nekretnina koja je realizirana krajem 2015. godine o čemu se pričalo i na skupštini vjerojatno je kaštel Račice u selu Račice pokraj Buzeta. Radi se o lijepom zdanju na kraju sela klasificirano kao kulturno dobro sa okolnim zemljištem. Nekretnine koje su se vodile prije pod imenom Zora Adria sada se vode pod firmom Laika d.o.o. sa jedinim članom Florian Cornelis Wolff-om ( izdao i neku knjigu financijske problematike ). Radi se o česticama 20/1 ZGR, 20/2 ZGR, 20/3 ZGR k.o. Račice katastarska ispostava Buzet..skupa sa okolnim česticama duljine preko pola hektara. Vjerojatno će se efekat prodaje vidjeti u financijskom izvještaju Zore adrie za 2016. g. odnosno u konsolidiranom od Proficia za 2016.
Na redu je vila San Lorenzo 🙂

lagana bjezanija iz proficia…ekipa pocela prosipat svoje “suho zlato”..

Zamolio bih nekog tko više prati proficio(+ ako je dioničar) da mi objasni koji su im planovi? može i na PP! koji su im ciljevi?

Spomenuto je da se prodala nekretnina, zašto? nerentabilnost? jel se planiraju baviti turizmom ili razvojem projekta i prodajom ključ u ruke? ili što već…

koliko iznosi obeštećenje u sporu? 200 mil kn s kamatama? u što će uložiti?

Zahvaljujem se!

Mozda se nisu dogovorili…pa cekaju iducu vlast…a to je minimum 6 mjeseci cekanja


Mozda se nisu dogovorili…pa cekaju iducu vlast…a to je minimum 6 mjeseci cekanja

Ovdje je vrijeme relativno, 6mj. nista ne znaci nakon toliko godina. Ono sto je sigurno je pravomocna presuda, i ta cinjenica se nece promijeniti. Ostaje za vidjeti hoce li se nagoditi, a i kamate su jos uvijek otvorene. Stoga, ako vam je horizont ulaganja duzi od par mjeseci, odgovor potrazite sami.

Niti sam postavio pitanje, niti sam trazio odgovor. Konstatirao sam koji scenarij je moguc i zasto je netko odlucio prodati.

Tocnije nagadjanje nasuprot cinjenicama. Naravno da se nisu dogovorili, jer to bi vec znali. Isto tako da su i bili blizu dogovora, opet kao i da se nisu, jer tehnicka vlada nema ovlasti da ovo dovrsi. Tako da je tocna konstatacija da se u narednih nekoliko mjeseci nista nece promijeniti.

znači ništa od toga?

Vaš link …

Može netko u par rečenica reći jel presuda za glavnicu sad pravomoćna? Koliko iznosi glavnica a koliko moguce kamate? Kad je rok izvršenja? Što je realno očekivati: keš ili nešto drugo? Što proficio misli razvijati?

Hvala!

1.i 2. imaš iza i to opširno, ne budi ljen, nema roka ali kamata i dalje ide, na koji način će biti isplaćeno ćemo znati kada se dogovore a za sada očito nisu. Turizam.


znači ništa od toga?

Vaš link …

izgleda ništa, morati će nešto drugo ponuditi proficiu…. zanimljiva je ova odluka.. pošto se govorilo da takve odluke ne može donositi ova vlada nego se čekaju novi izbori.. znači ako je jadran ponuđen kao jamstvo perokemiji mogao je biti ponuđen i proficiju kao zamjena, dali se ovdje ipak čeka i konačna odluka suda?

Konačnu odluku suda imamo no nitko ne želi prljati ruke isplatom keša ili čega god dok je Vlada na odlasku.
I ovako inertnu javnost pola milijarde ne može a da ne bode u oči a idu izbori. Tko mari što će porezne obveznike kamata koštati kao sv. Petra kajgana. Vrući krumpir čeka novu Vladu.

New Report

Close