PRFC (Proficio d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PRFC (Proficio d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bravo accountant, takvih pitanja ima kdo većine dionica samo ljudi ih ne vide ili ignoriraju. Istina da je Proficio ekstrem, ali zato mi je SLPF daleko draži jer koliko god da se ne razbacuju sa informacijama i planovima barem isplaćuju ono što zarade. A i čini mi se puno realnije tamo očekivati isplatu nakon tube nego ovdje, tko zna kakve će makinacije opet izvoditi.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Smatram da se ovdje čini sve od strane većinskog vlasnika da se dionica neomili malim dioničarima. Ovdje ima tako mnogo vrijednosti iznad TK 140 miliona kuna da ako se može zašto to ne pokupiti na postojeć cijenama. Pa sjetite se Korfa ne tako davno, preuzimalo se po 45 kn ili danas Rivp po cca 4 kn!!! I mali su im to prodavali na toj cijeni. Znači i te kako im se isplatila netransparentnost.

@nimimada

upravo tako!
imam članak još iz doba članice Uprave gđe Rakvin: EIG – najtajnovitija tvrtka koja kotira na ZSE; dakle nisu se baš trudili biti otvoreni prema investitorima
pa je došao mandat g. Markovića; neke stvari je posložio, srezalo se broj radnika, mislim da se hvalio prvi puta s pozitivnom EBITDA-om
u NO su ušli g. Adrović, g. Štern, g. Markoč – prvi je dakle iz bankarskog miljea, drugi može izvrsno izlobirati (veze u energetici?), treći je velika faca u odvjetničkim krugovima…

ali mi se i dalje, nakon godina i godina, i dalje pitamo ista pitanja: kakva su to ulaganja u energetici? i zašto baš Mađarska? kako to da kod nas nakon liberalizacije nisu napravili ama baš ništa?
turizam? Hotel Rovinj (stalo se kod prezentacije makete na nekom Rovinjskom trgu; idejnog rješenja dvojca Randić-Turato, čeka se i čeka dozvola), vila San Lorenzo?, difuzni (ili kakav već) hotel Angelo d’Oro s apartmanima razbacanim po Rovinju? jedino Pakoštane privređuju ali oni koji su bili dolje znaju da je to praktički robinzonski turizam, tamo su ulaganja, pa tako i zarada, na razini hostela..
mediji? iz novinarstva (Adriatic media, Adria media) su sudeči po web stranicama izašli manje-više uspješno

ali koji je uopće bio cilj tih ulaganja? imaju li oni uopće strategiju? pazite svakak i malo ozbiljnija firma ima neku viziju i strategiju, ne govorim o onoj načelnoj koju se objavi negdje na webu pa od toga ništa…
nego o onoj u glavama tih vodećih ljudi!

ja im dajem još ovu godinu… ako se ne desi nešto (bilo što!), s novcima ili drugom naknadom od spora, ako ne upregnu te silne nekretnine i ljude iz NO ja sam out

Evo kada ti koji znaš stanje a i neki drugi dugoročni krate, izlaze ili najavljuju izlazak kako neće trejderi gubiti strpljenje. Na užas većinskih vlasnika 🙂

Ja ipak mislim, ili barem vjerujem, da bi mogli ići stopama KORF-a, naravno u manjim omjerima s obzirom na investicije. Pozitivne stavri se događaju u zadnje vrijeme…Pakoštane već dvije godine ostvaruju dobit i nakon velikih ulaganja mislim da ima svoju dobru tržišnu nišu…mislim da se i ozbiljno radi oko stvaranja difuznog hotela Angela doro s pripadajućim apartmanima u Rovinju, i da je to isto tako dobra investicija. Oko hotela Rovinj i vile San Lorenzo mislim da i nisu samo oni krivi, već i aljkava državna uprava i birokracija koja ih koči s dozvolama. Vjerujem da će ići u realizaciju u Rovinju, a da bi vilu u Fažani i prodali za dobru cijenu. Enigma su mi jedino ova ulaganja u Mađarskoj i neznam dal će uspješno izaći iz te priče ili krenuti u neku ofenzivu tamo…dosta love je tamo otišlo još i preko EIG-a, i nadam se nekim konkretnim rješenjime oko toga. Bas iz razloga što su sposobni ljudi u upravi i oko nje vjerujem da će raditi na dobrobiti firme i njenih ulagača, pa i samih sebe…a jedan od razloga netransparentnosti i računovodstvenih makinacija je svakako i izbjegavanje plaćanja prevelikih iznosa poreza što je u neku ruku dobro za poslovanje firme, ali naravno kad tad moraju izaci iz sjene i predstaviti konkretno svoju viziju.

Osobno mi je indikativno, što je naravmo samo moja špekulacija pošto sam ovdje naglašeno optimističan, da neki iz top 10 upadljivo ne komentiraju Prfc nakon pravomoćne presude. Postoje skrbnički i ispod top10.


Osobno mi je indikativno, što je naravmo samo moja špekulacija pošto sam ovdje naglašeno optimističan, da neki iz top 10 upadljivo ne komentiraju Prfc nakon pravomoćne presude. Postoje skrbnički i ispod top10.

može pomoć oko toga? vjerujem da ste kupili knjigu dioničara od SKDD
koliko se to isplati? na koji način možete pretraživati bazu i gledati promjene? u kojem formatu su podaci i da li ih skidate na računalo ili to nekako radite on-line preko njihovih stranica? da li možete (kao i inače preko ‘moj e-Račun’ usluge) odabrati bilo koja dva datuma pa usporediti kretanje računa i koliko je to vidljivo (uočljivo)?
nadam se da ne tražim puno 🙂

jer i mene zanima kretanje ispod top10 i imam feeling da se tamo zanimljive stvari događaju

Možete kupiti uvid u imatelje vrijednosnih papira na određeni datum aka knjiga dioničara, cijena je 125kn, možeš na e račun, odeš na izradu izvještaja > uvid u imatelje vp na određeni datum i tamo napraviš, dobiješ podatke za uplatu, uplatiš i onda možeš sa stranice skinuti csv fajl s podacima u ime i prezime/nazivu dioničara, oib, količina, prebivalište/sjedište, država, slobodna pozicija, otplaćeno u cijelosti i još neke stvari.

Što se većinskog ovdje tiče, tko je i jeste li sigurni da ga ima? Koliko vidim na prošloj skupštini je tek trideset nešto posto kapitala bilo zastupljeno.

accountant, mislim da ne bih previše saznao iz knige dioničara u jednom gledanju a da pratim kontinuirano to mi je tlaka. Za skrbničke ispod top 10 zaista na sumljam, neka me netko ispravi ako grješim.

Mene iskreno uopce ne bi cudilo da oni kazu da se nisu dogovorili i da se pregovori nastavljaju sa novom vladom…pa opet cekaj 6 mjeseci…

Pravomoćna presuda je u kunama, ni u cigli ni u paprikama. Tako su mogli ponuditi 3 hvata bukovine i nikome ništa. Neka ide kamata pa neka čekaju vladu do iduće jeseni.

Vec smo rekli da ne znamo tocno sto u spisu pise, pa mozemo 99% biti sigurni. Ne 100%. Mozda ce se odreci kamate za vrijeme samih pregovora, jer im se ne da cekat jos par godina, ako vlada nadje neku stavku da ih jos mogu zavuci ili zato jer im ne zeli platiti te kamate. Mozda ce se i odreci dijela ukupnih kamata. Nema sumnje da ce dobit novac, nego je pitanje kada, koliko od mogucih 100% sredstava sa kamatama i sto ce dobiti zauzvrat. Mozda sam i u krivu…daj Boze

New Report

Close